Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Nejkrásnější národní parky – Jiuzhaigou a Žlutý drak
  • "Čínské Alpy", Bambusové moře a noc v klášteře
  • Tibetské barevné vesničky a tradiční dřevěná stavení
  • Pandy, "ohnivý" kotlík, sečuánská opera a parní úzkokolejka

Sečuán je země hojnosti, proměn a měnících se tváří, stejně jako je tomu v jeho slavné tradiční opeře. Jedna z největších čínských provincií je bohatá na nádhernou přírodu, tisíciletou historii a kulturu, vzácná zvířata a usměvavé obyvatele mnoha různých etnik. Na severu a západě se k nebesům zvedají horské velikány, které vytvářejí nádherná údolí alpinského typu plná smaragdových jezer, vodopádů a horských pastvin. Krajinu zdobí tibetské kamenné domky jakoby nastrojené v barevných košilkách. Sečuán znamená v překladu "krajina Čtyř řek", které těmito údolími stékají na jih a zavlažují stále bujně zelenou vrchovinu, kde místní obyvatelé už před staletími stavěli svá dřevěná obydlí, vyráběli do nich z všudypřítomného bambusu nábytek a pěstovali chilli papričky na světoznámou sečuánskou kuchyni. Ve výčtu místního bohatství nesmíme zapomenout ani na tvář neslavnější, doslova ikonu Sečuánu – pandu velkou. 

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Chengdu (Čcheng-tu): odpoledne přílet do hl. m. provincie; prohlídka buddhistického kláštera Wenshu s vyhlášenou vegetariánskou restaurací a typickou sečuánskou čajovnou pod širým nebem; večer představení slavné sečuánské opery "měnících se tváří"

3. den

Chengdu – Huanglong  (Chuang-lung): brzy ráno transfer na letiště a přelet do oblasti nejkrásnějších NP v Číně; prohlídka prvního z nich – Huanglong neboli Žlutý drak s nádhernými travertinovými kaskádami; výjezd lanovkou a procházka nejzajímavější částí parku pod 5588 m vysokou Sněžnou horou, pěší sestup. 

4. den

NP Jiuzhaigou  (Ťiou-čaj-kou): celodenní prohlídka NP Jiuzhaigou neboli údolí Devíti vesnic šplhajícího až do 4500 m n.m. – několikastupňovévodopády, různobarevnájezírka, hluboké lesy a zasněžené vrcholky v pozadí (turistickými autobusy "hop-on hop-off" s pěšími zastávkami na nejzajímavějších místech).

5. den

Jiuzhaigou – Songpan (Sung-pchan) – Wenchuan (Wen-čchuan): celodenní přejezd hlubokým údolím vymodelovaným řekou Min; cestou prohlídka tzv. Západní brány Sečuánu – hradbami částečně (6 km) opevněné město Songpan.

6. den

Wenchuan – Rilong (Ž'-lung): dopoledne zastávka v "kamenné vesnici" Taoping (Tchao-pching) nár. menšiny Qiang (Čchiang) s několikapatrovými strážními věžemi; odpolední přejezd do Rilongu, vstupní brány "čínských Alp"pohoří Čtyř dívek Siguniang  (S’-ku-niang) s nejvyšším vrcholem 6250 m.

7. den

Celodenní výlet do údolí Dlouhé plošiny – Changping (Čchang-ping); nádherné výhledy na všechny Čtyři dívky ze sedla malých klidných koníků – nejlepší způsob, jak si vychutnat nedotčenou krásu místní přírody (lze i turistickým autobusem). 

8. den

Rilong – Danba (Tan-pa): přejezd do oblasti Danba – pěší návštěva tibetských vesniček Jiaju (Ťia-ťü) a Zhonglu (Čung-lu) nádherně položených ve svahu nad hlubokým údolím vymodelovaným soutokem Velké a Malé zlaté řeky.

9. den

Danba – Rilong: přejezd zpět do Rilongu; odpoledne návštěva dalšího ze tří hlavních údolí parku Čtyř dívek – 29 km dlouhé údolí Dvou mostů (turistickými autobusy s pěšími zastávkami v nejzajímavějších místech).

10. den

Rilong – Shangli (Šang-li): půldenní sjezd z horských oblastí dopodhorského pásma se šťavnatou stále zelenou vegetací; pozdní odpoledne ve vesničce Shangli ležící na staré obchodní cestě Koní a čaje – slavobrána Devíti generací, most Dvou nesmrtelných, pramen Bílého koně. 

11. den

Shangli – Bifeng (Pi-feng) – Baoguo (Pao-kuo): ranní atmosféra vesničky bez davů turistů; půldenní návštěva chovné stanice pandy velké v údolí Bifeng v jejím přirozeném horském prostředí bambusových hájů; odpoledne přejezd do Baoguo pod posvátnou horou Emei (E’-mej) – nocleh v stejnojmenném klášteře a magický večerní areál zcela bez turistů.

12. den

BaoguoLeshan (Le-šan) – Bambusové moře: před snídaní možnost pozorování ranní klášterní modlitby, procházka do dalšího v subtropické zeleni umístěného kláštera Fuhu (Fu-chu); půldenní prohlídka areálu Velkého Buddhy  v Leshanu; v podvečer příjezd k Bambusovému moři. 

13. den

Bambusové moře – Qianwei (Čchien-wej): půldenní návštěva centrální částí unikátního bambusového lesa přezdívaného vzhledem k rozloze "moře" – výstup na Útes nebeských pokladů, procházka Smaragdovým loubím, Duhový vodopád a možnost ochutnávky bambusových specialit; odpoledne přejezd do města Qianwei. 

14. den

Qianwei – Chengdu: bývalá konfuciánské akademie; hodinová jízda historickou parní úzkokolejkou vesničkami a sečuánským venkovem do bývalého hornického městečka Bagou (Pa-kou); odpoledne návrat do Chengdu – procházka městem a večer vlajková loď sečuánské kuchyně – neopomenutelný "ohnivý" kotlík.  

15. den

Chengdu – Praha: denní let domů, přílet týž den večer. 

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Chengdu–Praha (vč. všech poplatků), 1x přelet Chengdu–Jiuzhaigou, mikrobusy, 7x hotel ***, 5x hotel **, 1x nocleh v klášteře – vždy se snídaní, 2x speciální večeře – vegetariánská restaurace a sečuánský kotlík, vstupné do památkových objektů a NP dle programu, sečuánská opera, lanovky v NP, výlet na koních a parní vlak, český čínsky hovořící průvodce China Tours.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie
Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů