Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Nádherné údolí Yading v objetí tří posvátných hor
 • Dvoudenní pěší túra soutěskou Tygřích skoků
 • Ohrožená zvířata – langur Bietův a panda velká
 • Kaňon Mekongu a nejníže položený ledovec v Číně

Mnoho míst v himálajském regionu, a to nejen v Číně, si nárokuje titul Šangrilá a některá se tak nechala i oficiálně přejmenovat. Když v roce 1933 vydal James Hilton svůj slavný román Ztracený obzor a situoval jej do bájného údolí, v němž nikdo nestárne, mohl mít na mysli zrovna údolí Yading, jež na toto označení aspiruje na předních příčkách. Ostatně pojeďte se přesvědčit sami! Nechte se uchvátit úžasnou scenérií místní krajiny a prodlužte si život o dva dny strávené v bájné Šangrilá... Naši cestu si navíc obohatíme o dvoudenní průchod dramatickou soutěskou Tygřích skoků, výletem k nejníže položenému ledovci v Číně a průjezdem kaňonem Mekongu. Vypravíme se také do džungle za kriticky ohroženým langurem Bietovým, který je na žebříčku národních přírodních pokladů Číny na druhém místě hned za pandou velkou, na niž ale samozřejmě také nezapomeneme.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Lijiang  (Li-ťiang): odpoledne přílet do Lijiangu – večerní procházka 600 let starým městečkem s atmosférou starověké Číny, obývaným zajímavou menšinou Naxi (Na-si).

3. den

Lijiang: celodenní prohlídka městečka – ranní obrovské živoucí tržiště s masem, ovocem, zeleninou, 500 let starý palác bývalé vládnoucí rodiny Mu, věž Desetitisíce let s výhledem na celé město, malebné uličky starého města.

4. den

Lijiang – soutěska Tygřích skoků: ráno přejezd do ústí soutěsky a začátek celodenní túry soutěskou (cca 7–8 h), výstup tzv. 28 zákrutami do nejvyššího bodu ve výšce 2670 m – dramatické výhledy do téměř 4 km hluboké soutěsky podél řeky Zlatých písků (Jinshajiang; Ťin-ša-ťiang) pod 5596 m vysokou Sněžnou horou Nefritového draka; nocleh v jednoduchém penzionu "na půli cesty".

5. den

Soutěska Tygřích skokůLijiang: nádherné svítání nad soutěskou, dopolední sestup zpět téměř na úroveň řeky (u tzv. Druhého skoku) a průjezd soutěskou po silnici se zastávkou u tzv. Prvního skoku se sestupem k řece samotné; odpoledne návrat do Lijiangu – park Tůně černého draka s panoramatem vzdálené Sněžné hory.

6. den

Lijiang – Shigu (Š'-ku) – Tacheng (Tcha-čcheng): přejezd do starého městečka Shigu neboli Kamenný buben – prohlídka spojená se zastávkou u tzv. Prvního ohybu Dlouhé řeky; následný přejezd údolím proti proudu Dlouhé řeky do městečka Tacheng.

7. den

Tacheng – Deqin (Te-čchin) – Feilaisi (Fej-laj-s'): dopoledne návštěva chovné stanice vzácného langura Bietova – zhruba dvouhodinová túra bujnou horskou vegetací primárního pralesa na místo krmení; odpoledne přejezd do Deqingu a dále do místa významného lamaistického kláštera Feilai.

8. den

Feilaisikaňon Mekongu – Cizhong (C'-čung): ráno prohlídka kláštera Feilai s výhledy na Sněžnou horu Meili (tibetsky Kawagarbo); odpoledne přejezd hlubokým kaňonem řeky Modrozelených vln, tedy Mekongu, v Číně nazývané Lancang (Lan-cchang); nocleh v jednoduchém venkovském hotýlku v Cizhongu.

9. den

Cizhong – Feilaisi: unikátní tibetská vesnička, jejíchž 80 % obyvatel vyznává křesťanství, posazená mezi rýžovišti a vinicemi vysázenými před více než sto lety francouzskými a švýcarskými misionáři – návštěva 100 let starého kostela jediné katolické tibetské komunity v Číně; nezapomenutelná cesta údolím Mekongu zpět do Feilaisi.

10. den

Feilaisi – ledovec Mingyong (Ming-jung) – Benzilan (Pen-c'-lan): půldenní návštěva parku posvátné hory Kawagarbo spojená s pěším výletem k nejníže položenému ledovci v Číně sunoucímu se do 2700 m n.m.; přejezd do městčka Benzilan se zastávkou s výhledem na tzv. Velký ohyb Dlouhé řeky neboli řeky Zlatých písků.

11. den

Benzilan – Xiangcheng (Siang-čcheng): celodenní přejezd přes hřebeny, hlubokými zelenými údolími a travnatými pláněmi – cestou zastávka v lamaistickém klášteře Sangpi (Sang-pchi), nádherně položeném vysoko nad údolím.

12. den

Xiangcheng – Yading (Ja-ting): půldenní přejezd s překročením průsmyku ve výšce 4500 m n.m. do vesničky Riwa (Ž'-wa) a prohlídka rozsáhlého kláštera Gongling (Kung-ling), v němž žilo dříve až 300 mnichů; nocleh v jednoduchém hotýlku v tibetské vesničce Yading přímo na hranici stejnojmenného NP.

13. den

NP Yading: celodenní pěší návštěva jednoho z nejkrásnějších čínských parků nazývaného také Šangrilá – dech beroucí scenérii lesnatého údolí s křišťálovými říčkami a ledovcovými jezery vytvářejí do trojúhelníku rozestavěné tři posvátné zasněžené hory (nejvyšší 6032 m) zasvěcené třem tibetským božstvům soucitu, moudrosti a síly.

14. den

NP Yading: celodenní pěší prohlídka parku – malý tibetský chrámek Chonggu (Čhung-ku) a pastviny Luorong (Luo-žung), Mléčné jezero (4480 m), jezero Pěti barev (4530 m), výstup do průsmyku 4700 m n.m. s neopakovatelným výhledem na údolí a jihozápadní stěnu nejvyšší ze tří hor – 5958 m vysokou horu Yangmayiong (Jang-maj-jung).

15. den

Yading – Kasi (Kcha-s') – Daocheng (Tao-čcheng): celodenní výlet mikrobusem hlubokým údolím řeky Dongyi (Tung-i') do tibetské vesničky Kasi s velkými kamennými staveními; přejezd částečně stejnou cestou zpět a dále do městečka Daocheng blíže k nejvýše položenému letišti s pravidelnými lety v Číně ve výšce 4411 m n.m.

16. den

Daocheng – Chengdu (Čheng-tu): brzy ráno transfer na letiště a přelet do hl. m. provincie Sečuán – návštěva chovné stanice pandy velké a procházka městem; večer vlajková loď sečuánské kuchyně – neopomenutelný "ohnivý" kotlík.

17. den

Chengdu – Praha: ráno trasnsfer na letiště a odlet domů; přílet týž den večer.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
3334791215. 10. – 31. 10. 2019 (17 dní) 69 800 Kč 67 008 Kč   sleva 2 792 Kč
sleva za včasnost do 15. dubna 2019
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 6 280 Kč
   čínské vízum - 2 200 Kč
3334781016. 10. – 1. 11. 2018 (17 dní) 69 800 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 6 280 Kč
   čínské vízum - 2 200 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Lijiang / Chengdu–Praha (vč. všech poplatků), mikrobusy, kyvadlový autobus v NP Yading, MHD, taxíky a metro, 10x hotel **, 5x jednoduchý guesthouse, český čínsky hovořící průvodce China Tours.

Upozornění:

Zájezd je koncipován jako poznávací s několika 1–2denními túrami v zajímavých přírodních oblastech. Upozorňujeme také na zvýšenou náročnost zájezdu z důvodu pohybu ve vyšší nadmořské výšce. Více podrobností naleznete v záložce "Praktické".

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Stravování:

U tohoto zájezdu není žádné stravování zahrnuto v ceně – hlavním důvodem je, že tento zájezd je koncipován v úrovni **, což odpovídá i úrovni ubytování, a hotely kategorie ** nemají většinou restaurace, nelze tam tedy zajistit ani snídaně. Určitě se ale nemusíte bát, že byste hladověli…
Snídaně: V hotelech bývá varná konvice (nebo na chodbě termosky s horkou vodou) i sáčky s čajem, jen pokud máte rádi kávu, je třeba si ji vzít z domova, a k tomu si během předchozího dne můžete něco zakoupit v obchodech. Někde je možné snídani zajistit přímo v hotelu, nebo se dá zajít do blízké restaurace (stánku na ulici) na rychlou „čínskou“ snídani (knedlíčky/placky). V každém případě vždy průvodce předem informuje, která varianta bude u daného ubytování možná.
Obědy: Většinou se z časových důvodů speciálně neřeší – na památkách/výletních místech bývají různé stánky s občerstvením (placky, nudle, knedlíčky, grilované špejle). V každém případě doporučujeme mít po celý den u sebe dostatek balené vody apod.
Večeře: Jsou hlavním jídlem dne a průvodci je pro zájemce organizují – vždy nabídnou, kdo má zájem jít na společnou večeři, zavedou vás do některé vytipované restaurace či jídelny a pomohou s výběrem.
Výše veškeré útraty za jídlo a nápoje je tedy na zájezdu zcela v rukou klientů – dle volby úrovně stravování je třeba počítat s 10–15 USD/den.

Náročnost:

Zájezd je koncipován jako poznávací s několika 1–2denními túrami v zajímavých přírodních oblastech. Upozorňujeme na dvoudenní túru středně náročným horským terénem (nalehko) v soutěsce Tygřích skoků a na jednodenní túry vysokohorským terénem v NP Yading a také na nadmořskou výšku, která se během zájezdu pohybuje i okolo 4500 m n.m.

Pro zájezd není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a schopnost aklimatizace. Program je ale postaven tak, aby aklimatizace proběhla postupně a plynule. 

Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů