Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Císařské paláce, moderní mrakodrapy a tradiční zahrady
 • Stovky hliněných vojáků a "nekonečná" Dlouhá zeď
 • Pohádková krajina homolovitých kopečků a rýžové terasy
 • Stylové hotely, bankety, kulturní show i pouliční ochutnávky

Pojeďte si na vlastní oči porovnat minulost a současnost jedné z nejstarších civilizací světa na nové velmi komfortně a stylově pojaté variantě našeho nejoblíbenějšího zájezdu, kterou ocení zejména nároční cestovatelé. Setkat se s největšími nábožensko-filozofickými proudy Orientu, projet se venkovem a projít se po rýžových polích. Ochutnat pravou pekingskou kachnu, shlédnout tradiční čínské kungfu, zacvičit si v parku taiji nebo se projet na kole po hradbách. Uvidíte moderní velkoměsta se širokými bulváry, "zakázané" císařské město i objev 20. století – přes dva tisíce let starou "hliněnou armádu" a samozřejmě nejvelkolepější stavbu světa – Dlouhou zeď. Navštívíme typickéou čínskou zahradu, "vodní městečko" a necháme se ohromit supermoderní Šanghají. Zavítáme také do malebné krasové oblasti vápencových homolí a terasovitých rýžových polí. Putování nám zpříjemní i fantastické jídlo – pýcha a radost místních obyvatel a celou cestu si vychutnáme z pohodlí stylových hotelů a unikátních ubytování.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Peking: odpoledne přílet a ubytování vbutikovém hotelu v tradičním tzv. siheyuanu (s'-che-jüan) ve starých mizejících uličkách hl. m.; večeře na uvítanou – chlouba tradiční severočínské kuchyně pekingská kachna v jedné z vyhlášených tzv. "kachňáren". 

3. den

Peking: celodenní výlet na jeden z přístupných úseků Dlouhé zdi  – jedné z největších staveb lidstva nazývané také Velká čínská zeď, procházka po Zdi a sjezd dolů tobogánem (možno i lanovkou); cestou zastávka v dílně na výrobu čínského cloisonné jingtailan (ťing-tchaj-lan) – unikátního druhu „smaltovaného porcelánu“; večeře ve stylu nejznámějších severočínských jídel v jejich skutečné podobě. 

4. den

Peking: rozsáhlý areál Letního paláce  – letní sídlo čínských císařů v podhůří Západních hor na břehu jezera Kunming (Kchun-ming), jízda loďkou přez jezero; projížďka tradiční čínskou rikšou starými pekingskými uličkami; večeře ve stylu císařského banketu o několika chodech v restauraci umístěné tradiční čínské zahradě.

5. den

Peking: ranní cvičení proslulého "bojového" umění Taijiquan (Tchaj-ťi-čchüan) v areálu Chrámu Nebes – místo, kam se chodili čínští císařové modlit za dobrou úrodu; procházka po Tian'anmen (Tchien-an-men) – největším náměstí světa a prohlídka tzv. Zakázaného města  – sídlo čínských císařů a největší palácový komplex na světě; představení čínského kung-fu; večer procházka po obchodní třídě Wangfujing (Wang-fu-ťing) s návštěvou večerního tržiště s roztodivnými exotickými specialitami (hadi, škorpióni, mořští koníci a další). 

6. den

Peking – Xi'an (Si-an): dopoledne přelet do Xi'anu a ubytování v hotelu v samém srdci starého města; okružní jízda na kole (lze také jen část pěšky) po monumentálních 14 km dlouhých hradbáchpagoda Malé divoké husy a Muzeum Xi'anu s detailním rozlehlým modelem města ze 7. stol.večeře ve stylu Tang Dynasty Banquet s prezentací 20 různých druhů knedlíčků – součástí i výpravné kostýmované vystoupení zpěvů a tanců ze zlatého období Xi'anu; pro zájemce podvečerní procházka muslimskou čtvrtí.

7. den

Xi'an – Guilin (Kuej-lin) – Yangshuo (Jang-šuo): výlet s prohlídkou světoznámé Hliněné armády – posmrtná armádaprvního čínského císaře a jedinečné archeologické naleziště z konce 3. stol. př. Kr.; návštěva typicky netypické Velké mešity; večeře či pozdní oběd; přelet do Guilinu a přejezd do oblasti homolovitých kopečků – ubytování ve stylovém hotelu v pohádkové krajině

8. den

Yangshuo: centrum světoznámé oblasti vápencových mogotů – vyhlídková plavba na vorech po řece Li mezi homolemi nejzajímavějšími pasážemi řeky; odpoledne výlet auty rýžovými políčky mezi kopečky – možnost výstupu na Měsíční "horu" s neopakovatelným výhledem po malebné krajině na do nekonečna se táhnoucí homole; večeře ve stylu darů řeky; pro relaxaci možnost tradiční čínské masáže nebo posezení v hotelu na terase s výhledem na homole. 

9. den

Yangshuo – Longji (Lung-ťi) – Šanghaj: výlet na terasovitá rýžová políčka v oblasti zvané Dračí hřbetobývané zajímavými národnostními menšinami – výstup na panoramatickou vyhlídku na terasy; pozdní oběd v restauraci v obklopení teras; přejezd na letiště do Guilinu a odlet do Šanghaje – ubytování v hotelu s výhledem na výkladní skříň čínského ekonomického zázraku.

10. den

Šanghaj – Zhouzhuang (Čou-čuang): celodenní výlet do kanály protkaného "vodního" městečka projížďka v "gondole", procházka starými domy bohatých čínských obchodníků a možnost ochutnat skvělou místní specialitu – dlouho dušené sladké vepřové koleno; podvečerní Šanghaj s obchodní třídou Nanking a nábřežím Bund – centrum života smetánky 20. a 30. let 20. stol.; večeře v duchu tradiční šanghajské kuchyně v některé z vyhlášených restaurací. 

11.–12. den

Šanghaj – Praha: mizející staré čínské město s tradiční zahradou Yuyuan (Jü-jüan); prohlídka supermoderní čtvrti Pudong (Pchu-tung) – vyhlídka ze 632 m vysoké Šanghajské věže (2. nejvyšší budova světa) a projížďka nejrychlejším (magnetickým) vlakem na světě (431 km/h); rozloučení s Čínou při projížďce lodí po řece Huangpu (Chuang-pchu); s večeří s výhledem na noční zářící Šanghaj; transfer na letiště a večer odlet domů, přílet do ČR 12. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
3332681013. 5. – 24. 5. 2018 (12 dní) 119 800 Kč 117 404 Kč   sleva 2 396 Kč
sleva za včasnost do 13. ledna 2018
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 19 850 Kč
   čínské vízum - 2 200 Kč
3332682016. 9. – 27. 9. 2018 (12 dní) 119 800 Kč 115 008 Kč   sleva 4 792 Kč
sleva za včasnost do 16. března 2018
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 19 850 Kč
   čínské vízum - 2 200 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Peking / Šanghaj–Praha (v ekonomické třídě vč. všech poplatků), 3x přelet Peking–Xi'an–Guilin–Šanghaj, mikrobusy, 7x stylový hotel odpovídající standardu **** a 2x standardu ***** se snídaní (vždy na turisticky atraktivním místě); 10x stylová večeře (resp. pozdní oběd) spojená se zajímavým výhledem či kulturním zážitkem, vstupné do památkových objektů dle programu, český čínsky hovořící průvodce China Tours.

Poznámka:

Pro Váš vyšší komfort můžeme (za příplatek) zajistit mezinárodní letenku ve vyšší letové třídě (Business Class, resp. First Class). V případě zájmu kontaktujte prosím co nejdříve naši kancelář – konkrétní nabídka a cena závisí na možnostech dostupných v okamžiku poptávky.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

6–12 účastníků

V ceně nezahrnuto – upřesnění:

Pro Váš vyšší komfort můžeme (za příplatek) zajistit mezinárodní letenku ve vyšší letové třídě (Business Class, resp. First Class). V případě zájmu kontaktujte prosím co nejdříve naši kancelář – konkrétní nabídka a cena závisí na možnostech dostupných v okamžiku poptávky.

Fotogalerie
Zajímavosti

Zakázané město je chybný, nicméně vžitý název pro císařský palác v centru Pekingu. Čínsky se jmenuje Gugong (Ku-kung) – Starý palác. Císařský palác byl v dobách dynastií Ming a Qing (Čching) centrem obrovského "Zakázaného města" – komplexu, do kterého byl povolen vstup pouze osobám, jež měly co do činění na císarském dvoře.

 

Promítání

Čína – skvosty říše Středu

Kdy?
2. ledna 2018
Kde?
Říčany: Centrum Na Fialce
Přednášející:
Jan Pospíšil
Katalog 2017 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů