Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Moskevský Kreml a Rudé náměstí
 • Kazaň – perla Tatarstánu se středověkým kremlem
 • Krasnojarsk a skalní útvary nad Jenisejem
 • Irkutsk a nádherná příroda Bajkalu

Pokud nemáte dostatek času na kompletní zájezdy po Transsibiřské magistrále do Vladivostoku či do Pekingu, můžete zvolit zkrácenou variantu programu, při které po návštěvě Bajkalu odletíte z Irkutsku přes Moskvu domů. Takto urazíme vlakem po magistrále 5185 km a cesta bude rozložena na sedm úseků se zastávkami na těch nejpozoruhodnějších místech. Celkem strávíme osm nocí v lůžkovém či lehátkovém vlaku a prostřídáme je pěti nocemi v hotelech.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Letecky Praha – Moskva; prohlídka města – Kreml a Rudé náměstí, chrám Vasila Blaženého, obchodní dům GUM, chrám Krista Spasitele, pěší zóna starého Arbatu, moderní Nový Arbat, Novoděvičij klášter s přilehlým hřbitovem. Druhý den večer odjezd nočním vlakem po Transsibiřské magistrále.

3. den

Kazaň – prohlídka starobylého centra na řeceVolzekazaňský Kreml, ulice Baumana, katedrála sv. Petra a Pavla, chrám Všech náboženství; večer odjezd nočním vlakem a následující dopoledne přejezd přes Ural do Asie.

4.–5. den

Jekatěrinburg: prohlídka – náměstí Roku 1905, muzeum přírody Uralu, chrám Na krvi, vyhlídková plošina na vrcholu jednoho z moderních mrakodrapů, dům Sevosťjanova, jezero v centru města, výlet k hraničnímu monumentu mezi Evropou a Asií a k místu pohřebiště carské rodiny Ganina Jama; nocleh v hotelu, druhý den odjezd na nejdelší úsek magistrály (2 dny a noc).

6. den

Přejezd západní Sibiří přes Omsk a Novosibirsk a přes mohutné řeky Irtyš a Ob; nocleh v hotelu v Krasnojarsku.

7. den

Krasnojarsk s atraktivní polohou na veletoku Jenisej a v předhůří Východního Sajanu: výlet minibusem do přírodní rezervace Krasnojarské Stolby s unikátními skalními útvary s výhledy na Jenisej (většinu dne relaxace v přírodě a možnost pěší turistiky); večer odjezd vlakem k Bajkalu.

8. den

Irkutsk – tradiční metropole střední Sibiře na řece Angara: prohlídka – nábřeží, pravoslavné chrámy, dřevěné domy děkabristů, Znamenskij monastýr; nocleh v hotelu.

9. den

Přejezd minibusem k nedalekému jezeruBajkal do letoviska Listvjanka – rybí trh, vyhlídková plavba lodí po jezeře, koupání na oblázkové pláži s výhledem na útesy, možnost vycházek borovými lesy po kopcovitém pobřeží či návštěva něrpinária (něrpa je endemický bajkalský tuleň); nocleh v turbáze.

10. den

Z Listvjanky přeplujeme lodí přes ústí řeky Angary do Port Bajkalu, odkud vyrazíme slavnou krugobajkalkou na vyhlídkovou jízdu s řadou zastávek s možností pěších procházek podél pobřeží Bajkalu; večer návrat do Irkutsku a ubytování v hotelu.

11. den

Ranní transfer na letiště a odlet přes Moskvu do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2512480128. 6. – 8. 7. 2018 (11 dní) 48 700 Kč 46 752 Kč   sleva 1 948 Kč
sleva za včasnost do 28. prosince 2017
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • ruské vízum - 2 700 Kč
   5x jednolůžkový pokoj nepovinný - 4 700 Kč
251248025. 7. – 15. 7. 2018 (11 dní) 48 700 Kč 46 752 Kč   sleva 1 948 Kč
sleva za včasnost do 5. ledna 2018
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • ruské vízum - 2 700 Kč
   5x jednolůžkový pokoj nepovinný - 4 700 Kč
2512480330. 8. – 9. 9. 2018 (11 dní) 48 700 Kč 46 752 Kč   sleva 1 948 Kč
sleva za včasnost do 28. února 2018
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • ruské vízum - 2 700 Kč
   5x jednolůžkový pokoj nepovinný - 4 700 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka včetně všech poplatků Praha–Moskva / Irkutsk–Praha, 5x hotel ***, 1x turistická ubytovna, 6x snídaně, 4x lehátkový vlak (4 noci – podrobněji viz Ubytování), místní transfery minibusy aj., 1x loď (okružní plavba po Bajkalu), celodenní výlet krugobajkalkou, exkurze do NP Stolby, informační materiály, český průvodce.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

případná individuální doprava ve městech, vstupné do památek

Poznámka:

Časový harmonogram může být upraven podle aktuálního jízdního řádu.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Velikost skupiny:

6–15 účastníků

Klima:

Budeme se přesouvat postupně k východu v rozsahu zeměpisné šířky například Polska, takže počasí lze očekávat celkově obdobné jako u nás.

Ubytování:

Ubytováni budeme v hotelech *** a na jednu noc v „turbáze“ ve 2lůžkových pokojích, jednolůžkový pokoj v hotelech je na vyžádání za příplatek. WC a sprcha s teplou vodou budou většinou na pokoji, ale nelze to vždy zaručit.

Vlaky mají dvě kategorie vagonů. Kupejnyj vagon má uzavřená kupé pro 4 osoby se sklopnými lůžky dole a ve střední poloze, nejvyšší patro je určeno pro zavazadla. Plackartnyj vagon má obdobná lůžka, ale kupé nemají čelní stěnu do uličky a na protilehlé straně uličky jsou ještě 2 lůžka rovnoběžná se směrem jízdy. O každý vagon se pečlivě stará děžurnyj, který vydává čisté povlečení. Kupejnyj vagon nabízí více prostoru a soukromí, plackartnyj zase možnost užít si neformální družnou atmosféru a těsnější kontakt s domácími pasažéry. Všechny přejezdy absolvujeme v kupejnom vagonu.

Stravování:

Užijeme si stravování z bohatých místních zdrojů – samozřejmě také masové taštičky pelmeně, palačinky blinčiki, u Bajkalu a u velkých řek ryby, velký výběr z mnoha druhů piva atd. Ve vlacích je restaurační vagon a v každém vagonu kypjatok s vroucí vodou na samoobslužnou přípravu čaje, kávy, instantních polévek apod. Vše za ceny srovnatelné či nižší oproti českým.

Fotogalerie
Zajímavosti

Jako čtení do vlaku vám doporučujeme některou z knížek legionářské literatury, jež vás přenese do doby, kdy magistrálu v celé její délce ovládly na sklonku první světové války i po ní československé legie, odříznuté bolševickou revolucí, které tudy přes Vladivostok mířily k domovu asi nejdelší oklikou, jakou kdy světové dějiny vojenských přesunů zaznamenaly.

 

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů