Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Z východního pobřeží až na západní
 • Přírodní krásy i města
 • Niagarské vodopády, Grand Canyon a Yosemity
 • Zábavní parky Sea World a Universal studios

Lahůdka v nabídce, která vám nabídne tři tematické poznávací okruhy během jedné dovolené. Pulsující východní pobřeží s New Yorkem, Niagarskými vodopády a Washingtonem, tropickou Floridu s centrem zábavy Orlandem, kosmickým střediskem Cape Caneveral, přírodní rezervací Everglades a symbolem rekreace Miami Beach a západní pobřeží USA s jeho metropolemi, úchvatnými národními parky a přírodními krásami. Bohatý program obsahuje vše k prožití jedinečné dovolené!

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – New York, setkání na letišti s průvodcem, transfer do hotelu, ubytování a společná večeře s průvodcem na účet CK.

2. den

New York – celodenní prohlídka Manhattanu a jeho největších atrakcí: nejprve plavba lodí kolem Manhattanu, poté prohlídka Lower Manhattanu, Battery Park, Wall Street, South Street Seaport, Brooklynský most, čínská čtvť, v podvečer pak oblast Central Parku, Time Square a 5. i 6. Avenue; na závěr společná návštěva vyhlídky Rockefellerova centra, odkud je nejlepší výhled na svítící New York; návrat do hotelu v pozdních hodinách.

3. den

Časný odjezd k Niagarským vodopádům. Průjezd oblastí Finger Lakes a farmářskou oblastí státu New York; odpoledne společná plavba lodí pod vodopády na lodi Maid of the Mist a poté již volno k samostatné prohlídce světoznámých vodopádů.

4. den

Volné dopoledne k vychutnání atmosféry vodopádů, a poté se již rozjedeme do Washingtonu; Amish county: krajem Amishů – lidí odmítajících výdobytky pokroku a techniky dorazíme do hotelu ve večerních hodinách.

5. den

Celodenní prohlídka Washingtonu D.C. zahrnující největší atrakce hlavního města USA – White House, Capitol, slavný Mall s muzeji a galeriemi, Arlingtonský hřbitov, památníky, ...; návrat do hotelu ve večerních hodinách.

(Dle letového řádu v konkrétním termínu je možný odlet do Orlanda již v pozdních hodinách tohoto dne.)

6. den

Časný transfer na letiště a odlet do Orlanda. Nejprve se seznámíme s atrakcemi International Drive v Orlandu a po ubytování je na programu návštěva zábavního parku Sea World, který je kromě seznámení s mořskou faunou známý vystoupeními cvičených kosatek, lachtanů, delfínů, lvounů, vyder a celou řadou horských drah. Návrat do hotelu očekávejte pozdě večer.

7. den

Po ránu odjezd do Kennedyho kosmického střediska na Cape Canaveral. Prohlídka střediska do večerních hodin (kosmodrom, řídící středisko, odpalovací rampy busem, kino IMAX, setkání s astronautem – vše v ceně). Návrat do hotelu v podvečer.

8. den

Časný odjezd do Miami jihozápadní stranou Floridy, oblastí přírodních rezervací Big Cypress a Everglades. Cestou budeme pozorovat aligátory ve volné přírodě lužního pralesa během průjezdu speciálním trailem, který chybí na mapách. Uvidíte také kuriózní nejmenší poštovní úřad na světě. Večer po orientační návštěvě downtownu Miami ubytování v hotelu na Miami Beach.

9. den

Užijte si relaxační půlden po první části vašeho zájezdu – na pláži, u bazénu či vycházkou po rušné Collins Avenue. Odpoledne vás čeká transfer na letiště a odlet do Los Angeles. Po příletu transfer do hotelu, ubytování.

(Dle letového řádu v konkrétním termínu je možný odlet do Los Angeles až ráno následujícího dne.)

10. den

Na úvod vašeho pobytu na západě USA vás čeká prohlídka Beverly Hills a Hollywoodu zakončená večerní návštěvou Santa Monica Beach.

11. den

Los Angeles – návštěva jedné z největších atrakcí USA – filmových studií Universal v Hollywoodu. V odpoledních hodinách potom odjezd do městečka Laughlin v Nevadě, plného hotelů s kasiny a hernami, a ubytování.

12. den

Časný odjezd do Grand Canyonu. Celodenní návštěva tohoto skvostu přírody, fakultativní možnost letu nad kaňonem letadlem nebo helikoptérou. Večer příjezd do Page, ubytování.

13. den

Časně ráno vám nabídneme fakultativní let nad Lake Powell k největšímu skalnímu oblouku na světě Rainbow Bridge. Dopoledne návštěva přehradní hráze Glen Dam, poté odjezd podél severní hrany Grand Canyonu přes Kanab do národního parku Zion, dalšího klenotu severoamerické přírody. Prohlídka do pozdních hodin, následuje odjezd do Las Vegas. Po orientačním okruhu městem ubytování v hotelu na slavném "Stripu".

14. den

Las Vegas – volný den ve městě zábavy! Můžete ležet a relaxovat u bazénu, procházet kasina, zkoušet štěstí ve hře, navštívit koncert nebo kabaret – zkrátka v Las Vegas můžete vše!

15. den

Časný odjezd do národního parku Death Valley – nejnižšího a nejteplejšího místa západní zemské hemisféry. Pokračování přes Bakersfield přejezdem k hranici národního parku Yosemite, ubytování.

16. den

Celodenní návštěva NP Yosemite, domova slavné skalní stěny El Capitan, úchvatných vodopádů a obřích sekvojí. Během prohlídky překročíte přes Tioga Pass pohoří Sierra Nevada, ubytování ve večerních hodinách v hlavním městě Nevady Carson City.

17. den

Odjezd k jedinečnému horskému jezeru Lake Tahoe. Okruh kolem jezera začneme v South Lake Tahoe, kde vám nabídneme fakultativní možnost výjezdu lanovkou na jeden z vrcholů nad jezerním kráterem – fantastická vyhlídka od oceánu po Skalisté hory! Pokračujeme podél jezera se zastávkami na mnoha úchvatných vyhlídkách. Odpoledne příjezd do hlavního města Kalifornie Sacramenta. Orientační prohlídka centra města a Old Town, v podvečer přejezd do San Francisca, ubytování.

18. den

Závěrem zájezdu vás čeká celodenní prohlídka San Francisca. Absolvujete orientační okruh městem zahrnující největší atrakce a jedinečné vyhlídky na město – Golden Gate, Twin Peaks, Coit Tower, China Town, Lombard Street... Poté vás pozveme na projížďku lodí po zálivu pod slavný Golden Gate a kolem ostrova Alcatraz. Do večerních hodin pak budete mít volno k prohlídce Fischerman´s Wharf – nejživějšího turistického místa San Francisca.

19.–20. den

Dle vašeho cestovního plánu odjezd na letiště a letecky zpět do Prahy, přílet do ČR 20. den.

(V případě odletu z Los Angeles opustíte San Francisco časně ráno a následuje přejezd na letiště v Los Angeles.)

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce
 • letenka vč. všech poplatků Praha–New York / San Francisco–Praha
 • místní přelety dle itineráře
 • doprava klimatizovaným minibusem
 • 18x ubytování v hotelech *** a motelech
 • min. 14x snídaně a 1x večeře
 • plavba lodí pod Niagarské vodopády
 • plavba lodí kolem Manhattanu
 • vstup do kosmického střediska na Cape Canaveral
 • vstup do Sea World v Orlandu
 • vstup do Universal Studios v Hollywoodu
 • vstup na vyhlídku Rockefellerova Centra
 • plavba po zálivu v San Francisku
 • cestovní pojištění CK America Tours.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vstupní formality cílové země a tranzitních zemí, další stravování, spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu, vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu, event. palivové příplatky k fakultativním akcím, poplatek za odbavené zavazadlo při vnitrostátním přeletu (cca 25 USD), poplatky za odbavení zavazadel (cca 3000 Kč dle termínu a letu).

Poznámka:

Sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 4300 Kč, sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 2800 Kč, sleva pro dítě do 12 let v doprovodu rodičů – 12 000 Kč.

Celkem ujedeme asi 3540 mil (5670 km). Zájezd může být veden v opačném směru. Jednotlivé segmenty zájezdu mohou být operovány opačným směrem. Vnitrostátní přelety mohou být uskutečněny pozdně večerními namísto ranními spoji.

Jednolůžkový pokoj (nepovinný) u zájezdu:
Příplatek za jednolůžkový pokoj vám nebude účtován v případě, že se hlásíte dostatečně brzy před odjezdem zájezdu a nevadí vám doplnění. I přesto se může stát, že vám budeme muset z důvodu velké naplněnosti jednolůžkový pokoj účtovat, a to i třeba půl roku před odjezdem (rozhodující je vždy informace od pořadatele při rezervaci zájezdu). Pokud máte zájem o doplnění, uveďte to již při rezervaci zájezdu.

Víza:

Ke vstupu do USA je nutný biometrický pas a registrace ESTA, o kterou si požádejte výhradně přes stránky Ministerstva vnitřní bezpečnosti USA: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/, nebo platný pas s vízem USA.

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Pořadatel:
America Tours, v. o. s.
Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů