Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Moskevský Kreml a Rudé náměstí
  • Kazaň – perla Tatarstánu se středověkým kremlem
  • Krasnojarsk a skalní útvary nad Jenisejem
  • Irkutsk a nádherná příroda Bajkalu

Pokud nemáte dostatek času na kompletní zájezdy po Transsibiřské magistrále do Vladivostoku či do Pekingu, můžete zvolit zkrácenou variantu programu, při které po návštěvě Bajkalu odletíte z Irkutsku přes Moskvu domů. Takto urazíme vlakem po magistrále 5185 km a cesta bude rozložena na sedm úseků se zastávkami na těch nejpozoruhodnějších místech. Celkem strávíme osm nocí v lůžkovém či lehátkovém vlaku a prostřídáme je pěti nocemi v hotelech.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Letecky Praha – Moskva; prohlídka města – Kreml a Rudé náměstí, chrám Vasila Blaženého, obchodní dům GUM, chrám Krista Spasitele, pěší zóna starého Arbatu, moderní Nový Arbat, Novoděvičij klášter s přilehlým hřbitovem. Druhý den večer odjezd nočním vlakem po Transsibiřské magistrále.

3. den

Kazaň – prohlídka starobylého centra na řeceVolzekazaňský Kreml, ulice Baumana, katedrála sv. Petra a Pavla, chrám Všech náboženství; večer odjezd nočním vlakem a následující dopoledne přejezd přes Ural do Asie.

4.–5. den

Jekatěrinburg: prohlídka – náměstí Roku 1905, muzeum přírody Uralu, chrám Na krvi, vyhlídková plošina na vrcholu jednoho z moderních mrakodrapů, dům Sevosťjanova, jezero v centru města, výlet k hraničnímu monumentu mezi Evropou a Asií a k místu pohřebiště carské rodiny Ganina Jama; nocleh v hotelu, druhý den odjezd na nejdelší úsek magistrály (2 dny a noc).

6. den

Přejezd západní Sibiří přes Omsk a Novosibirsk a přes mohutné řeky Irtyš a Ob.

7. den

Krasnojarsk s atraktivní polohou na veletoku Jenisej a v předhůří Východního Sajanu: výlet minibusem do přírodní rezervace Krasnojarské Stolby s unikátními skalními útvary s výhledy na Jenisej (většinu dne relaxace v přírodě a možnost pěší turistiky); večer odjezd vlakem k Bajkalu.

8. den

Irkutsk – tradiční metropole střední Sibiře na řece Angara: prohlídka – nábřeží, pravoslavné chrámy, dřevěné domy děkabristů, Znamenskij monastýr; nocleh v hotelu.

9. den

Přejezd minibusem k nedalekému jezeruBajkal do letoviska Listvjanka – rybí trh, vyhlídková plavba lodí po jezeře, koupání na oblázkové pláži s výhledem na útesy, možnost vycházek borovými lesy po kopcovitém pobřeží či návštěva něrpinária (něrpa je endemický bajkalský tuleň); nocleh v turbáze.

10. den

Z Listvjanky přeplujeme lodí přes ústí řeky Angary do Port Bajkalu, odkud vyrazíme slavnou krugobajkalkou na vyhlídkovou jízdu s řadou zastávek s možností pěších procházek podél pobřeží Bajkalu; večer návrat do Irkutsku a ubytování v hotelu.

11. den

Ranní transfer na letiště a odlet přes Moskvu do Prahy.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka včetně všech poplatků Praha–Moskva / Irkutsk–Praha, 5x hotel ***, 1x turistická ubytovna, 6x snídaně, 4x lehátkový vlak (4 noci – podrobněji viz Ubytování), místní transfery minibusy aj., 1x loď (okružní plavba po Bajkalu), celodenní výlet krugobajkalkou, exkurze do NP Stolby, informační materiály, český průvodce.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

případná individuální doprava ve městech, vstupné do památek

Poznámka:

Časový harmonogram může být upraven podle aktuálního jízdního řádu.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Velikost skupiny:

10–15 účastníků

Klima:

Budeme se přesouvat postupně k východu v rozsahu zeměpisné šířky například Polska, takže počasí lze očekávat celkově obdobné jako u nás.

Ubytování:

Ubytováni budeme v hotelech *** a na jednu noc v „turbáze“ ve 2lůžkových pokojích, jednolůžkový pokoj v hotelech je na vyžádání za příplatek. WC a sprcha s teplou vodou budou většinou na pokoji, ale nelze to vždy zaručit.

Vlaky mají dvě kategorie vagonů. Kupejnyj vagon má uzavřená kupé pro 4 osoby se sklopnými lůžky dole a ve střední poloze, nejvyšší patro je určeno pro zavazadla. Plackartnyj vagon má obdobná lůžka, ale kupé nemají čelní stěnu do uličky a na protilehlé straně uličky jsou ještě 2 lůžka rovnoběžná se směrem jízdy. O každý vagon se pečlivě stará děžurnyj, který vydává čisté povlečení. Kupejnyj vagon nabízí více prostoru a soukromí, plackartnyj zase možnost užít si neformální družnou atmosféru a těsnější kontakt s domácími pasažéry. Všechny přejezdy absolvujeme v kupejnom vagonu.

Stravování:

Užijeme si stravování z bohatých místních zdrojů – samozřejmě také masové taštičky pelmeně, palačinky blinčiki, u Bajkalu a u velkých řek ryby, velký výběr z mnoha druhů piva atd. Ve vlacích je restaurační vagon a v každém vagonu kypjatok s vroucí vodou na samoobslužnou přípravu čaje, kávy, instantních polévek apod. Vše za ceny srovnatelné či nižší oproti českým.

Fotogalerie
Zajímavosti

Jako čtení do vlaku vám doporučujeme některou z knížek legionářské literatury, jež vás přenese do doby, kdy magistrálu v celé její délce ovládly na sklonku první světové války i po ní československé legie, odříznuté bolševickou revolucí, které tudy přes Vladivostok mířily k domovu asi nejdelší oklikou, jakou kdy světové dějiny vojenských přesunů zaznamenaly.

 

Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů