Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Císařské paláce, moderní mrakodrapy a tradiční zahrady
  • Stovky hliněných vojáků a "nekonečná" Dlouhá zeď
  • Pohádková krajina homolovitých kopečků a rýžové terasy
  • Stylové hotely, bankety, kulturní show i pouliční ochutnávky

Pojeďte si na vlastní oči porovnat minulost a současnost jedné z nejstarších civilizací světa na nové velmi komfortně a stylově pojaté variantě našeho nejoblíbenějšího zájezdu, kterou ocení zejména nároční cestovatelé. Setkat se s největšími nábožensko-filozofickými proudy Orientu, projet se venkovem a projít se po rýžových polích. Ochutnat pravou pekingskou kachnu, shlédnout tradiční čínské kungfu, zacvičit si v parku taiji nebo se projet na kole po hradbách. Uvidíte moderní velkoměsta se širokými bulváry, "zakázané" císařské město i objev 20. století – přes dva tisíce let starou "hliněnou armádu" a samozřejmě nejvelkolepější stavbu světa – Dlouhou zeď. Navštívíme typickéou čínskou zahradu, "vodní městečko" a necháme se ohromit supermoderní Šanghají. Zavítáme také do malebné krasové oblasti vápencových homolí a terasovitých rýžových polí. Putování nám zpříjemní i fantastické jídlo – pýcha a radost místních obyvatel a celou cestu si vychutnáme z pohodlí stylových hotelů a unikátních ubytování.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Peking: odpoledne přílet a ubytování vbutikovém hotelu v tradičním tzv. siheyuanu (s'-che-jüan) ve starých mizejících uličkách hl. m.; večeře na uvítanou – chlouba tradiční severočínské kuchyně pekingská kachna v jedné z vyhlášených tzv. "kachňáren". 

3. den

Peking: celodenní výlet na jeden z přístupných úseků Dlouhé zdi  – jedné z největších staveb lidstva nazývané také Velká čínská zeď, procházka po Zdi a sjezd dolů tobogánem (možno i lanovkou); cestou zastávka v dílně na výrobu čínského cloisonné jingtailan (ťing-tchaj-lan) – unikátního druhu „smaltovaného porcelánu“; večeře ve stylu nejznámějších severočínských jídel v jejich skutečné podobě. 

4. den

Peking: rozsáhlý areál Letního paláce  – letní sídlo čínských císařů v podhůří Západních hor na břehu jezera Kunming (Kchun-ming), jízda loďkou přez jezero; projížďka tradiční čínskou rikšou starými pekingskými uličkami; večeře ve stylu císařského banketu o několika chodech v restauraci umístěné tradiční čínské zahradě.

5. den

Peking: ranní cvičení proslulého "bojového" umění Taijiquan (Tchaj-ťi-čchüan) v areálu Chrámu Nebes – místo, kam se chodili čínští císařové modlit za dobrou úrodu; procházka po Tian'anmen (Tchien-an-men) – největším náměstí světa a prohlídka tzv. Zakázaného města  – sídlo čínských císařů a největší palácový komplex na světě; představení čínského kung-fu; večer procházka po obchodní třídě Wangfujing (Wang-fu-ťing) s návštěvou večerního tržiště s roztodivnými exotickými specialitami (hadi, škorpióni, mořští koníci a další). 

6. den

Peking – Xi'an (Si-an): dopoledne přelet do Xi'anu a ubytování v hotelu v samém srdci starého města; okružní jízda na kole (lze také jen část pěšky) po monumentálních 14 km dlouhých hradbáchpagoda Malé divoké husy a Muzeum Xi'anu s detailním rozlehlým modelem města ze 7. stol.večeře ve stylu Tang Dynasty Banquet s prezentací 20 různých druhů knedlíčků – součástí i výpravné kostýmované vystoupení zpěvů a tanců ze zlatého období Xi'anu; pro zájemce podvečerní procházka muslimskou čtvrtí.

7. den

Xi'an – Guilin (Kuej-lin) – Yangshuo (Jang-šuo): výlet s prohlídkou světoznámé Hliněné armády – posmrtná armádaprvního čínského císaře a jedinečné archeologické naleziště z konce 3. stol. př. Kr.; návštěva typicky netypické Velké mešity; večeře či pozdní oběd; přelet do Guilinu a přejezd do oblasti homolovitých kopečků – ubytování ve stylovém hotelu v pohádkové krajině

8. den

Yangshuo: centrum světoznámé oblasti vápencových mogotů – vyhlídková plavba na vorech po řece Li mezi homolemi nejzajímavějšími pasážemi řeky; odpoledne výlet auty rýžovými políčky mezi kopečky – možnost výstupu na Měsíční "horu" s neopakovatelným výhledem po malebné krajině na do nekonečna se táhnoucí homole; večeře ve stylu darů řeky; pro relaxaci možnost tradiční čínské masáže nebo posezení v hotelu na terase s výhledem na homole. 

9. den

Yangshuo – Longji (Lung-ťi) – Šanghaj: výlet na terasovitá rýžová políčka v oblasti zvané Dračí hřbetobývané zajímavými národnostními menšinami – výstup na panoramatickou vyhlídku na terasy; pozdní oběd v restauraci v obklopení teras; přejezd na letiště do Guilinu a odlet do Šanghaje – ubytování v hotelu s výhledem na výkladní skříň čínského ekonomického zázraku.

10. den

Šanghaj – Zhouzhuang (Čou-čuang): celodenní výlet do kanály protkaného "vodního" městečka projížďka v "gondole", procházka starými domy bohatých čínských obchodníků a možnost ochutnat skvělou místní specialitu – dlouho dušené sladké vepřové koleno; podvečerní Šanghaj s obchodní třídou Nanking a nábřežím Bund – centrum života smetánky 20. a 30. let 20. stol.; večeře v duchu tradiční šanghajské kuchyně v některé z vyhlášených restaurací. 

11.–12. den

Šanghaj – Praha: mizející staré čínské město s tradiční zahradou Yuyuan (Jü-jüan); prohlídka supermoderní čtvrti Pudong (Pchu-tung) – vyhlídka ze 632 m vysoké Šanghajské věže (2. nejvyšší budova světa) a projížďka nejrychlejším (magnetickým) vlakem na světě (431 km/h); rozloučení s Čínou při projížďce lodí po řece Huangpu (Chuang-pchu); s večeří s výhledem na noční zářící Šanghaj; transfer na letiště a večer odlet domů, přílet do ČR 12. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Peking / Šanghaj–Praha (v ekonomické třídě vč. všech poplatků), 3x přelet Peking–Xi'an–Guilin–Šanghaj, mikrobusy, 7x stylový hotel odpovídající standardu **** a 2x standardu ***** se snídaní (vždy na turisticky atraktivním místě); 10x stylová večeře (resp. pozdní oběd) spojená se zajímavým výhledem či kulturním zážitkem, vstupné do památkových objektů dle programu, český čínsky hovořící průvodce China Tours.

Poznámka:

Pro Váš vyšší komfort můžeme (za příplatek) zajistit mezinárodní letenku ve vyšší letové třídě (Business Class, resp. First Class). V případě zájmu kontaktujte prosím co nejdříve naši kancelář – konkrétní nabídka a cena závisí na možnostech dostupných v okamžiku poptávky.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

6–12 účastníků

V ceně nezahrnuto – upřesnění:

Pro Váš vyšší komfort můžeme (za příplatek) zajistit mezinárodní letenku ve vyšší letové třídě (Business Class, resp. First Class). V případě zájmu kontaktujte prosím co nejdříve naši kancelář – konkrétní nabídka a cena závisí na možnostech dostupných v okamžiku poptávky.

Fotogalerie
Zajímavosti

Zakázané město je chybný, nicméně vžitý název pro císařský palác v centru Pekingu. Čínsky se jmenuje Gugong (Ku-kung) – Starý palác. Císařský palác byl v dobách dynastií Ming a Qing (Čching) centrem obrovského "Zakázaného města" – komplexu, do kterého byl povolen vstup pouze osobám, jež měly co do činění na císarském dvoře.

 

Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů