Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Nejposvátnější pagody pokryté zlatem a vznešené chrámy Pugamu
 • Jedinečné panoptikum myanmarského života
 • „Město andělů“ Bangkok a chrámy starobylých říší
 • Odpočinek na vyhlášených thajských plážích

Přijměte pozvání do dvou úžasných buddhistických zemí, pravých klenotů jihovýchodní Asie. Pomalu se otevírající Myanmar si stále zachovává kouzlo turisty málo objevené destinace. Navzdory překotným změnám se tu dosud setkáme s unikátními prvky tradičního života. Navštívíme nejkrásnější pagody a chrámy, zastavíme se v královském městě Mandalaji a budeme žasnout nad dechberoucí vznešeností pugamských chrámů, které jsou nově od r. 2019 pod ochranou UNESCO. Turisty prověřené a oblíbené Thajsko má také stále co nabídnout: nesmírně přátelské a usměvavé obyvatele, fantastické jídlo a samozřejmě nádherné památky i rozmanitou přírodu. A pro zájemce též prodloužení v krásné tropické krajině jižního Thajska.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Rangún: přílet; dle časových možností krátká procházka večerním městem.

3. den

Rangún: 98 m vysoká pagoda Shwedagon (nejposvátnější v zemi), obrovský Buddha v Chauktatgyi; trh Bogyoke Aung San – úžasné panoptikum barmského života.

4. den

Rangún – Pugam (Pagan): přelet do starého královského města (nový zápis UNESCO z r. 2019) s více než 2000 pagodami, chrámy a svatyněmi – dílny lakérů nádobí a další zajímavosti.

5. den

Pugam: půldenní výlet k hoře Popa – výstup na vrchol odměněný úžasným výhledem, svatyně předbuddhistických natů; dokončení prohlídky planiny chrámů – západ slunce nad Pugamem.

6. den

Pugam – Mandalaj: přelet do bývalého královského města – chrám Mahamuni s nejuctívanější sochou Buddhy v zemi, řemeslnické dílny; večer na Mandalajské hoře s výhledem na řeku Iravádí.

7. den

Mandalaj – Minkun: výlet s plavbou po řece Iravádí do Minkunu – pozůstatky největší plánované pagody světa, největší funkční zavěšený zvon na světě (90 tun); podvečerní Amarapura se slavným 1,2 km dlouhým mostem z týkového dřeva.

8. den

Mandalaj – Bangkok: přelet do Thajska; Město andělů – dle času příletu procházka rušnými uličkami či projížďka lodí po řece Chao Phraya.

9. den

Bangkok: překrásně zdobený areál Královského paláce, perly thajského chrámového umění – Wat Phra Keo (smaragdový Buddha) či Wat Traimit (zlatý Buddha); živá čínská čtvrť s obchůdky a rušnou atmosférou.

10. den

Bangkok – Ayutthaya   Lopburi: historický park s mnoha buddhistickými chrámy – pozůstatky metropole jedné z nejstarších a nejmocnějších říší JV Asie; pokračování do Lopburi – prastaré chrámy obvykle obklopené houfy opic.

11. den

Ayutthaya – Kanchanaburi: přejezd do města se známým mostem přes řeku Kwai – návštěva historických míst spojených s 2. sv. válkou v krásné scenérii hornaté tropické krajiny.

12. den

Kanchanaburi: celodenní výlet vlakem po tzv. Železnici smrti (stavba v nelidských podmínkách si vyžádala životy až 100 000 válečných zajatců) – projížďka krásnou thajskou krajinou, nádherné kaskádovité vodopády Erawan se smaragdovými jezírky.

13.–14. den

Kanchanaburi – Bangkok – Praha: ranní návštěva plovoucího trhu; pokračování do Bangkoku a večer odlet, přílet do ČR 14. den.

14.–19. den

PRODLOUŽENÍ V JIŽNÍM THAJSKU

14. den

Bangkok – Surat Thani – Khao Sok: přelet na jih Thajska a přejezd do národního parku – projížďka lodí po řece a pozorování divokého života v džungli.

15. den

NP Khao Sok: celodenní nenáročný program v krásné tropické přírodě – bohatá flóra stálezeleného pralesa, zajímavá krasová krajina, říčky a vodopády, domov četných druhů zvířat.

16.–17. den

Khao Sok – Krabi: přesun do plážového letoviska v krásné krasové krajině v oblasti Krabi – odpočinek u moře s možností koupání, vodních sportů či individuálních výletů.

18.–19. den

Krabi – Praha: odpoledne přesun na letiště a odlet přes Bangkok (případně přesun a odlet z Phuketu) zpět do vlasti, přílet do ČR 19. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Rangún / Krabi (Phuket)–Praha (vč. všech poplatků)
 • 3x přelet (Rangún–Pugam–Mandalaj–Bangkok) + 1x v prodloužení (Bangkok–Surat Thani)
 • pronajaté mikrobusy
 • projížďka lodí v Bangkoku
 • výlet vlakem v Kanchanaburi
 • 11x hotel *** se snídaní (+ 4x hotel v prodloužení)
 • vstupy do památkových objektů a přírodních lokalit dle programu
 • český odborný průvodce China Tours.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

8–16 účastníků

Fotogalerie
Zajímavosti

Snad žádné jiné dílo nemělo na kultury jihovýchodní Asie takový vliv jako indický epos Rámájana. Příběh prince Rámy a jeho ctnostné choti Síty unesené králem démonů Rávanou na ostrov Lanku, představuje dodnes zásadní vzory pro etický systém, architekturu i taneční formy většiny JV Asie. Navzdory rozdílům ve výpravě a někdy i drobným úpravám děje příběh zůstává všude víceméně stejný jako před staletími.

Něco navíc

Jaktože má barmský kalendář osm dní, když v Barmě počítají týden od pondělí do neděle jako u nás? Středa je totiž rozdělena na dva dny – na dopoledne a odpoledne. Každý Barmánec pak musí vědět, ve kterém dni se narodil, aby mohl chodit obětovat do chrámu svému ochrannému zvířeti, které ke každému dni přináleží.

Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů