Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Starobylá čínská městečka a tradiční tržiště
 • Soutěska Tygřích skoků, Dlouhá řeka a Brahmaputra
 • Mniši a tajuplné chrámy a kláštery na střeše světa
 • Výborná aklimatizace před cestou do Tibetu

Na této cestě zamíříme rovnou do tibetského podhůří provincie Yunnan, neboli do "země na jih od mraků", která patří k oblastem s nejkrásnější přírodou v Číně. Setkáme se tu s několika zajímavými menšinami, podíváme se do jedné z nejhlubších soutěsek na světě, vyjedeme lanovkou do 3920 m, navštívíme rozsáhlý tibetský klášter či malebná podhorská městečka. V druhé části cesty se již skvěle aklimatizováni vypravíme na samotnou "střechu světa". Prohlédneme si kdysi nepřístupnou Potálu, nasajeme magickou atmosféru, jíž jsou stále prostoupeny tibetské chrámy a kláštery, projedeme se nedozírnými pláněmi s pasoucími se jaky a budeme žasnout nad velikostí zasněžených himálajských velikánů a smaragdových jezer. 

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Kunming (Kchun-ming): přílet do města „věčného jara“ – dle času příletu návštěva ptačího a květinového trhu.

3. den

Kuming – Dali (Ta-li): dopoledne přejezd linkovým autobusem do hradbami opevněného městečka Dali – rozsáhlý areál Tří pagod z 9. stol. s nejvyšší pagodou vysokou 73 m; podvečerní procházka hradbami opevněným starým městečkem.

4. den

Dali – Lijiang (Li-ťiang): dopoledne výjezd lanovkou na vrchol pohoří Cangshan (Cchang-šan) do výšky 3920 m za nádhernými výhledy; odpoledne přejezd do Lijiangu – 600 let staré městečko s atmosférou středověké Číny obývané zajímavou národnostní menšinou Naxi (Na-si).

5. den

Lijiang: celodenní prohlídka městečka – ranní obrovské živoucí tržiště s masem, ovocem, zeleninou, 500 let starý palác bývalé vládnoucí rodiny Mu, věž Desetitisíce let s výhledem na celé město, malebné uličky starého města.

6. den

Lijiang – Zhongdian (Čung-tien): přejezd nádhernou horskou krajinou do hraničního města etnického Tibetu; cestou zastávka v téměř 4000 m hluboké soutěsce Tygřích skoků  pod 5596 m vysokou Sněžnou horou Nefritového draka; večer příjezd do Zhongdianu.

7. den

Zhongdian: celodenní výlet po městě a okolí – výstavní rozsáhlý lamaistický klášter Gandän Sumceling, v němž žije asi 600 mnichů, rozsáhlé pastviny Napahai (Na-pcha-chaj); procházka starým tibetským městem s obrovským modlitebním mlýnem.

8. den

Zhongdian – Lhasa: ráno transfer na letiště a přelet do hl. m. Tibetu – nejposvátnější tibetský chrám Džokhang v samém srdci starého města, náměstí Barkhor s poutním okruhem, uličky staré Lhasy.

9. den

Lhasa: palác Potála – monumentální bývalé sídlo dalajlamů tyčící se 130 m nadměstem, poutní okruh kolem paláce; klášter Sera na předměstí – jeden z největších klášterů sekty Gelugpa.

10. den

Lhasa – Gandän: půldenní výlet ke klášteru Gandän, umístěnému v nádherné scenérii přírodního amfiteátru vysoko nad řekou Kjičchu (4300 m n.m.); odpoledne bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka.

11. den

Lhasa – Gjance: celodenní přejezd Tibetskou náhorní plošinou kolem posvátného jezera Jamdok – přes téměř pětitisícový průsmyk s nádherným výhledem na 7200 m vysokou horu Nanťingaca – do jednoho z nejtibetštějších městeček.

12. den

GjanceŽikace: klášter Palkhor-čchöde s jednou z největších stúp v Asii Kumbum, nad starým tibetským městem tyčící se pevnost Gjance; odpoledne přesun do Žikace – poutní okruh kolem kláštera k replice monumentální pevnosti, rozsáhlé staré tibetské město.

13. den

Žikace Lhasa: dopoledne jeden z nejvýstavnějších tibetských klášterů a sídlo pančenlamů Tašilhünpo; přejezd jinou cestou okolo veletoku Brahmaputra zpět do Lhasy – volno na nákupy suvenýrů a poslední procházky.

14.–15. den

Lhasa – Praha: ráno transfer na letiště a odlet zpět do Kunmingu či Chengdu (Čcheng-tu) a následně večer domů; přílet do Prahy 15. den. 

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
3334601215. 4. – 29. 4. 2020 (15 dní) 82 800 Kč 81 144 Kč   sleva 1 656 Kč
sleva za včasnost do 15. prosince 2019
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 7 960 Kč
   čínské vízum - 3 300 Kč
333460229. 10. – 23. 10. 2020 (15 dní) 82 800 Kč 79 488 Kč   sleva 3 312 Kč
sleva za včasnost do 9. dubna 2020
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 7 960 Kč
   čínské vízum - 3 300 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Kunming / Chengdu–Praha (vč. všech poplatků)
 • 2x přelet Zhongdian–Lhasa–Chengdu
 • 1x denní linkový autobus
 • pronajatý mikrobus a lanovky
 • 12x hotel *** se snídaní
 • vstupy do památkových objektů dle itineráře
 • český čínsky hovořící průvodce China Tours (v Tibetu navíc místní průvodce).
Upozornění:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu z důvodu několikadenního pobytu ve vysoké nadmořské výšce – více podrobností naleznete v záložce "Praktické".

Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Náročnost:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu – pohybujeme se v nadmořské výšce až okolo 4500 m. Pro zájezd není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a schopnost aklimatizace. Program je ale postaven tak, aby aklimatizace proběhla postupně a plynule.

Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů