Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Silvestrovská noc na písečných dunách pod oblohou plnou hvězd
  • Bahla  a další pevnosti z nepálených cihel 
  • Tradiční zavlažovací systém afláž 
  • Šnorchlování v Indickém oceánu

 

Vychutnejte příchod nového roku stranou silvestrovského šílení jen v malé skupince lidí, velbloudů a beduínů. Užijeme si romantiky absolutního ticha a hvězdnaté oblohy jako za dávných časů pouštních karavan uprostřed monumentálních písečných dun a stihneme poznat i pamětihodnosti Ománu. Ten je podmanivou směsí žijících tradic a moderní arabské země. Cizinec se zde cítí jako vítaný host, kterému se nikdo nevnucuje, ale zároveň s ním každý rád prohodí pár slov. Příjemným překvapením pro návštěvníka je neuvěřitelná čistota a vzorná péče o kulturní památky i přírodní dědictví.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Letecky Praha – Maskat; prohlídka Maskatu: sultánův palác Al Alam; vyhlídka na portugalské pevnosti Merani a Jalali; Velká mešita sultána Qaboose (včetně interiérů); oceňovaný Royal Opera House postavený ve stylu moderní ománské architektury; muzeum Bait Al Baranda; procházka po promenádě „Corniche“ až na nejstarší arabský trh, tzv. súk Muttrah, ve stejnojmenné čtvrti, jež vyniká původní architekturou včetně zachovalého a dosud obývaného šíitského okrsku Soor al Lawatia s odlišnou architekturou.

3. den

Celodenní výlet na šnorchlování do oblasti Bandar Khairan v Indickém oceánu – doposud komerčně nepříliš objevená lokalita s bohatým podmořským životem (velká hejna ryb, rejnoci, murény, perutýni, želvy, delfíni, leopardí žraloci, mořské korály atd.)

 

4. den

Monumentální hliněné pevnosti: pevnost Rustaq z 13. století; pevnosti Nakhal; malebný palác Jabrin ze 17. století, bývalé centrum vzdělanosti; pevnost Bahla , jejíž původ sahá až do 5. století př. Kr. a je v současné době nově zrestaurována.

5. den

Nizwa – bývalé hlavní město obklopené palmérií, od pobřeží chráněné mohutným pohořím Al Hajar: interiéry pevnosti ze 17. století, zcela jedinečný páteční trh s dobytkem – živá aukce; bezesporu nejkrásnější horská vesnice postavená z nepálené hlíny Misfat Al Abriyeen, kde domy jakoby vystupují ze skal (domy tzv. „jemenského typu“); vyhlídka při západu slunce na hliněnou vesnici Al Hamra; na všech zmiňovaných místech uvidíte zavlažovací systémy, tzv. afláže , jichž je v Ománu více než 3000 stále funkčních.

6. – 7. den

Rozvaliny starobylého obchodního města Al Munisifeh, z dob kdy Ománci vládli Zanzibaru (společné architektonické prvky);  Vádí Bani Khalid – malebné horské údolí v pohoří al Hajar s průzračnými, sladkovodními bazénky, možnost koupání; poušť Wahiba Sands s vysokými písečnými dunami saharského typu, výlet terénními auty 4x4 vstříc západu slunce na dunách; silvestrovská noc na poušti; fakultativně projížďka na velbloudu.

8. – 9. den

Návrat do Maskatu, možnost posledních nákupů na trhu Muttrah; odlet do Prahy.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodci dle potřeby, letenka vč. všech poplatků Praha – Maskat – Praha, doprava minibusem a 4x4 terénními vozy (3 dny), ubytování se snídaní: 4x hotel **** (pěšky dostupná pěkná pláž), 2x ubytování ve stanu v poušti s plnou penzí, 1x piknikový oběd, vybavení na šnorchlování, vstupné dle programu, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

ománské vízum – cca 14 USD (platí se při vstupu)

 

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů