Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Stúpy, chrámy a paláce Káthmándského údolí
 • Výlety do podhůří – rýžové terasy, horské vesničky a výhledy na osmitisícovky Himálaje
 • Plavba po řece Trišulí nebo rybaření na písečné pláži
 • Safari v džípu i ze hřbetu slona v NP Čitván

Nepál na relativně malém území nabízí tolik skvostů a cestovatelských zážitků jako málokterá země světa. Prožijte nádhernou dovolenou, kde den za dnem plyne v příjemném tempu, na vlně poznávání, ale i pohody a oddechu v krásném prostředí nejvyšších hor naší planety. Nejedná se o fyzicky náročný zájezd, i když pár kilometrů pěšky v kopcích nad Pókharou také ujdeme. Zejména si však na této cestě vychutnáme vysokohorský Nepál skutečně všemi smysly... Ve skvostných historických městech Káthmándského údolí jako turisté dychtiví poznání, coby užaslí, ba přímo zkoprnělí pozorovatelé východů slunce nad himálajským masivem, během pohodové túry vesničkami v podhůří Himálaje plnými usměvavých lidí (a pokud přijde brzy jaro, uvidíme i kvetoucí rododendrony, které jsou národní květinou Nepálu), v neposlední řadě na člunech na řece Trišulí i nosítkách umístěných na zádech slonů v NP Čitván.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Káthmándú: ranní přílet do hl. m. Nepálu a přesun do hotelu v nedalekém krásném starém Bhaktapuru – prohlídka architektonicky jedinečného královského města; palác s 55 vyřezávanými okny, vrchol káthmándského zlatnictví – Zlatá brána, nejvyšší nepálská pagoda Njatapóla i stále živé náměstí hrnčířů.

3. den

Káthmándské údolí : opičí chrám Svajambhunáth, jehož oči shlíží z pahorku na celé údolí; Tibeťané a jejich stúpa Bódhnáth; nejposvátnější místo nepálských hinduistů Pašupatináth a svatí mužové.

4. den

Bhaktapur – Nágarkót: rozloučení s Bhaktapurem a přesun přes prastarý hinduistický chrám Čángunárájan – dřevěný architektonický skvost a dokonalou ukázku stavitelského umu Névárců (obyvatel Káthmándského údolí) – do Nágarkótu, nacházejícího se na vrcholku údolí s dechberoucím ranním výhledem na celý himálajský masiv. (Bude nám počasí i hinduističtí bohové nakloněni a spatříme Everest?)

5. den

Nágarkót – Pókhara: dopoledne přelet do příjemné Pókhary – druhého největšího města Nepálu, jež se nám stane základnou pro výlet do podhůří Himálaje; projížďka lodičkou po jezeře Phéva k ostrůvku Tál Bárahí; krátký, ale prudší výšlap k pagodě Míru – fantastické výhledy na jezero, město a hřeben osmitisícových Annapúren a posvátnou Mačhapučhre, přezdívanou "Rybí ocas".

6. den

Pókhara – Astam: přesun pronajatou dopravou a pak nalehko pěšky do ekolodže v 1600 m n.m. proslulé dechberoucími západy slunce a panoramatickým výhledem na zasněžené himálajské hřebeny; odpoledne věnované zastavení a vychutnání klidné krásy přírody v kopcích nad rušným životem měst – kdo bude chtít, pokusí se uplést bambusový koš a může pomoci uvařit našemu kuchaři večeři.

7. den

Astam – Dampus: půldenní pěší túra podhůřím Himálaje ve výšce kolem 1700 m n.m. do vesnice Dampus – cesta vede horskými usedlostmi a rýžovými políčky, kde není nouze o úsměvy místních lidí.

8. den

Dampus – Pókhara: z Dampusu cca 2,5 hod. pěšky do vesnice Phédy a pak sjezd pronajatou dopravou do hotelu v Pókhaře – cestou zastávka v Muzeu horolezectví nebo Muzeu Gurkhů.

9. den

Pókhara – Górkhařeka Trišulí: přejezd do kolébky nepálského národa, rodného města sjednotitele země Prthví Nárájana Šáha a sídla někdejší královské rodiny – opevněný palác Górkha Darbar s výhledy na osmitisícovou Dhaulágirí; nocleh v rezortu u řeky Trišulí.

10. den

Trišulí – Čitván: příprava člunů a následně splutí části řeky zakončené obědem (rafting lze vynechat); odpoledne přejezd na jih země k NP Čitván.

11. den

Národní park Čitván : pobyt v nejstarším NP Nepálu, jenž je domovem 700 druhů volně žijících živočichů, včetně krále džungle tygra indického a nosorožce indického – navštívíme původní vesnici etnika Tharu, absolvujeme safari a projedeme se na slonech i člunem za gaviály; večer taneční vystoupení v krojích.

12. den

Čitván – Káthmándú: půldenní přejezd do Káthmándú – podle času příjezdu královské náměstí Darbar, volno na poslední nákupy i dobrou večeři v turisty i horolezci oblíbené čtvrti Thamel.

13.–14. den

Káthmándú – Praha: fakultativně ranní let k Everestu; odlet z Nepálu, přílet do ČR 14. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
333120222. 11. – 15. 11. 2020 (14 dní) 62 800 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 5 700 Kč
3331211214. 3. – 27. 3. 2021 (14 dní) 62 800 Kč 60 916 Kč   sleva 1 884 Kč
sleva za včasnost do 14. října 2020
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 5 700 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Káthmándú–Praha (vč. všech poplatků)
 • 1x přelet Káthmándú–Pókhara
 • pronajatý mikrobus
 • 7x hotel *** se snídaní
 • 2x ekolodž s polopenzí a spol. soc. zař.
 • 2x lodž v NP Čitván s plnou penzí
 • vstupné do všech památkových objektů a NP podle programu
 • český odborný průvodce China Tours.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

nepálské vízum – 30 USD

Poznámka:

Zájezd lze prodloužit individuálním programem v Bhútánu – více informací v kanceláři.

Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie
Zajímavosti

Nepálští hinduisté i buddhisté uctívají dívku Kumárí jako ztělesnění hinduistické bohyně Durgy. Jedná se o dívku velmi mladou, která titulu Kumárí (dívka, panna) a s ním spojené funkce pozbývá s příchodem první menstruace. Funkce Kumárí je především obřadní, dívka hraje významnou roli hlavně při náboženských slavnostech, jinak ze svého domu prakticky nevychází. Možná ji ale zahlédneme za vyřezávaným oknem jejího paláce na náměstí Darbar v Káthmándú.

Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů