Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • To nejlepší z Portugalska – šest památek UNESCO
  • Sao Miguel, ostrov vulkánů a smaragdových jezer
  • Hvězdicové výlety za historií, architekturou, přírodou a vínem
  • Ubytování v hotelu *** v Lisabonu, Portu a v Ponta Delgadě

Vydejte se s námi objevovat nejen krásu a historii Portugalska, ale i divokou přírodu jeho zámořského autonomního území, Azorských ostrovů. Naše první kroky povedou do hlavního města Lisabonu. Toto nádherné město nabízí k objevování řadu tajuplných uliček, příjemné kavárničky k posezení a k prohlédnutí řadu pamětihodností z let dávno minulých. Nedaleko portugalské metropole nalezneme další významné historické skvosty, které si nemůžeme nechat ujít. Přímo v regionu Lisabon přitahuje letní sídlo králů, komplex paláců, zahrad a parků, monumentální a pohádková Sintra; o kousek dále, v regionu Alentejo, hradbami obehnaná kouzelná Évora.

Nasyceni úvodní dávkou historie si na chvíli odskočíme osvěžit se do vod uprostřed Atlantiku, na malebné sopečné souostroví, Azory. Navštívíme Sao Miguel, největší z devíti ostrovů a prohlédneme si mnohé z toho, co tento ostrov nabízí: sopečné krátery a jezera, horké gejzíry, tajemné jeskyně, čisté pláže, ale i malá poklidná městečka, jejich přátelské obyvatele a místní kulturu.

Po návratu na kontinent doplníme poslední střípky portugalské mozaiky návštěvou oblasti pevně spjaté s vínem. Zavítáme do druhého největšího portugalského města Porto a vydáme se regionem Douro po stopách historie portského vína. A určitě zbyde čas i na malou ochutnávku!

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – Lisabon, přílet v pozdních večerních hodinách, ubytování. 

2. den

Lisabon – návštěva čtvrti Belém: slavná Belémská věž , památník objevitelů a klášter sv. Jeronýma; nejstarší lisabonská čtvrt Alfama s bludištěm točitých uliček, zřícenina románského hradu Sv. Jiří.

3. den

Sintra  – bývalé královské letní sídlo, historické stavby, palácové komplexy a rozlehlé parky, návštěva starého královského paláce, přesun na Cabo de Roca – nejzápadnější výběžek Portugalska a kontinentální Evropy, návrat do Lisabonu.

4. den

Évora  – návštěva historického městečka na Alentejské plošině, pyšnící se římským chrámem Templo Romano, středověkými hradbami, akvaduktem, katedrálou St. Maria a maurskými křivolakými uličkami.  

5. den

Dopolední přelet na ostrov Sao Miguel, do hlavního města Ponta Delgady, ubytování; odpoledne prohlídka historického centra. 

6. den

Ostrov Sao Miguel – výlet kolem jezera Furnas s podívanou na stále unikající fumaroly; pozdní oběd: místní kulinářská specialita kozído, jež je zde připravována zcela jedinečným způsobem – v dírách v zemi je jídlo v hrncích vařeno sopečnými parami; koupání v přírodním termálním jezeru v botanické zahradě Terra Nostra; prohlídka jediné čajové plantáže a továrny na zpracování čaje v Evropě.

7. den

Sete Cidades – kráter sopky v západní části ostrova, v jejíž kaldeře leží Modré a Zelené jezero, cesta chráněnou krajinnou oblastí s monumentálními výhledy; Ribeira Grande – historické a malebné městečko na severu ostrova; návštěva biosférické rezervace Caldeira Velha s možností koupání v termálních pramenech, vyhlídka na Lagoa do Fogo (Ohnivé jezero) z Pico da Barrosa.

8. den

Odpolední přelet Sao Miguel – Porto; ubytování, večerní procházka městem.

9. den

Porto – prohlídka města, katedrála a historická čtvrť, čtvrť Ribeira, někdejší burza (Palácio da Bolsa), velkolepý dvoupatrový most Dom Luis I přes řeku Douro, návštěva a ochutnávka slavného portského vína ve Vila Nova da Gaia.

10. den

Výlet do údolí Douro – cesta krásnou kopcovitou krajinou podél řeky, obklopené množstvím vinic, návštěva rázovitých vesniček, Sabrosa – rodiště mořeplavce F. Magalhãese, návštěva vinařství.

11. den

Guimarães – návštěva někdejšího hlavního města, monumentální středověký hrad Sao Miguel, velkolepý palác vévodů z Bragancy a krásné uličky gotického města. Přesun do Bragy, známé jako portugalský Řím díky velkému množství honosných kostelů a paláců, zastávka u poutního kostela Bom Jesus do Monte.

12. den

Odlet do Prahy.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce, letenky vč. všech poplatků Praha–Lisabon / Lisabon–Sao Miguel / Sao Miguel–Porto / Porto–Lisabon–Praha, doprava pronajatými mikrobusy, ve městech MHD, 11x hotel *** se snídaní, transfery na i z letiště, informační materiály

Fakultativní služby:

potápění a pozorování delfínů (65 EUR)

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Klima:

V Portugalsku během pozdního léta panuje stále slunné a teplé počasí. Tepoloty však již nedosahují extrémních výšek, během září se teploty pohybují v průměru mezi 25–27°C. Na Azorských ostrovech panuje mírné klima po celý rok. Během celého roku nepřicházejí výraznější výkyvy počasí. V období května a září se teploty pohybují v průměru mezi 18–22°C s možností krátkých dešťových přeháněk.

Ubytování:

Standardně ve 2lůžkových pokojích v centrech měst, 4x hotel*** v Lisabonu, 3x hotel*** v Ponta Delgadě a 4x hotel*** v Portu.

Fotogalerie
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů