Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Kulturní trojúhelník a Šrílanská vysočina
  • Úžina Palk a tamilské centrum Džafna
  • Slavnost Esala Perahera v Kandy
  • Safari v NP Wilpattu a pláže východního pobřeží

Za srpnového úplňku ovládne Šri Lanku slavnostní atmosféra a Kandy, srdce ostrova, na 10 dní zrychlí svůj tep. Ulice města opanují slavnostně vyšňoření sloni a nejmohutnější ze všech nese na zádech Buddhův zub, tanečníci divoce tančí a bubeníci přivádějí publikum až na pokraj extáze... Pojeďte s námi zažít tuto jedinečnou atmosféru a navštívit to nej z ostrova Cejlon – Anurádhapuru, Lví skálu, Dambullu, Polonnaruvu, čajové plantáže, Vysočinu i národní parky. Navíc nahlédneme i do severní – tamilské – části ostrova, která se postupně otevírá turistům a nabízí nejen krásné pláže k oddychu.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Kolombo – Negombo: přílet na Cejlon a přesun do Negomba – návštěva největšího rybího trhu na ostrově a první koupání v Indickém oceánu.

3. den

Negombo – Nuvara Elija: přejezd do sloního sirotčince v Pinnevalle s více než 80 slony; jízda strhující krajinou horské oblasti do anglické viktoriánské stanice Nuvara Elija – cestou nepřeberné množství nádherných vyhlídek.

4. den

Horton's Plains – Kandy: úchvatná Šrílanská vysočina  – náhorní step a "konec světa" s dechberoucími výhledy a neopakovatelnou atmosférou, čajové plantáže a továrna na čaj; večer přejezd do srdce ostrova Kandy – cestou vodopád Ramboda (109 m).

5. den

Kandy: prohlídka města na březích stejnojmenného jezera – posvátný chrám Buddhova zubu  i místního ochránce Kataragamy, botanická zahrada Paradeníja, manufaktura a muzeum drahokamů; večer zhlédnutí nejdůležitějšího festivalu ostrova – Esala Perahera.

6. den

Kandy – Dambulla : sestup z hor – exkurze do zahrady koření spojená s ochutnávkou a manufaktura batiky; Dambulla – nádherné jeskynní chrámy zdobené malbami Buddhy; odpoledne výlet za divokými slony do NP Minnerija nebo NP Kaudulla.

7. den

Sígirija Polonnaruva : věhlasná skalní pevnost tzv. Lví skála obestřená záhadami; prohlídka výstavního města jihoindických Čólů Polonnaruvy na březích vodní nádrže – mistrovské dílo kameníků Gal Vihara (sousoší čtyř Buddhů v žulovém monolitu), královský palác i lázně.

8. den

Anurádhapura : prohlídka rozsáhlého historického areálu v bývalé slavné metropoli – kolébka šrílanského buddhismu, nejstarší strom na světě – posvátný Bó, obrovské stúpy.

9. den

NP Wilpattu: celodenní safariv nejrozsáhlejším NP ostrova – můžeme zde potkat slony, leopardy, jeleny indické, medvědy pyskaté, prasata divoká, krokodýly ad.

10. den

Anurádhapura – Džafna: přejezd do tamilské části země, donedávna pro turisty nepřístupné – zastávka u milníků občanské války v Kilinoči a v průsmykuElephant Pass; návštěva holandské pevnosti v Džafně a nejvýznamnějšího hinduistického chrámu ostrova Nallur Kandasvámi.

11. den

Džafna – Delft: celodenní výlet na ostrov Delft v Palkově úžině – malebné laguny, soustavy náspů mezi ostrůvky, lodí na nejzazší z nich – korálová architektura; divocí poníci a osamocené baobaby

12. den

Džafna – Trincomalee: hinduistický kovil Thondaimanaru – cestou zastávka na nejsevernějším bodě ostrova Point Pedro; večer dojezd do letoviska u moře. 

13.–16. den

Nilaveli/Uppuveli: 3denní odpočinek na plážích v tamilské části ostrova, kterou začínaji turisté znovu objevovat – bílý písek, pozvolný vstup do moře a minimum turistů; možnost šnorchlování/potápění na korálech u NP Pigeon Island (mořské želvy, žraloci černoploutví) či výletu lodí za plejtváky a delfíny, možnost návštěvy pevnosti Frederick se Skokem milenců; 15. den odpoledne přesun pronajatým autobusem přes ostrov do Kolomba – v noci odlet, přílet do ČR 16. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
333048101. 8. – 16. 8. 2018 (16 dní) 64 800 Kč 62 856 Kč   sleva 1 944 Kč
sleva za včasnost do 1. března 2018
Rezervovat

Termín zájezdu bude upřesněn v prvních měsících r. 2018 – může se posunout podle data konání festivalu Esala Perahera v Kandy (svátek je pohyblivý).

  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • jednolůžkový pokoj - 5 400 Kč
      šrílanské vízum - 1 100 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Kolombo–Praha (vč. všech poplatků), pronajaté mikrobusy, 13x hotel ** se snídaní, český odborný průvodce China Tours. V ceně zájezdu je zahrnuta rovněž vstupenka na tribunu v Kandy pro zhlédnutí festivalového průvodu Esala Perahera.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie
Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů