Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Vyhlášená zahrada Kenrokuen a hrad Macumoto pod sněhem
  • Slavné Nagano a opice vyhřívající se v horkých pramenech
  • Sněhový festival v Sapporu a vynikající mořská kuchyně
  • Plavba mezi driftujícími ledy a pohled na tančící jeřáby

Japonsko je nádherné v každém ročním období. Něžné květy sakur je krášlí na jaře, pestré barvy květin v létě a zlatorudé listy stromů na podzim. Nyní vám nabízíme jedinečnou příležitost poznat i Japonsko bílé, tedy zimní, kdy zažijete křišťálově čistý vzduch, melancholickou ztichlou krajinu pod dokonale bílým sněhem a také zmrzlá jezera a moře. Na naší cestě navštívíme pyšné město řemesel Kanazawu s jednou z nejslavnějších japonských zahrad Kenrokuen, která bude nyní v zimním hávu. Nevynecháme slavné olympijské Nagano, jeden z nekrásnějších japonských hradů Macumoto a vykoupeme se v horkých pramenech Jamanouči, které milují i místní divoké opice. Přejedeme nejnovější tratí šinkansenu na nejsevernější ostrov Japonska Hokkaidó, kde nás čeká také kdysi olympijské Sapporo – přátelské velkoměsto plné skvělého jídla a pití – a jeho slavný Sněhový festival. Navštívíme romantické rybářské městečko Otaru, kde lze ochutnat možná nejlepší suši na světě. Proplujeme lodí mezi driftujícím ledem a v Širetoko, přírodní rezervaci UNESCO, se projdeme po zmrzlém moři a při troše štěstí vyfotíme i slavné „tančící“ jeřáby Tančó v národním parku Akan. 

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Tokio: přílet v podvečer; přejezd expresním vlakem do města a ubytování.

3. den

Tokio – Kanazawa: přejezd slavným expresem šinkansen do Kanazawy – jedna z nejslavnějších japonských zahrad Kenrokuen pod sněhem, zimní melancholická nálada v tradiční čtvrti gejš Higašičaja, tržiště Ómičó – jedno z nejzajímavějších v Japonsku.

4. den

Kanazawa – Nagano: ranní cesta šinkansenem do centra Japonských Alp, horského Nagana – nádherný chrám Zenkódži; zastavení u památníku Zimních olympijských her z r. 1998, na kterých slavilo naše hokejové mužstvo jeden ze svých největších úspěchů; muzeum umění Šinano.

5. den

Nagano – Jamanouči – Tokio: celodenní výlet do oblasti Jamanouči, která je díky geotermální aktivitě bohatá na vřídla – návštěva Opičího parku, který proslavily divoké opice koupajících se v horkých pramenech; i my se necháme inspirovat a užijeme si koupel v jednom z mnoha místních tradičních onsenů.

6. den

Nagano – Macumoto: celodenní výlet do Macumota na původně dochovaný stejnojmenný hrad (přezdívaný Vraníhrad), proslavený černou věží, tentokrát cudně schovanou pod bílou sněhovou čepicí; procházka historickou čtvrtí obchodníků Nakamači, muzeum slavných japonských dřevořezeb;  večerní návrat šinkansenem do Tokia.

7. den

Tokio – Hakodate: šinkansenem na severní japonský ostrov Hokkaidó – během čtyř hodin ujedeme téměř tisíc kilometrů a užijeme si proměnlivou scenérii severní poloviny o. Honšú; odpoledne procházka půvabným přístavním městem Hakodate – historická čtvrť Motomači, cihlové budovy přístavu se skvělými restauracemi zaměřenými na ryby a mořské plody; vyjedeme lanovkou na horu Hakodate a pokocháme se výhledem na krásně osvětlené noční město.

8. den

Hakodate – Sapporo: přejezd superexpresem do hl. města nejsevernějšího japonského ostrova, kde každou zimu napadne v průměru 5 metrů sněhu – procházka centrem města s historickou hodinovou věží, starou radnicí a zábavní čtvrtí Susukino, druhou největší v Japonsku; večer fakultativně místní jehněčí specialita na grilu zvaná „Čingischán“.

9. den

Sapporo – Otaru: celodenní výlet do malebného přístavního města s festivalem tzv. Cestičkových svetýlek – historické centrum osvětlené malými světýlky, romantický vodní kanál, tradiční sklářská výroba; svěží mořský vzduch a možná nejlepší suši na světě

10. den

Sapporo – Abaširi: přesun letadlem a vlakem do rybářského města; jedinečný výlet malými "ledoborci" po Ochotském moři za ledovými krami, které jsou zdejší slavnou atrakcí – přímo z paluby lodi budeme moci sledovat nespočetné ledové bloky driftující od ústí Amuru k břehům Hokkaida. 

11. den

Abaširi – Kuširo – Širetoko: přejezd místním vlakem do NP Akan, kde při troše štěstí uvidíme – a fotografové vyfotí – slavné "tančící jeřáby" mandžuské (v Japonsku zvané tančó).

12. den

Širetoko : den v přírodní rezervaci chráněné UNESCO – krátké procházky parkem, zmrzlé vodopády Kumiwakkaju, zcela zamrzlé moře a na závěr na zahřátí koupel v místním horkém vřídle – onsenu.

13. den

Širetoko – Sapporo: dopoledne vlakem a letecky návrat do Sappora, kde navštívíme slavný sněhový festival Juki Macuri; večer volno na nákupy či posezení u sklenice vyhlášeného místního piva Sapporo v tomto uvolněném velkoměstě plném obchodů, skvělého jídla a zábavy.

14. den

Sapporo – Praha: rozloučení se Sapporem a odlet (přes Tokio či Ósaku) do Prahy; přílet domů týž den večer.

 

INDIVIDUÁLNÍ PRODLOUŽENÍ – 2 VARIANTY:

(více informací v kanceláři)

1. varianta

V zimním duchu v lyžařském středisku Niseko, které je zatím na západě známé jen relativně malému počtu gurmánských lyžařů a snowboardistů. Podle mnohých je tu nejlepší prašan na světě a naprosto spolehlivé sněhové podmínky, nepřekvapivě skvělé zázemí služeb vynikající jídlo, a jako bonus navíc večer pro zahřátí přírodní termální koupel. Kvalitní vybavení lze samozřejmě bez problému zapůjčit.

2. varianta

Na "jarním" ostrově Okinawa, které v tuto dobu nabízí odpočinek na pláži a koupání v moři pro lehce otužilé a především exotické mořské speciality. Pobyt lze zpetřit výlety – město Naha, skvělé okinawské akvárium, rybářský trh, zahrady Šikina, ruiny hradů Nakagusuku a Nakidžin a řada památek spojených s boji druhé světové války.

 

Kontaktujte naši prodejní kancelář – sestavíme a naceníme Vám prodloužení cesty dle Vašeho přání a preferencí.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Tokio–Praha (vč. všech poplatků), 3x přelet (Tokio–Sapporo a Sapporo–Abaširi a zpět), šinkanseny a příměstské vlaky, MHD, metro a taxi ve velkých městech, lanovky a trajekty, 12x hotel *** a 1x tradiční rjókan – vždy se snídaní, vstupné do památkových objektů a NP dle programu, český japonsky hovořící průvodce China Tours.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie
Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů