Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Moskevský Kreml a Rudé náměstí
 • Nádherná příroda Bajkalu
 • Ulánbátar a malebný NP Tereldž
 • Dlouhá zeď a Zakázané město v Pekingu

Transsibiřská magistrála, nejdelší železniční trať světa, nabízí vytrvalým cestovatelům dva nejvzdálenější cíle – Vladivostok a Peking. K naší úspěšné cestě na ruský Dálný východ přidáváme na přání mnohých z vás i tuto druhou variantu. V Burjatsku za Bajkalem opustíme klasickou sibiřskou trasu, zamíříme k jihu do Mongolska a dále přes poušť Gobi do čínského Pekingu. Tím si elegantně zpestříme putování Ruskem o návštěvu kulturně i typem krajiny zcela odlišných oblastí a poznáme hlavní města dvou starobylých říší i jejich okolí.
Nejrychlejší expresní vlaky zvládají tuto trasu za pět dní a nocí. My samozřejmě nepojedeme bez přestávky, cestu si rozložíme na sedm úseků se zastávkami na těch nejpozoruhodnějších místech. Vlaky jsou vždy lůžkové či lehátkové a celkem šest nocí ve vlaku, prostřídaných sedmi nocemi v hotelech, nám pomůže zvládnout 7622 kilometrů trati v rozumném časovém rozpětí.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Letecky Praha – Moskva; prohlídka města – Kreml a Rudé náměstí, chrám Vasila Blaženého, obchodní dům GUM, chrám Krista Spasitele, park Gorkého, ulice Arbat, Novoděvičij klášter s přilehlým hřbitovem; druhý den večer odjezd nočním vlakem po Transsibiřské magistrále.

3. den

Kazaň: prohlídka starobylého centra na řeceVolze kazaňský Kreml, ulice Baumana, katedrála sv. Petra a Pavla, chrám Všech náboženství; večer odjezd nočním vlakem a následující dopoledne přejezd přes Ural do Asie.

4.–5. den

Jekatěrinburg: prohlídka – náměstí Roku 1905, chrám Na krvi, vyhlídková plošina na vrcholu jednoho z moderních mrakodrapů, dům Sevosťjanova, jezero v centru města; nocleh v hotelu; druhý den v poledne odjezd na nejdelší úsek naší cesty po magistrále (2 dny a noc).

6. den

Přejezd západní Sibiří přes Omsk a Novosibirsk a přes mohutné řekyIrtyš a Ob; pozdě večer příjezd do Krasnojarsku a nocleh v hotelu.

7. den

Krasnojarsk s atraktivní polohou na veletoku Jenisej a v předhůří Východního Sajanu: výlet minibusem do přírodní rezervaceKrasnojarské Stolby s unikátními skalními útvary a s výhledy na Jenisej (relaxace v přírodě a možnost pěší turistiky); odpoledne krátká prohlídka města a poté odjezd a noc ve vlaku.

8. den

Irkutsk – tradiční metropole střední Sibiře na řece Angara přezdívaná „Paříž Sibiře“: prohlídka – centrum, nábřeží, pravoslavné chrámy, dřevěné domy děkabristů, Znamenskij monastýr; nocleh v hotelu.

9. den

Přejezd minibusem k nedalekému jezeru Bajkal do letoviska Listvjanka – rybí trh, vyhlídková plavba lodí po jezeře, koupání na oblázkové pláži s výhledem na útesy, možnost vycházek borovými lesy po kopcovitém pobřeží či návštěva něrpinária (něrpa je endemický bajkalský tuleň); nocleh v penzionu.

10. den

Ráno návrat do Irkutsku a denní přejezd vlakem okolo Bajkalu (významná část tohoto úseku vede hornatou krajinou s výhledy na jihovýchodní pobřeží) do Ulan-Ude, centra autonomního buddhistického Burjatska – večer prohlídka příjemného centra s monumentální hlavou Lenina na centrálním náměstí; nocleh v hotelu.

11. den

Výlet minibusem do buddhistického Ivolginského kláštera a do dacanu Rinpoče; odpoledne odjezd vlakem do Mongolska.

12. den

Ráno příjezd do Ulánbátaru; návštěva největší jezdecké sochy světa znázorňující Čingischána a přejezd do NP Tereldž – malebné zalesněné hory s vyhlídkami a jedinečnými skalními útvary (Želví skála aj.); nocleh v tradičním jurtovém kempu.

13.–14. den

Ulánbátar:  prohlídka – centra, buddhistické kláštery Gandan ad., muzeum přírody, večerní představení mongolského folkloru; nocleh v hotelu; druhý den přejezd do Číny.

15. den

Peking: prohlídka areálu Letního paláce – letní sídlo čínských císařů na břehu jezera Kunming (Kchun-ming) v podhůří Západních hor, procházka starými mizejícími uličkami Pekingu; večer fakultativně místní specialita – pekingská kachna; nocleh v hotelu.

16. den

Peking: procházka po náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men) a prohlídka tzv. Zakázaného města  – nejrozsáhlejší palácový komplex na světě; návštěva chrámu Nebes  – místo, kam se chodívali „synové nebes“ modlit za dobrou úrodu; nocleh v hotelu.

17. den

Celodenní výlet na Dlouhou zeď, nazývanou také Velká čínská zeď – procházka po Zdi; cestou zastávka u olympijských sportovišť v Pekingu – Ptačí hnízdo, Vodní kostka; nocleh v hotelu.

18. den

Ráno transfer na letiště a letecký návrat do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
251257011. 9. – 18. 9. 2017 (18 dní) 68 700 Kč Rezervovat

aktuálně plno

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • ruské vízum - 2 700 Kč
   mongolské vízum - 2 500 Kč
   čínské vízum - 2 200 Kč
   9x jednolůžkový pokoj v hotelech - nepovinný - 7 700 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka včetně všech poplatků Praha–Moskva / Peking–Praha, 9x hotel ***, 1x turistická ubytovna a 1x jurtový kemp s polopenzí, 11x snídaně, 6x lehátkový vlak (6 nocí – podrobněji viz Ubytování), místní transfery minibusy aj., 1x loď (okružní plavba po Bajkalu), exkurze do NP Stolby, informační materiály, český průvodce, v Číně i místní průvodce.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

případná individuální doprava ve městech, vstupné do památek

Poznámka:

Časový harmonogram může být upraven podle aktuálního jízdního řádu.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Velikost skupiny:

10–15 účastníků

Klima:

Budeme se přesouvat postupně k jihovýchodu v rozsahu zeměpisné šířky například od Polska po Rumunsko, takže počasí lze očekávat celkově obdobné jako u nás, v Pekingu může být spíš tepleji.

Ubytování:

Ubytování v hotelech*** s WC a teplou srchou na pokoji, jednu noc v „turbáze“ ve dvoulůžkových pokojích a jednu noc v jurtě pro čtyři osoby. Jednolůžkový pokoj je v hotelech na vyžádání za příplatek.

Ruské vlaky mají dvě kategorie vagonů. Kupejnyj vagon má uzavřená kupé pro 4 osoby se sklopnými lůžky dole a ve střední poloze, nejvyšší patro je určeno pro zavazadla. Plackartnyj vagon má obdobná lůžka, ale kupé nemají čelní stěnu do uličky a na protilehlé straně uličky jsou ještě 2 lůžka rovnoběžná se směrem jízdy. O každý vagon se pečlivě stará děžurnyj, který vydává čisté povlečení. Kupejnyj vagon nabízí více prostoru a soukromí, plackartnyj zase možnost užít si neformální družnou atmosféru a těsnější kontakt s domácími pasažéry. Všechny přejezdy absolvujeme v kupejnym vagonu.

Stravování:

Užijeme si stravování z bohatých místních zdrojů – samozřejmě také masové taštičky pelmeně, palačinky blinčiki, u Bajkalu a u velkých řek ryby, velký výběr z mnoha druhů piva atd. Ve vlacích je restaurační vagon a v každém vagonu kypjatok s vroucí vodou na samoobslužnou přípravu čaje, kávy, instantních polévek apod. Vše za ceny srovnatelné či nižší oproti českým.

Fotogalerie
Zajímavosti

Jako čtení do vlaku vám doporučujeme některou z knížek legionářské literatury, jež vás přenese do doby, kdy magistrálu v celé její délce ovládly na sklonku první světové války i po ní československé legie, odříznuté bolševickou revolucí, které tudy přes Vladivostok mířily k domovu asi nejdelší oklikou, jakou kdy světové dějiny vojenských přesunů zaznamenaly.

 

Katalog 2017/18 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů