Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Monumentální 2000 let staré rýžové terasy
 • Po vodě i pěšky do krasových jeskyní i na vulkány, k horkým pramenům i ledovým vodopádům
 • Na vahadlových loďkách do pitoreskních zátok

Třista let pod španělskou nadvládou a devadesát let soužití s americkými vojáky – to vše se mísí s kulturou a zvyky původních obyvatel v exotický koktejl ještě stále málo navštěvovaných, turisty opomíjených lákadel. Barokní katedrály z dob španělské kolonizace, monumentální 2000 let staré rýžové terasy, aktivní vulkány a hlavně průzračné smaragdové moře s korálovými útesy a liduprázdnými plážemi – to vše a ještě k tomu nejmenší primát na světě na vás čekají na této neobyčejné cestě na Filipíny.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Manila: přílet na ostrov Luzon, transfer do hotelu a odpočinek po dlouhé cestě.

3. den

Manila: výlet do městečka Pagsanjan – "mokrý" lodní výlet proti proudu řeky hlubokým kaňonem porostlým tropickou vegetací až pod vodopád Magdapio (kulisa filmu Apokalypsa).

4. den

Manila: celodenní výlet ke kráterovému jezeru Taal se stejnojmenným vulkánem (nenápadný, ale jeden z nejaktivnějších na Filipínách) – vahadlovou lodí přes jezero a dále pěšky (nebo na koních) na vrchol (max. 1 h); podvečerní procházka hl. m. – koloniální čtvrť Intramuros, barokní kostel Sv. Augustina, Rizalův park.

5. den

Manila – Banaue: celodenní přejezd do oblasti filipínských Kordiller.

6. den

Banaue: výlet do Batadu – pěší výlety po rýžových terasách, vodopády a domorodé vesničky obývané pozoruhodným kmenem Ifugao.

7. den

Banaue – Sagada: přesun do tzv. "horské stanice" v nadm. výšce 1500 m – Údolí ozvěn (posvátné pohřebiště vysoko ve skalách), pro zájemce sestup a prohlídka zatopené krasové jeskyně Sumaging.

8. den

Sagada – Baguio: pokračování po tzv. „Zig Zag“ Road – silnice vedoucí nádhernou scenérií s výhledy do hlubokých propastí i na téměř třítisícový vrchol Mt. Pulag.

9. den

Baguio – Manila – Cebu City: přejezd zpět do rozpálených nížin do Manily a odlet na ostrov Cebu.

10. den

Ostrov Cebu – celodenní výlet podél jižního pobřeží: Oslob – zážitek pozorování nebo šnorchlování svelrybími žraloky (největší žraloci světa); kaskády vodopádu Kawasan s průzračnými jezírky.

11. den

Cebu City – Tagbilaran: lodí na ostrov Bohol a přejezd na ostrůvek Panglao – odpočinek a koupání na vyhlášené Alona Beach.

12. den

Ostrov Panglao: odpočinek na pláži, fakultativně výlet za delfíny a na korálové útesy (ostrov Balicasag).

13. den

Ostrov Bohol – Cebu: výlet na Čokoládové hory (neobvyklé geologické formace – asi 1300 perfektně a souměrně tvarovaných kopečků) – výstup na vyhlídku ve středu bizarní scenérie „čokoládových“ kopců; mahagonový prales a návštěva chovného centra nártouna filipínského – nejmenší opičky na světě (symbol Filipín); večer návrat lodí zpět na ostrov Cebu.

14.–15. den

Cebu City – Praha: krátká prohlídka hl. m. ostrova Cebu – Magalhãesův kříž a katedrála St. Niño  (nejstarší křesťanská místa na Filipínách); odlet do Manily a následně do ČR, přílet domů 15. den.

 

PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ PALAWAN:

14. den

Cebu City – Puerto Princesa: po prohlídce města odlet na ostrovPalawan, program dle času příletu.

15. den

P. Princesa – Sabang – El Nido: NP Underground River – plavba nádhernou krasovou jeskyní proti proudu podzemní řeky několik kilometrů do nitra země; poté přejezd do El Nido.

16.–17. den

El Nido: letovisko s pitoreskními zátokami, vápencovými útesy a písečnými plážemi s průzračně čistou vodou – lodní výlety po ostrůvcích a lagunách souostroví Bacuit, jedné z nejhezčích tropických scenérií na světě, koupání a šnorchlování.

18. den

El Nido – Puerto Princesa: dlouhý, ale zajímavý přejezd tropickou přírodou o. Palawan zpět do hl. m. ostrova – návštěva krokodýlí farmy a motýlí zahrady.

19.–20. den

P. Princesa – Manila – Praha: přejezd na letiště, let do Manily a následně domů, přílet do ČR 20. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Manila–Praha (vč. všech poplatků)
 • 2x přelet (Manila–Tagbilaran
 • Cebu C.–Manila / P. Princesa) + 1x přelet v prodloužení (P. Princesa–Manila)
 • mikrobusy
 • terénní mikrobusy (jeepney)
 • lodě a trajekty
 • MHD
 • 11x hotel *** se snídaní (+ 5x v prodloužení)
 • 1x jednoduché ubytování ve vesnici
 • vstupné do památkových objektů a NP dle programu
 • český odborný průvodce China Tours.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Fotogalerie
Zajímavosti

Rýže je (po kukuřici) druhou nejpěstovanější plodinou na světě. V Asii představuje zdaleka nejdůležitější potravinu vůbec, v některých kulturách či jazycích je synonymem pro jídlo (například v indonéštině). Rýži lze pěstovat známým „mokrým způsobem“, existují ale i horské odrůdy pěstované jako každé jiné obilí, ovšem s výrazně nižším výnosem. Pěstování rýže na zavlažovaných
polích umožnilo nárůst populace v Asii a vznik většiny (pokud ne všech) velkých říší v JV Asii.

 

Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů