Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Svítící moderní města i vesnice domorodých obyvatel 
 • Výpravy za poznáním fauny i flóry džungle
 • Plantáže jahod i čaje, kulinářské hody
 • Koupání a šnorchlování na Perhentianských ostrovech

Co víte o Malajsii? Pamětníkům se možná vybaví dobrodružný seriál s démonickým hrdinou Sandokanem, fanouškům motorismu spíš Velká cena Malajsie. Tato krásná země ale nabízí mnohem více... Nádherné přírodní a kulturní lokality, pestrý výběr fantastického jídla z různých koutů Asie, přátelské obvyvatele i úžasné pláže. A hlavně v kombinaci se stabilní bezpečnostní situací a velmi dobrou infrastrukturou představuje skvělé místo pro letní dovolenou. Vydejte se tedy s námi obdivovat svítící věže velkoměst či zářící roje světlušek, ochutnat vyhlášený cameronský čaj přímo v čajové továrně a jahody rovnou z plantáže. Uvidíte, kde se líhnou želvy, jak důmyslně fungují masožravé láčkovky, vyrazíme i na vycházku do noční džungle. A na konci cesty si vydechnete na krásných plážích Perhentianských ostrovů, kde lze buď jen tak lenošit, nebo objevovat krásy podmořského světa...

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2.den

Praha – Kuala Lumpur: přílet a první seznámení s hl. m. Malajsie; večer u majestátních věží Petronas Twin Towers – nejvyšší „dvojčata“ světa (452 m).

3. den

Kuala Lumpur: malebné staré vlakové nádraží, ptačí park s největší průchozí voliérou světa, rušná čínská čtvrť, skvělé muzeum islámské kultury, návštěva Královské selangkorské cínárny – jedné z nejvýznamnějších na světě.

4. den

Kuala Lumpur a okolí: návštěva závodního okruhu Velké ceny Malajsie v Sepangu (včetně zákulisí); pitoreskní jeskyně Batu střežené houfy opic; výlet do K. Kuantan – koloniální pevnost s královským mauzoleem; večer na řece – rozsáhlá kolonie světlušek.

5. den

Kuala Lumpur – Cameron Highlands: celodenní přejezd do horské stanice (1300 m n.m.) s příjemným klimatem.

6. den

Cameron Highlands: den na plantážích – zářivě zelené čajové plantáže, exkurze do továrny na zpracování čaje, květinové a ovocné plantáže, motýlí dům; vycházka po okolních kopcích v příjemném horském podnebí  – vrcholek Gunung Brinchang s unikátním mlžným pralesem.

7. den

Cameron Highlands – Lumut: přejezd zpět do nížin – cestou barvité čínské chrámy u Ipohu, záchranná stanice mořských želv, možnost koupání.

8. den

Lumut – o. Penang: přejezd na ostrov Penang (přes 13 km dlouhý most) do George Townu  – kosmopolitní město s koloniální architekturou, mnoha mešitami, čínskými a indickými chrámy; pro zájemce fakultativně jízda rikšami starými uličkami města.

9. den

Penang: britská pevnost Cornwallis, hodinová věž, nádherné shromažďovací domy čínských klanů, zahrada s kořením; odpoledne volno s možností koupání.

10. den

Penang – NP Belum: přesun do NP v krásném prostředí u jezera Temenggor – zachovalá původní džungle, jediné místo v Malajsii, kde žijí všechny druhy zoborožců.

11. den

NP Belum: výlet lodí přes jezero Temenggor – nenáročný treking džunglí, vesničky původních obyvatelorang asli, výlet k vodopádu, koupání.

12. den

NP Belum – Kota Bharu: přejezd do centra malajské muslimské kultury; dílny tradičních řemesel – batiková továrna, šperkařská dílna, výrobce draků, ručně tkané látky songket ad.; barvitý trh Pasar Siti Khadijah – prodejci koření, zeleniny, čerstvých i sušených ryb.

13.–14. den

Kota Bharu – Perhentianské ostrovy: přejezd lodí na Perhentiany, odpočinek na písčitých plážích – možnost koupání a šnorchlování v průzračných vodách s bohatým mořským životem.

15.–16. den

Perhentianské ostrovy – Praha: přejezd zpět na pevninu, transfer na letiště a přelet přes Kuala Lumpur domů, přílet do ČR 16. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Kuala Lumpur–Praha (vč. všech poplatků)
 • 1x přelet Kota Bharu–Kuala Lumpur
 • pronajaté mikrobusy a loďky
 • 2x loď (Kota Bharu–Perhentiany–Kota Bharu)
 • 14x hotel *** se snídaní
 • 1x oběd a 1x večeře během programu
 • vstupné do památkových objektů a přírodních lokalit dle programu
 • český odborný průvodce China Tours.
Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie
Zajímavosti

Kris je obřadní dýka společná Javáncům a Malajcům a je zařazena na seznamu Světového dědictví UNESCO. Jedná se o zbraň i spirituální předmět – věří se, že skrývá duši válečníka. Kris je asymetrický, se sudým počtem prohnutí. Při jeho výrobě se uplatňují 4 elementy (živly), pátým je osoba válečníka. Vlnité zprohýbání ostří symbolizuje živou sílu vodního draka.

Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů