Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • NP Kruger a NP Addo
  • Naleziště hominidů v lokalitách Sterkfontein
  • Barevná Garden Route
  • Kapské Město a NP Stolová hora
  • Mys Dobré naděje

Na poměrně malém prostoru JAR najdeme kousek ode všeho, co nabízí celá okolní Afrika, ale ještě něco navíc. Za několik dní poznáme vše, co dělá Afriku Afrikou – přírodu, kulturu, historii, tradice. Spatříme Křováky, následky apartheidu i vliv Nelsona Mandely. Ochutnáme skvělé víno, bouřlivé pobřeží i písčité pláže. Poznáme mlžné pralesy, rozlehlé savany i křovinatý bushveld. Vyfotografujeme si národní parky plné antilop, slonů, žiraf, nosorožců, lvů, gepardů a leopardů. Bohové nejsou snad úplně šílení, když dokázali stvořit jižní Afriku! Cestovat budeme pohodlným minibusem, bydlet budeme v příjemných hotelech nebo lodžích a vychutnáme si také avynikající místní kuchyni. Na závěr si prohlédneme Kapské Město a jeho okolí. Toto město můžeme bez obav nazvat nejúchvatnějším, nejromantičtějším a nejnavštěvovanějším městem v celé Jižní Africe. Užasneme nad jeho dokonalou polohou na hornatém Kapském poloostrově vybíhajícím do vod Atlantiku. Tajemná, mnohdy mlhou zahalená Stolová hora se tyčí nad městem jako jeho tichý strážce, stále dohlížející na proměny tohoto moderního, kosmopolitního města, a nenechá nás ani na okamžik zapomenout na jeho jedinečnost. Poznáme jeho krásu i drsnou divočinu s unikátní flórou i faunou. Na Waterfrontu ochutnáme báječné jihoafrické pokrmy, které zapijeme vínem z okolních vinic, a okusíme místní rušný noční život.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Letecky Praha – Johannesburg, nebo přílet z Viktoriiných vodopádů; transfer k NP Kruger; zastávka v městečku Nelspruit.

3. den

NP Kruger – největší a nejslavnější park JAR, ranní safari, pozorování zvěře: nosorožci, sloni, zebry, žirafy, mnoho druhů antilop, lvi, levharti, gepardi, hyeny a mnoho dalších; fakultativně večerní safari v otevřených vozech.

4. den

NP Kruger – časné ranní safari; vyhlídková jízda krajem Mpumalanga, jízda nad Blyde River kaňonem, třetím největším kaňonem světa (délka 26 km a hloubka 800 m); vyhlídka na „Three Rondavels“, obrovské skalní válce, které připomínají africké domorodé domky; skanzen zlatokopeckého městečka Pilgrim's Rest z éry jihoafrické zlaté horečky.

5.–6. den

Pretorie – hlavní město JAR; návštěva Voortrekker Monumentu, památníku bitvy u Blood River; fakultativně prohlídka slavných Sterkfonteinských jeskyní – kolébka lidstva, naleziště fosilií hominidů; přelet do Port Elisabeth.

7. den

NP Addo – sloní rezervace, během safari vyjížďky lze spatřit slony, zebry, antilopy losí, kudu, prasata bradavičnatá, lvi, hyeny a četné druhy ptactva.

8. den

NP Tsitsikamma – první mořská rezervace jižní Afriky, pěší procházka původním pralesem, doplněným o divoké pobřeží Indického oceánu, možnost koupání.

9. den

Garden Route – drsná i něžná oblast, cesta po silnici podél břehu Indického oceánu, rozlehlé laguny lemované hradbou písečných dun a bělostných pláží; pohoří protkaná úchvatnými horskými průsmyky oddělují Karoo region – pustiny s magickou atmosférou; návštěva pštrosí farmy v Oudtshoornu; krápníkové jeskyně Cango Caves.

10.–11. den

Mossel Bay – prohlídka města; zastávka v misii Moravských bratří u Bredasdorpu; Střelkový mys (Cap Agulhas) – nejjižnější bod Afriky; Kapský poloostrov – Simon's Town a Boulder Beach s koloniemi tučnáků brýlových, (součást NP Stolová hora); výstup na Cape Point a přechod na mys Dobré naděje, pozorování unikátní flóry a fauny; dojezd do Kapského Města.

12.–14. den

Kapské Město – prohlídka města: dle počasí vyjížďka na Stolovou horu, symbol jižní Afriky zvedající se z moře do výše 1000 metrů, nabízí nezapomenutelné panorama Kapského Města a Kapského poloostrova; prohlídka Green market square; hrad Dobré naděje; botanická zahrada Kirstenbosh; večer transfer na Waterfront / nábřežní promenáda, ochutnávka místního nočního života.

15. den

Fakultativní aktivity v Kapském Městě, např. některé z následujících: návštěva ostrova Robben, místa, kde byl vězněn Nelson Mandela (dnes je ostrov přeměněn na muzeum); čtvrť City Bowl s mnohými muzei včetně Muzea Šestého obvodu s krásnou viktoriánskou a art deco architekturou; přístav v Kalk Bay s rybím trhem; prohlídka Two Ocean's akvárium; lodní výlet na ostrov Duiker neboli Tulení ostrov s koloniemi tuleňů atd.

16.–17. den

Stellenbosch – světoznámá vinařská oblast na úpatí Skalnatých hor, které místu dodávají neopakovatelnou atmosféru; koloniální městečko Stellenbosch, krátká exkurze a představení místních vín spojené s ochutnávkou; letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce CK, letenka vč. všech poplatků Praha–Johannesburg / Johannesburg–Port Elisabeth / Kapské Město–Praha, doprava minibusem, 13x hotel *** se snídaní, vstupné do NP, informační materiály.

Poznámka:

MAXIMÁLNÍ VELIKOST SKUPINY JE 8 KLIENTŮ!

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů