Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
  • Rozmanitý podmořský život
  • Přírodní rezervace Vallée de Mai 
  • Nejmenší hlavní město na světě
  • Vynikající kreolská kuchyně

Souostroví sto patnácti ostrovů v Indickém oceánu bývalo vždy symbolem luxusní dovolené a odpočinku. Vydejte se s námi strávit Silvestra na dvou z těchto žulových ostrovů v klidném a bezpečném koutu světa. Můžete se přesvědčit, že ostrovy nenabízejí jen lenošení na plážích, ale i nezapomenutelné výlety do hornatého vnitrozemí a šnorchlování u přilehlých ostrůvků. Seznámíte se i s místní jedinečnou flórou a faunou. Neopomineme si prohlédnout pestrou architekturu hlavního města Victoria, která odráží vlivy francouzských i anglických kolonizátorů a indických přistěhovalců. Oslavte s námi Nový rok výbornou kreolskou kuchyní a tropickými koktejly!

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Letecky Praha – Mahé (Seychely); prohlídka Viktorie – nejmenšího hlavního města na světě s koloniální architekturou, katolickou katedrálou, mešitou i hinduistickým chrámem s typickou malovanou gópurou; přejezd trajektem (cca 1 h) na ostrov Praslin – ubytování v oblasti Anse Volbert, písečná zátoka s ideálními podmínkami na koupání; na tomto ostrově strávíme celkem čtyři noci – možnost koupání a mnoha dalších fakultativních výletů na okolní ostrovy i po ostrově samotném.

3.–5. den

Bohatý fakultativní program dle vlastního výběru: Anse Lazio – snad nejkrásnější pláž na světě; přírodní rezervace Vallée de Mai  s endemickou palmou lodoicií seychelskou a černými papoušky; výlet lodí na ostrůvek Curieuse s chovnou stanicí želv obrovských s odpoledním šnorchlováním u ostrůvku St. Piere Islet; lodní výlet na Cousin Island – celý ostrov je přírodní rezervací s nepřeberným množstvím ptactva a ještěrek, hnízdiště karet obrovských od září do února (během svátků nemá ostrov jasně danou otevírací dobu); výlet na kolech na ostrově La Digue, obklopeném jadeitovými vodami s množstvím malebných zátok s rozkošnými plážemi.

6. den

Přejezd trajektem (cca 1 h) na ostrov Mahé, ubytování v oblasti Beau Vallon – palmami lemovaná zátoka s písečnou pláží; vždy se západem slunce se zde objeví stánky místních kuchařů nabízejících skvělou kreolskou kuchyni za příjemné ceny; na tomto ostrově strávíme celkem tři noci; možnost koupání a mnoha dalších fakultativních výletů po ostrově samotném i na okolní ostrůvky.

7.–8. den

Možnost mnoha fakultativních výletů: celodenní okruh po ostrově s návštěvou nejkrásnějších pláží i hornatého vnitrozemí včetně čajové plantáže a továrny na čaj poblíž hory Morne Blanc; výlet lodí se skleněným dnem do Národního mořského parku Ste. Anne se šnorchlováním (korálový útes, mořské želvy a různé mořské ekosytémy); rozmanité pěší výlety po džunglí porostlých kopcích, protkaných četnými pěšinkami.

9.–10. den

Letecky zpět do Prahy (9. den – večerní odlet).

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
  • průvodce CK
  • letenka vč. všech poplatků Praha–Seychely–Praha
  • transfery do/z hotelů a 2x trajekt
  • 7x hotel *** (2lůžkové pokoje) s bazénem a se snídaní
  • informační materiály.
Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů