Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
  • Horská etnika Vietnamu a Laosu – Hmongové, Khmu a další
  • Starobylá Hanoj a elegantní Luang Phrabang
  • Krásná příroda na obou stranách vietnamsko-laoské hranice
  • Zajímavá místa moderní historie

Jihovýchodní Asie patří mezi etnicky a nábožensky nejpestřejší oblasti světa a pro relativně izolované horské oblasti to platí dvojnásob. Žijí zde představitelé tzv. horských kmenů, jež si doposud zachovaly svou tradiční kulturu a způsob obživy. Vypravíme se za Bílými Thajci, Hmongy, obyvateli etnik Khmu či Akha a dalšími, které doposud snadno rozpoznáme podle krásného a unikátního oblečení jejich žen. Navštívíme méně známá místa a odlehlé vesničky někdejší Indočíny a zastavíme se i ve starobylých městech Hanoji a Luang Phrabangu. Tady všude nás bude provázet nádherná příroda, pohnutá historie i přátelská povaha obyvatel tohoto krásného koutu světa.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Hanoj: přílet; staré město – chrám Ngoc Son s dřevěným Mostem jitřních paprsků, Hoan Kiem – jezero Navráceného meče s Želví věží; vodní loutkové divadlo, možnost projížďky rikšami uličkami staré Hanoje.

3. den

Hanoj – Sa Pa: dokončení prohlídky hl. m. – Chrám písemnictví, Pagoda na jediném sloupu, mauzoleum Ho Či Mina; rozloučení s ruchem Hanoje a půldenní přejezd k horám.

4. den

Sa Pa – městečko na úpatí nejvyšší hory Vietnamu Fan Si Pan (3143 m): nenáročný treking v nádherném horském prostředí – malebné rýžové terasy a příslušníci četných etnických menšin.

5. den

Sa Pa – Bac Ha: cesta vietnamsko-čínským pohraničím, návštěva venkovského trhu – nepřeberné množství zboží, místní "horské" etnické menšiny v pestrém tradičním oblečení.

6. den

Bac Ha – Hoang Su Phi: nádherné scenérie hor severního Vietnamu – rýžová políčka, čajové plantáže a vesničky Květinových Hmongů, Tajů a dalších.

7. den

Hoang Su Phi – Yen Minh: krásné výhledy na horské vrcholky – cestou návštěva místní vesnice, scénický průsmyk Quan Ba.

8. den

Yen Minh – Meo Vac: připomínka historie obchodu s opiem – palác rodiny Vuong, starobylé uličky a trh ve vesnici Dong Van, fantastické scenérie průsmyku Ma Pi Leng.

9. den

Meo Vac – NP Ba Be: etnologické muzeum; NP Ba Be jedna z nejkrásnějších oblastí Vietnamu – množství unikátní fauny a flóry, vesničky domorodých etnik, četné jeskyně vzniklé působením vody.

10. den

Ba Be – Hanoj: projížďka lodí v krásném prostředí řeky Nang – návštěva jeskyně Puong a vodopádu Dau Dang; večer návrat do Hanoje.

11. den

Hanoj – Luang Phrabang : přelet do Laosu – toulky někdejším královským městem s mnoha buddhistickými chrámy, dochovalou koloniální architekturou a úžasnou atmosférou; barvitý večerní trh.

12. den

Luang Phrabang – Phonsavan: krajina vápencových skal, týkových plantáží a políček rýže a zeleniny – výlet k vodopádům s možností koupání; pokračování do Phonsavanu.

13. den

Phonsavan – Vang Vieng: Planina džbánů  s až 2000 let starými kamennými nádobami – jedno z nejtajemnějších míst JV Asie a nový zápis UNESCO (2019), ruiny někdejšího hlavního města v Xieng Khuang; pokračování hornatou krajinou s krásnými výhledy do Vang Viengu.

14. den

Vang Vieng: odpočinek v krásné krajině mohutných skalních masivů – nenáročná plavba na kajacích, možnost půjčení kol či návštěvy jeskyní.

15. den

Vang Vieng – Vientiane: přesun do hlavního města Laosu – chrám Wat Si Saket s tisíci sošek Buddhy, symbol Laosu zlatá stúpa That Luang, pozůstatek koloniální minulosti – vítězný oblouk Patuxai.

16. den

Vientiane: celodenní výlet do NP Phou Khao Khouay – krásná oblast málo zasažená působením člověka, známá výskytem orchidejí a mnoha druhy ptactva.

17.–18. den

Vientiane – Praha: odlet přes Hanoj nebo Bangkok zpět domů, přílet do ČR 18. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
  • letenka Praha–Hanoj (/Bangkok)–Praha (vč. všech poplatků)
  • 2x přelet (Hanoj–Luang Phrabang–Hanoj/Bangkok)
  • lodě a minibusy
  • 14x hotel ** a 1x ubytování typu homestay – vždy se snídaní
  • český odborný průvodce China Tours.
Poznámka:

Typ vietnamského víza pro tento zájezd se může lišit dle mezinárodního letu – v případě zpátečního letu přes Hanoj je třeba vícevstupové vízum vyřizované na ambasádě (3000 Kč), v případě zpátečního letu přes Thajsko stačí vízum jednovstupové elektronické (1000 Kč). Informace ohledně typu víza budou upřesněny dle konkrétního letového řádu.

Pořadatel:
CK China Tours
Velikost skupiny:

8–16 účastníků

Fotogalerie
Zajímavosti

Betel je směs vyráběná z rozdrcených plodů arekové palmy a dalších přísad, balená do betelových listů. Pro svůj stimulační a opojný účinek se jedná o drogu oblíbenou napříč jihovýchodní Asií. Dlouhodobým užíváním se poškozuje zubní sklovina – s poněkud „tmavými úsměvy“ se můžeme setkat napříč etniky a věkovými skupinami.

Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů