Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Kulturní trojúhelník a "čajová" Šrílanská vysočina
  • Úžina Palk a tamilské centrum Džafna
  • Safari v NP Minnerija a rafting na řece Kelani
  • Slavnost Esala Perahera v Kandy a pláže východního pobřeží

Před letním úplňkem ovládne Šri Lanku slavnostní atmosféra a Kandy, srdce ostrova, na 10 dní zrychlí svůj tep. Ulice města opanují slavnostně vyšňoření sloni a nejmohutnější ze všech nese na zádech Buddhův zub, tanečníci divoce tančí a bubeníci přivádějí publikum až na pokraj extáze... Pojeďte s námi zažít tuto jedinečnou atmosféru a navštívit to nej z ostrova Cejlon – Anurádhapuru, Lví skálu, Dambullu, Polonnaruvu, čajové plantáže, Vysočinu i národní parky. Navíc nahlédneme i do severní – tamilské – části ostrova, která se postupně otevírá turistům a nabízí nejen krásné pláže k oddychu.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Kolombo – Anurádhapura: přílet na Šrí Lanku a přesun do Anurádhapury – cestou bohatě zdobená pevnost Jápahuva ze 13. stol. zvaná Ohnivá skála, bývalé hl. m. a úkryt Buddhova zubu, proslulé šrílanské relikvie.

3. den

Anurádhapura Mihintalé: prohlídka rozsáhlých historických areálů v bývalé slavné metropoli Anurádhapuře a v Mihintalé, kolébce šrílanského buddhismu.

4. den

Anurádhapura – Džafna: přejezd do tamilské části země, donedávna pro turisty nepřístupné – zastávka u milníků občanské války v Kilinoči a v průsmyku Elephant Pass; návštěva holandské pevnosti v Džafně a nejvýznamnějšího hinduistického chrámu ostrova Nallur Kandasvámi.

5. den

Džafna – Delft: celodenní výlet na ostrov Delft v Palkově úžině – malebné laguny, soustavy náspů mezi ostrůvky, lodí na nejzazší z nich – korálová architektura; divocí poníci a osamocené baobaby.

6. den

Džafna – Trincomalee: hinduistický kovil Thondaimanaru – cestou zastávka na nejsevernějším bodě ostrova Point Pedro; večer dojezd do letoviska u moře.

7.–8. den

Nilaveli/Uppuveli: 2denní odpočinek na plážích v tamilské části ostrova, kterou začínají turisté znovu objevovat – bílý písek, pozvolný vstup do moře a minimum turistů; výlet lodí k NP Pigeon Island (mořské želvy, žraloci černoploutví), návštěva pevnosti Frederick se Skokem milenců.

9. den

Trincomalee – Pollonaruva – Sígirija: přejezd do Pollonaruvy a prohlídka výstavního města jihoindických Čólů na březích vodní nádrže – nesčetné Buddhovy sochy, Královský palác nebo lázně; v podvečer přejezd pod Sígiriju.

10. den

NP Minnerija Sígirija: výlet džípy za divokými slony do NP Minnerija; odpoledne věhlasná skalní pevnost tzv. Lví skála  obestřená záhadami.

11. den

Sígirija – Dambulla – Kandy: nádherné jeskynní chrámy v Dambulle zdobené malbami Buddhy; exkurze do zahrady koření spojená s ochutnávkou; přesun do Kandy – svěžího města Šrílanské vysočiny.

12. den

Kandy: prohlídka překrásného města na březích stejnojmenného jezera – největší botanická zahrada na Šrí Lance Peradeníja, návštěva místní batikové manufaktury, posvátný chrám Buddhova zubu ; večer zhlédnutí nejdůležitějšího festivalu ostrova – Esala Perahera (předem rezervovaná místa na jedné z tribun).

13. den

Kandy – Nuvara Elija: přes populární  sloní sirotčinec v Pinnevalle do srdce Šrílanské vysočiny v nejvýše položeném městě ostrova – přejezd strhující krajinou horské oblasti s nepřeberným množstvím nádherných vyhlídek, cestou vodopád Ramboda (109 m).

14. den

Nuvara Elija – Kitulgala: Hortonovy pláněprocházka náhorní stepí ke "Konci světa", strmému srázu tyčícímu se téměř 1000 m nad okolními nížinami, návštěva čajových plantáží a továrny na čaj; odpoledne přejezd k řece Kelani – centrum adrenalinových aktivit na celém ostrově, relax a koupání.

15.–16. den

Kitulgala – Praha: dopoledne možnost krásného canyoningu nebo splutí části řeky – místo natáčení filmu Most přes řeku Kwai; odpoledne přejezd napříč ostrovem do Kolomba a večer odlet do ČR, přílet do Prahy 16. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
  • letenka Praha–Kolombo–Praha (vč. všech poplatků)
  • pronajaté mikrobusy
  • džípy v NP a loď na ostrov Delft
  • 13x hotel *** s polopenzí (snídaně a večeře – většinou formou bufetu)
  • vstupné do památkových objektů a NP dle programu
  • český odborný průvodce China Tours.

V ceně zájezdu je zahrnuta rovněž vstupenka na tribunu (v hodnotě cca 100 USD) pro zhlédnutí festivalového průvodu Esala Perahera v Kandy.

Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů