Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Romantická plavba zátokou Halong
 • Vietnamské "Zakázané město" i podzemní město nedaleko Saigonu
 • Tajemné rozpadající se chrámy Angkoru pohlcené džunglí
 • Relaxace na písečných plážích v Thajském zálivu

Toužíte nahlédnout do tajemných zákoutí Angkoru, jednoho z největších chrámových komplexů na světě? Strávit romantickou noc v zátoce Halong, kde se kdysi dávno měl podle pověstí zanořit drak? Spatřit slavné vodní loutkové divadlo či ochutnat pravé vietnamské závitky? Během této cesty toho stihneme ještě mnohem více. Kromě čtyř míst ze seznamu UNESCO navštívíme honosné císařské paláce i chrámy určené prostému lidu. Bohémskou atmosféru okusíme v Hoi Anu, o něco těsněji nám bude v podzemních tunelech Cu Chi. A že jste neslyšeli o koupání v Kambodži? Nechte se příjemně překvapit!

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Hanoj: přílet, procházka starým městem – jezero Navráceného meče s Želví věží, chrám Ngoc Son s mostem Jitřních paprsků, křivolaké uličky staré Hanoje.

3. den

Hanoj: prohlídka města – Chrám písemnictví, Pagoda na jediném sloupu (symbol Hanoje), Mauzoleum Ho Či Mina, katedrála Sv. Josefa; večer slavné vodní loutkové divadlo.

4. den

Halong : zátoka Zanořujícího se draka s více než dvěma tisíci vápencových homolí tyčících se z vod Tonkinského zálivu – plavba zátokou s možností koupání (dle počasí); návštěva "plovoucích vesnic" místních rybářů; nezapomenutelný nocleh na lodi.

5. den

Halong – Hanoj: pokračování plavby zátokou – návštěva jeskyně Zázraků; návrat do Hanoje a noční lehátkový vlak.

6. den

Hue : bývalé hl. m. nazývané "městem harmonie", sídlo posledních vietnamských císařů – rozsáhlé hrobky císařů dynastie Nguyen.

7. den

Hue: prohlídka areálu císařského paláce, tzv. Zakázaného města se síní Nejvyšší harmonie, pagoda Thien Mu na břehu Voňavé řeky.

8. den

Hue – Hoi An : přejezd do Hoi Anu, procházka uličkami starého města – japonský krytý most z 16. stol., ukázkové shromažďovací domy čínských kongregací.

9. den

Hoi An – Saigon: přelet do Saigonu a výlet do tunelů Cu Chi – síť více než 250 km úzkých tunelů vybudovaných za vietnamské války; Saigon – koloniální francouzská architektura (stará pošta, radnice, katedrála Notre Dame).

10. den

Saigon – Ben Tre: výlet do delty Mekongu – projížďka lodí po hlavním toku řeky i bočních ramenech pohlcených tropickou přírodou, ovocné sady a rýžová pole.

11. den

Ben Tre – Saigon – Siem Reap: ranní návštěva plovoucího trhu; návrat do Saigonu a přelet do Kambodže; večer khmerské taneční vystoupení s ochutnávkou místních specialit.

12. den

Angkor : celodenní prohlídka nejrozsáhlejšího archeologického komplexu na světě – khmérské chrámy Angkor Wat, Bayon, Ta Prohm, Sloní terasa ad.; neopakovatelný západ slunce nad chrámy Angkoru.

13. den

Siem Reap: dokončení prohlídky areálu Angkoru – nejpropracovanější chrám Banteay Srei; výlet na jezero Tonle a plovoucí vesnice.

14. den

Siem Reap – Phnom Penh: celodenní přejezd kambodžským venkovem do královského města Phnom Penhu.

15.–16. den

Phnom Penh – Praha: prohlídka města – Královský palác se Stříbrnou pagodou s 5000 stříbrnými dlaždicemi, Národní muzeum se sbírkami angkorských soch; odpoledne odlet domů, přílet do ČR 16. den.

 

PRODLOUŽENÍ U MOŘE V SIHANOUKVILLE:

15. den

Phnom Penh – Sihanoukville: odpoledne odjezd do plážového centra Kambodže.

16.–17. den

Sihanoukville: dvoudenní odpočinek na plážíchThajského zálivu – možnost masáží nebo vodních sportů.

18.–19. den

Sihanoukville – Praha: návrat do Phnom Penhu a odlet domů, přílet do ČR 19. den.

Termíny zájezdu

Podmínky

Číslo zájezduTermínCena po slevě
3337185014. 11. – 29. 11. 2018 (16 dní) 74 800 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 7 800 Kč
   vietnamské vízum - 1 000 Kč
3337185114. 11. – 2. 12. 2018 (19 dní) 79 800 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 9 400 Kč
   vietnamské vízum - 1 000 Kč
3337184024. 10. – 8. 11. 2018 (16 dní) 74 800 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 7 800 Kč
   vietnamské vízum - 1 000 Kč
3337184124. 10. – 11. 11. 2018 (19 dní) 79 800 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 9 400 Kč
   vietnamské vízum - 1 000 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Hanoj / Phnom Penh–Praha (vč. všech poplatků), 2x přelet (Hoi An–Saigon–Siem Reap), 1x noční lehátkový vlak, 1x výlet lodí s noclehem, mikrobusy, 11x hotel *** se snídaní (+ 3x v prodloužení), 1x kajuta na lodi v zátoce Halong s plnou penzí, 1x bufetová večeře při khmérském představení, vstupné do památkových objektů dle programu, český odborný průvodce China Tours.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

kambodžské vízum – 30 USD

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

8–18 účastníků

Klima:

Klima v jihovýchodní Asii je poměrně složitá záležitost (střídavá protiběžná období monzunů v pevninské a ostrovní části) a mezi jednotlivými oblastmi jsou tak poměrně značné rozdíly. Pro tento zájezd jsou klimaticky vhodné všechny vypsané termíny – vždy jsou po trase místa, kde je počasí ideální, a místa, kde je o něco horší sezóna.

Podrobnosti o počasí v květnu.

Fotogalerie
Zajímavosti

Jak vznikla zátoka Halong? Stará legenda vypráví o draku, který si razil cestu z hor směrem do moře a mrskal přitom ocasem tak silně, že celou krajinu „přemodeloval“ v úchvatnou scenérii, jejíž prohlubně a údolí se zalily vodou ve chvíli, kdy se drak vnořil do moře... proto Zátoka zanořujícího se draka.

Něco navíc

Stavba Angkor Watu byla inspirována hinduistickými mýty – v tomto případě legendou o stloukání oceánu mléka v dobách, kdy ještě bohové byli smrtelní. Jako "kvedlačka" při výrobě nektaru nesmrtelnosti sloužila hora Méru, kterou symbolizují právě vysoké věže chrámu.

Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů