Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Královská Polonnaruva, zlaté jeskyně Dambully a do nebes čnící Lví skála
 • Pohádková vysočina, kde je skryt Buddhův zub, "končí svět" a pěstuje se báječný čaj
 • Sloní sirotčinec – domov pro více než 60 ušatých obrů, safari i líheň mořských želv 
 • Vody oceánu a písečné pláže jihozápadu ostrova

Vydejte se na ostrov, jenž je díky své rozmanitosti právem nazýván Perlou Indického oceánu. Nejenom příroda a krásné pláže lákají návštěvníky všech věkových skupin. Magnetem je i bohatá historie a stavby s ní spojené, úsměvy a upřímná pohostinnost místních lidí. Program je uspořádán tak, aby zaujal i dětského cestovatele – seznámil ho nenásilnou formou s hlavními "atrakcemi" ostrova, poskytl prostor pro setkání s místními obyvateli i pro pohyb v přírodě a v závěru dopřál koupání a oddech na plážích jihozápadní části ostrova.

Zájezd je realizován ve vyšším standardu ubytování (tříhvězdičkové hotely, většina s bazény) i poskytovaných služeb (polopenze, veškeré vstupy v ceně).

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Negombo: přílet ráno do Kolomba a přesun do letoviska v Negombu – odpoledne volno na koupání v Indickém oceánu; pro neznavené letem možnost návštěvy rybího trhu a laguny s desítkami barevných lodiček.

3. den

Negombo – Dambulla : přejezd do rezortu poblíž Dambully, který se nám na tři dny stane základnou pro výlety; cestou návštěva Arankele lesní, stále živý buddhistický klášter z 6. stol.; Rangírí Viháraya a jeskynní chrámy s rozsáhlou freskovou výzdobou a více než 150 sochami Buddhů v Dambulle.

4. den

Sígirija : velkolepá a nedobytně vyhlížející pevnost zvaná "Lví skála", jež osamoceně ční 200 m nad krajinou – fresky nebeských víl a důmyslný systém fontán; odpoledne projížďka na slonech.

5. den

Polonnaruva : celodenní výlet do někdejšího mocenského a kulturního centra sinhálské říše – pozůstatky královského a vládního paláce, stúpy, lázně; mistrovské dílo kameníků Gal vihára – sousoší čtyř Buddhů v žulovém monolitu; Quadrangle – náboženské centrum ostrova ve 12. stol.

6. den

Peradeníja – Kandy: přejezd z centrálních plání do území hor – cestou exkurze do zahrady koření spojená s ukázkou pěstování a užití mnoha různých druhů koření, zastávka u hinduistického pitoreskního chrámu v Matalé; v podvečer hudebně-taneční představení v Kandy korunované chůzí po žhavém uhlí.

7. den

Pinnevala – Kandy: výlet do sloního sirotčince v Pinnevale, původního domova Džanity a Samary z pražské zoo – více než 60 slonů od mláďat po staříky; po návratu do Kandy chrám Buddhova zubu  – nejposvátnější a pro současnou Šrí Lanku nejvýznamnější místo.

8. den

Nuvara Elija: cesta výše do hor do někdejší horské usedlosti "malá Anglie" – oblast známá pěstováním kávy a později světově proslulého čaje, cestou návštěva čajových plantáží a továrny na zpracování čaje.

9. den

Nuvara Elija – Bandaravela: svěžím krajem hor k 90 m vysokému kaskádovitému vodopádu Ella, krásná cca 2hod. procházka na "malý konec světa" s nádherným výhledem na panorama hor; nezapomenutelné ubytování v haciendě někdejších anglických plantážníků  nyní luxusní stylový hotel s koloniální atmosférou.

10. den

Bandaravela – NP Uda Valave: přejezd jižněji do podmanivého přírodního rezortu na hranici NP – safari v NP, jenž je domovem různých druhů vysoké zvěře, ptactva, šakalů a neodmyslitelných chobotnatců.

11. den

Uda Valave – pobřeží: přesun na pobřeží Indického oceánu v jihozápadní části ostrova; ubytování a první procházka po pláži.

12.–15. den

Třídenní pobyt u moře: fakultativně výlet do portugalského opevněného přístavuGalle  a návštěva chovné i záchranné stanice mořských želv; 14. den večer přesun na letiště a odlet z ostrova, přílet do ČR 15. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
333029121. 7. – 15. 7. 2019 (15 dní) 68 800 Kč 66 048 Kč   sleva 2 752 Kč
sleva za včasnost do 1. ledna 2019
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 7 500 Kč
   šrílanské vízum - 1 100 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Kolombo–Praha (vč. všech poplatků)
 • pronajaté mikrobusy
 • 13x hotel *** s polopenzí
 • vstupné do památkových objektů a NP dle programu
 • český odborný průvodce China Tours.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů