Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Rychle se měnící Rangún i nové hlavní město Neipyijto
  • Tajuplné chrámy starého královského města Pugam
  • Jezero Inle a horské kmeny u Hsipaw
  • Slavný železniční viadukt Gokteik

Přijměte "letní" pozvání do úžasné a tajuplné země plné kontrastů. Na jedné straně je Myanmar jedna z nejchudších zemí světa a na straně druhé země plná pozlacených pagod a Buddhů posázených drahokamy. Přestože týden má sedm dní jako u nás, mají v Myanmaru osm znamení pro dny v týdnu. Muži tu chodí v sukních a pádlují nohama. To vše a mnoho dalšího uvidíte a zažijete na tomto zájezdu. Do země pojedeme tentokrát v letním termínu, který je sice ve znamení častějších dešťů, ale také krásně zelené krajiny. Oproti "běžným" termínům se vypravíme i na méně navštěvovaná místa – poznáme nové hlavní město Neipyijto, vlakem přejedeme slavný Gokteický viadukt, podíváme se do sloního tábora a projdeme se v hornaté krajině poblíž Hsipaw.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Rangún: přílet do bývalého hl. m. – vyřízení víz, další program dle času příletu.

3. den

Rangún: prohlídka města – 98 m vysoká pagoda Shwedagon (nejposvátnější pagoda v zemi), obrovská socha ležícího Buddhy v Chauktatgyi; možnost návštěvy trhu Bogyoke Aung San, slavný hotel Strand – úžasné panoptikum barmského života.

4. den

Rangún – Prome (Pyay): půldenní přejezd zelenou krajinou do Prome (za Britů předěl mezi Horní a Dolní Barmou) – cestou unikátní Buddha s brýlemi ve Šwedaungu; Šrí Krétra – starobylé centrum z předbarmských časů.

5. den

Prome – Neipyijto: celodenní přejezd do nového hl. m. Myanmaru, založeného před pouhými 12 lety vojenskou juntou na radu astrologa.

6. den

Neipyijto – jezero Inle: krátká prohlídka města – široké (a prakticky liduprázdné) monumentální bulváry s obří sochou tří historických barmských králů, muzeum drahokamů; pokračování k jezeru Inle.

7. den

Jezero Inle: plavba loďkou po horském jezeře (875 m n.m.) – plovoucí trhy a zahrady, rybáři pádlující nohama, četné dílny místních řemeslníků.

8. den

Inle – Mandalaj: návštěva sloního tábora – seznámení s životem pracovních slonů a jejich mahoutů, možnost krátké procházky v lesích poblíž tábora a s trochou štěstí objevování místní fauny a flóry (orchideje, motýli); pokračování do Mandalaje.

9. den

Mandalaj: chrám Mahamuni sesochou Buddhy pokrytou 15 cm silnou vrstvou zlatých plátků, dílny místních řemeslníků; ranní Amarapura se slavným 1,2 km dlouhým mostem z týkového dřeva; půldenní výlet lodí do Mingunu – pozůstatky největší pagody na světě a největší funkční zavěšený zvon na světě (90 tun).

10. den

Mandalaj – Pjin U Lwin: přejezd do bývalého britského letoviska – pestrý trh s bohatou nabídkou koření, čajů a místních produktů, krásná botanická zahrada.

11. den

Pjin U Lwin – Hsipaw: přejezd vlakem přes unikátní viadukt Gokteik; pokračování do Hsipaw – bývalé centrum nezávislého Šanského státu.

12. den

Hsipaw: nenáročné procházky v okolí města – vesničky četných etnických menšin, rýžová políčka, krásná hornatá krajina.

13. den

Hsipaw – Mandalaj: přejezd zpět a prohlídka historického hl. m. (dle časových možností); večer na Mandalajské hoře s výhledem na řeku Iravádí.

14. den

Mandalaj – Monywa: pokračování do Monywy – návštěva zajímavého jeskynního komplexu s prastarými sochami a freskami ze 14.–18. stol.

15. den

Monywa – Pugam: pagoda Thanbodday – snad nejvýstřednější a nejbarevnější svatyně v Myanmaru, chrám Maha Boddhi Tataung – chrámový komplex se dvěma největšími sochami Buddhy na světě; pokračování lodí do Pugamu.

16. den

Pugam: staré královské město s více než 2000 pagodami, chrámy a svatyněmi z 11.–13. stol., okruh s prohlídkou nejvýznamnějších pagod – nejkrásnějších pagoda Ananda ad., dílny lakérů nádobí.

17.–18. den

Pugam – Rangún – Praha: výlet k předbuddhistickým svatyním natů na hoře Popa, tyčící se 737 m nad planinou – výstup na vrchol je v případě dobrého počasí odměněn krásným výhledem do krajiny; odpoledne přelet do Rangúnu a následně odlet domů, přílet do ČR 18. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
3338691218. 7. – 4. 8. 2019 (18 dní) 74 800 Kč 71 808 Kč   sleva 2 992 Kč
sleva za včasnost do 18. ledna 2019
Rezervovat
  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • jednolůžkový pokoj - 7 800 Kč
      myanmarské vízum - 1 400 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Rangún–Praha (vč. všech poplatků), 1x přelet Nyaung U–Rangún, 1x půldenní loď po Iravádí, mikrobusy, rikši, 15x hotel ** se snídaní, 2x oběd během programu, český odborný průvodce China Tours.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů