Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Nejkrásnější národní parky – Jiuzhaigou a Žlutý drak
  • "Čínské Alpy", Bambusové moře a noc v klášteře
  • Tibetské barevné vesničky a tradiční dřevěná stavení
  • Pandy, "ohnivý" kotlík, sečuánská opera a parní úzkokolejka

Sečuán je země hojnosti, proměn a měnících se tváří, stejně jako je tomu v jeho slavné tradiční opeře. Jedna z největších čínských provincií je bohatá na nádhernou přírodu, tisíciletou historii a kulturu, vzácná zvířata a usměvavé obyvatele mnoha různých etnik. Na severu a západě se k nebesům zvedají horské velikány, které vytvářejí nádherná údolí alpinského typu plná smaragdových jezer, vodopádů a horských pastvin. Krajinu zdobí tibetské kamenné domky jakoby nastrojené v barevných košilkách. Sečuán znamená v překladu "krajina Čtyř řek", které těmito údolími stékají na jih a zavlažují stále bujně zelenou vrchovinu, kde místní obyvatelé už před staletími stavěli svá dřevěná obydlí, vyráběli do nich z všudypřítomného bambusu nábytek a pěstovali chilli papričky na světoznámou sečuánskou kuchyni. Ve výčtu místního bohatství nesmíme zapomenout ani na tvář neslavnější, doslova ikonu Sečuánu – pandu velkou. 

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Chengdu (Čcheng-tu) – Songpan (Sung-pchan): ranní přílet do hl. m. provincie; prohlídka buddhistického kláštera Wenshu a následně celodenní přejezd směrem na sever do oblasti dvou nejkrásnějších NP v Číně.

3. den

Chengdu – Huanglong  (Chuang-lung):  prohlídka prvního z nich – Huanglong neboli Žlutý drak s nádhernými travertinovými kaskádami; výjezd lanovkou a procházka nejzajímavější částí parku pod 5588 m vysokou Sněžnou horou, pěší sestup a přejezd k druhému z nich. 

4. den

NP Jiuzhaigou  (Ťiou-čaj-kou): celodenní prohlídka NP Jiuzhaigou neboli údolí Devíti vesnic šplhajícího až do 4500 m n.m. – několikastupňovévodopády, různobarevnájezírka, hluboké lesy a zasněžené vrcholky v pozadí (turistickými autobusy "hop-on hop-off" s pěšími zastávkami na nejzajímavějších místech).

5. den

Jiuzhaigou – Songpan (Sung-pchan) – Wenchuan (Wen-čchuan): celodenní přejezd hlubokým údolím vymodelovaným řekou Min (zastávka u pamene); cestou prohlídka tzv. Západní brány Sečuánu – hradbami částečně (6 km) opevněné město Songpan a majestatní 93 m vysoký travertínový vodopád Zhaga. 

6. den

Wenchuan – Danba (Tan-pa): dopoledne zastávka v "kamenné vesnici" Taoping (Tchao-pching) nár. menšiny Qiang (Čchiang) s několikapatrovými strážními věžemi; odpolední přejezd do oblasti Danba.

7. den

Danba: celodenní částečně pěší návštěva tibetských vesniček Jiaju (Ťia-ťü) a Zhonglu (Čung-lu) – s pestrobarevnými domečky a strážními věžemi  nádherně položených ve svahu nad hlubokým údolím vymodelovaným soutokem Velké a Malé zlaté řeky.

8. den

Danba – Rilong: přejezd zpět do Rilongu vstupní brány "čínských Alp"pohoří Čtyř dívek Siguniang  (S’-ku-niang) s nejvyšším vrcholem 6250 m; výlet do údolí Dlouhé plošiny – Changping (Čchang-ping) s výhledy na všechny Čtyři dívky; fakultativně částečně možnost ze sedla malých klidných koníků – nejlepší způsob, jak si vychutnat krásu místní přírody.

9. den

Celodenní návštěva dalšího ze tří hlavních údolí parku Čtyř dívek – 29 km dlouhé nádherného údolí Dvou mostů částečně turistickými autobusy s pěšími zastávkami v nejzajímavějších místech údolí.

10. den

Rilong – Shangli (Šang-li): půldenní sjezd z horských oblastí dopodhorského pásma se šťavnatou stále zelenou vegetací; pozdní odpoledne v malebné vesničce Shangli ležící na staré obchodní cestě Koní a čaje – procházka vesničkou, rezidence klanu Han (Chan), most Dvou nesmrtelných.

11. den

Shangli – Bifengxia (Pi-feng-sia) – Baoguo (Pao-kuo): ranní atmosféra vesničky bez davů turistů; návštěva chovné stanice pandy velké v jejím přirozeném horském prostředí spojená s dvouhodinovým průchodem dramatickou soutěskou Bifeng; odpoledne přejezd do Baoguo pod posvátnou horou Emei (E’-mej) – nocleh v stejnojmenném klášteře a magický večerní areál zcela bez turistů.

12. den

BaoguoLeshan (Le-šan) – Bambusové moře: před snídaní možnost pozorování ranní klášterní modlitby, procházka do dalšího v subtropické zeleni umístěného kláštera Fuhu (Fu-chu); půldenní prohlídka areálu Velkého Buddhy  v Leshanu; v podvečer příjezd do Bambusového moře. 

13. den

Bambusové moře – Qianwei (Čchien-wej): půldenní návštěva centrální částí unikátního bambusového lesa přezdívaného vzhledem k rozloze "moře" – výstup na Útes nebeských pokladů, procházka Smaragdovým loubím, Duhový vodopád a možnost ochutnávky bambusových specialit; odpoledne přejezd do Qianwei. 

14.-15. den

Qianwei – Chengdu: konfuciánské akademie; hodinová jízda historickou parní úzkokolejkou sečuánským venkovem do bývalého hornického městečka a převýchovného tábora Bagou (Pa-kou); návrat do Chengdu – vlajková loď sečuánské kuchyně – neopomenutelný "ohnivý" kotlík; večerní pásmo tradiční sečuánské kultury včetně opery měnicích se tváří; pozdě večer odlet domů, přílet druhý den ráno. 

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Chengdu–Praha (vč. všech poplatků), mikrobusy, 8x hotel ***, 3x hotel **, 1x nocleh v klášteře se společným sociálním zařízením – vždy se snídaní, 1x speciální večeře – sečuánský kotlík, vstupné do památkových objektů a NP dle programu, sečuánská opera, lanovky v NP, vyhlídkový parní vlak, český čínsky hovořící průvodce China Tours.

Upozornění:

Zájezd je koncipován jako poznávací s několika pěšími půl až celodenními výlety v zajímavých přírodních oblastech. Většinou se chodí po dřevěných či kamenných chodících, ale značná část procházek a výletů se absolvuje také po schodech. Upozorňujeme dále na nadmořskou výšku, která se v první polovině zájezdu pohybuje okolo 3500 m n. n., někde i více. 

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů