Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • V pohodlném hausbótu i dřevěné kánoi po kéralských kanálech
 • Chovná stanice slonů – jízda na slonu, krmení, sloní koupel…
 • Plantáže veškerého koření, jaké vás jen napadne
 • Relaxace na vyhlášených plážích s bělostným pískem

Jestliže na zemi existuje ráj, pak je to právě zde, v Kérale! Snad nejkrásnější oblast celé Indie nabízí nádherné bělostné pláže táhnoucí se do "nedohledna", tichounce šumící palmové háje, spletitou síť jezer a sladkovodních kanálů, po nichž se budeme plavit v hausbótu i v kánoích. Jsou tu i šťavnatě zelené kopce porostlé čajovými plantážemi a voňavým kořením, divocí sloni v džungli, které budeme pozorovat, ale i ty ochočení, na nichž se svezeme. V neposlední řadě tu žijí vždy usměvaví místní obyvatelé, jejichž pohostinnost vůči cizincům je vyhlášená. Ostatně ne náhodou bývá jihoindická Kérala nazývána zemí, kterou si za svůj domov zvolil sám bůh.

 

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Kóčin: přílet do Kéraly; procházka poklidným přístavním městem – staré koloniální domy, obchody s kořením, čínské rybářské sítě (symbol Kéraly), kostel sv. Františka s někdejším hrobem Vasca de Gamy; večer představení tradičního kéralského tance kathakalí v pestrobarevných maskách.

3. den

KóčinMunnár: dokončení prohlídky Kóčinu – Holandský palác, nejstarší synagoga na indickém území a staré židovské město; přejezd (4 h) do Munnáru, horského městečka v pohoří Západní Ghát a centra pěstování čaje v jižní Indii – muzeum čaje a toulky půvabně svěžími čajovými plantážemi.

4. den

Munnár – NP Erávikulam: výlet do národního parku a příjemná, nenáročná túra po úpatí nejvyšší hory Kéraly (Anáímudí – 2695 m n.m.) – cestou množství krotkých nílgirských tahrímů (divokých koz); fakultativně pronajatými džípy k nejvýše položené čajové plantáži v jižní Indii – Top Station.

5. den

Munnár – Kumily: přejezd nádherným Kardamomovým pohořím se zastávkami u plantáží s kořením a kávou; návštěva chovné stanice slonů – hodinová projížďka, koupání a krmení slonů; večer představeníjihoindického bojového umění kalaripajattu.

6. den

Kumily – NP Perijár: celodenní program v nejznámějším parku jižní Indie – plavba na bambusových raftech po jezeře a procházka džunglí (panenská příroda, oběd uprostřed divočiny, pozorování divoké zvěře).

7. den

KumilyKumárakóm: návštěva zahrady s kořením, kde roste snad skoro vše; sjezd ze Západního Ghátu do tropické nížiny – relaxace na břehu pohádkového jezera Vembanád, poklidná procházka ptačí rezervací; fakultativně možnost ájurvédské masáže a podvečerní romantické vyjížďky na loďce po jezeře.

8. den

Kumárakóm – Aléppi – Kóllam: krátký přejezd do Aléppi (nazývané Benátkami jihu) a projížďka na tradičním hausbótu kettuvallam fantastickou spletí klikatících se kanálů – úchvatná tropická krajina, nekonečné palmové háje, romantické vesničky s pestrobarevnými kostelíky, oběd na lodi; večer dojezd do Kóllamu.

9. den

KóllamVarkala: dopoledne "backwaters" – projížďka na kánoích po malých kanálcích u jezera Aštamundí, idyla vesnické Kéraly, v níž se zastavil čas; odpolední přejezd do Varkaly, jedné z nejkrásnějších pláží Indie – koupání; večeře při západu slunce v rybí restauraci na dramaticky strmém útesu tyčícím se nad Indickým oceánem.

10. den

Varkala – Trivandrum (Thiruvananthapuram): půldenní výlet do hlavního města Kéraly a jeho prohlídka – pestrobarevná vstupní věž hinduistického chrámuPadmanabhasvámí, Napierovo muzeum s bohatými sbírkami, skvostný palác bývalého mahárádžiPúttan Málika; odpoledne lenošení na pláži.

11. den

Varkala – Márárikkulam: přejezd na závěrečný plážový relax – cestou návštěva Kršnova paláce v Kájamkulam, skvostná ukázka tradiční dřevěné kéralské architektury; ubytování v poklidném rezortu Márárikkulam na bělostné pláži táhnoucí se do nedohledna.

12.–14. den

Márárikkulam – Praha: 2denní individuální odpočinek na pláži – možnost půjčit si kola, rybaření, masáže; fakultativně veřejným lodním autobusem do Kóttajamu a zpět; 13. den večer přesun na letiště do Kóčinu a odlet do ČR, přílet domů 14. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
3329001216. 1. – 29. 1. 2020 (14 dní) 62 800 Kč 60 288 Kč   sleva 2 512 Kč
sleva za včasnost do 16. července 2019
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 7 900 Kč
   indické vízum - 2 400 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Kóčin–Praha (vč. všech poplatků)
 • pronajaté mikrobusy / džípy / rikši
 • 1x hausbót s obědem
 • kánoe a rafty
 • 11x hotel *** se snídaní
 • vstupné do NP a všech památkových objektů dle programu
 • vstupné na kulturní představení dle programu
 • český odborný průvodce China Tours.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů