Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Luang Phrabang – jedno z nejkrásnějších měst Asie
  • Malebná krajina severního Laosu a život na jezeře Tonle
  • Angkor Wat – khmerské chrámy v husté džungli
  • Lahodné pochoutky z kuchyní Laosanů a Khmerů

Víte, jak chutná Laos a Kambodža? Kuchyně těchto dvou krásných zemí jihovýchodní Asie možná nejsou tak proslavené, ale určitě jsou stejně dobré jako lahůdky okolních zemí – voní totiž čerstvými bylinkami, kořením a exotikou. V každém případě vás ale na této cestě zavedeme na atraktivní místa – s bohatou historií a zasazená v nádherné přírodě. Navštívíme starobylé chrámy Luang Phrabangu a pochutnáme si zde na místních specialitách. V Kambodži nás kromě proslulého Angkoru čeká i výlet do vesnice mezi přátelské Khmery. Všude nás bude doprovázet nejen vynikající kuchyně, ale třeba i skvělá laoská káva či vyhlášená piva málo známých značek.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Bangkok: odlet do Thajska; "město andělů" – projížďka po rušné řece Chao Phraya s pohledem na Wat Arun či královský palác; večeře zaměřená na autentickou thajskou kuchyni – věhlasné nudle pad thai, či svěží pálivá polévka tom yam vonící koriandrem, limetou a zázvorem.

3. den

Bangkok – Luang Phrabang: přelet do Laosu – jedno z nejkrásnějších měst Asie na březích veletoku Mekong, starobylé sídlo králů s mnoha buddhistickými chrámy, francouzskou koloniální architekturou a jedinečnou atmosférou; večeře v jedné ze zdejších vyhlášených restaurací, zaměřené na laoské speciality (lepkavá rýže, voňavý papájový salát, rybí polévky či vynikající laoská káva).

4. den

Luang Phrabang: výlet lodí k jeskyním Pak Ou – místo stovek Buddhových soch; vesničky s výrobci místního rýžového vína či morušového papíru a procházky královským městem; večeře na nočním trhu zaměřená na grilované speciality "street food", možnost okusit věhlasné pivo Beer Lao (údajně jedno z nejlepších v jihovýchodní Asii).

5. den

Luang Phrabang Siem Reap: pro zájemce možnost pozorovat ceremonii tak bat – velmi brzké vstávání je odměněno pohledem na dlouhé řady mnichů vyrážejících za almužnou; někdejší královský palác s mnoha zajímavými dary; odpolední přelet do Kambodže – Siem Reap poblíž věhlasných angkorských chrámů; večeře s khmerským tanečním představením.

6. den

Angor Wat : východ slunce nad Angkorem, toulky mezi ruinami jedinečného komplexu chrámů; po typické khmerské snídani výlet do kambodžské vesnice – poznávání zvyků a tradic místních, projížďka volským spřežením, pozorování zemědělských prací; návštěva místní rodiny a příprava vlastnoručně uvařeného oběda z domácích surovin; podvečerní návštěva dalších chrámů – Bayon, či džunglí zpola pohlcený Ta Prohm.

7.–8. den

Siem Reap – Praha: zakončení pobytu projížďkou po jezeře Tonle a návštěva plovoucích vesnic; rozlučkový oběd zaměřený na khmerské speciality – voňavé rybí karí amok, pikantní polévka samlor, nebo salát phlea sait kow z hovězího masa a zeleniny, ochucený koriandrem a mátou; odpoledne odlet přes Bangkok do ČR, návrat 8. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
333739123. 2. – 10. 2. 2019 (8 dní) 58 800 Kč 57 624 Kč   sleva 1 176 Kč
sleva za včasnost do 3. října 2018
Rezervovat
  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • jednolůžkový pokoj - 3 600 Kč
3337392217. 11. – 24. 11. 2019 (8 dní) 58 800 Kč 56 448 Kč   sleva 2 352 Kč
sleva za včasnost do 17. května 2019
Rezervovat
  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • jednolůžkový pokoj - 3 600 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Bangkok–Praha (vč. všech poplatků), 3x přelet (Bangkok–Luang Phrabang–Siem Reap–Bangkok), mikrobusy, tuk-tuky, 5x hotel *** se snídaní, 6x oběd/večeře zaměřené na místní speciality, vstupné do památkových objektů a přírodních lokalit dle programu, český odborný průvodce China Tours.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

laoské vízum – 30 USD, kambodžské vízum – 30 USD

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

8–16 účastníků

Fotogalerie
Zajímavosti

Voda je základ života a pro jihovýchodní Asii to platí beze zbytku. Vodní živel, jak sladkovodní, tak mořský, byl vždy klíčovým aspektem pro život v oblasti. Vedle své funkce dopravních tepen a potřebnosti pro zavlažování rýžových polí hraje voda významnou roli i v náboženství (očistné obřady, festivaly). Na některých místech potkáme i tzv. plovoucí trhy či celé plovoucí vesnice.

Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů