Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Ostrovy pouhých 1300 km od severního pólu
  • Expediční lodí k ledovcům a pozorování arktické fauny
  • Šest půlnočních sluncí polárního dne

Špicberky, souostroví pod správou Norska, jsou jednou z nejsevernějších výsep pevniny v Severním ledovém oceánu. Nacházejí se pouhých 1300 km od severního pólu. Jejich dramatická i melancholická bezlesá krajina učarovala již mnoha cestovatelům. Stejně jako většina z nich se sem vydáme v době souvislého polárního dne, který odměřuje pouze půlnoční slunce, když v nejnižším bodě své nebeské dráhy navozuje poklidnou večerní atmosféru a nabízí dlouhé fotogenické stíny. Správním centrem a jediným větším městečkem je Longyearbyen, který bude východiskem pro část našeho programu. Obklopují ho ledovci obroušené hřebeny Nordenskjoldovy země s horskou tundrou na temeni i v údolích, ale také se strmými svahy a útesy při pobřeží. Naproti, za temnými vodami širokého fjordu, září za hezkého počasí mohutně zaledněné horské masivy Země Oskara II., kam se lze vydat expediční lodí a pozorovat mohutné ledovcové splazy ohlodávané oceánem a hašteřivé kolonie mořského ptactva. Druhým východiskem pro náš program bude ruská hornická osada Barentsburg, kde strávíme dvě noci. Na konci tohoto zájezdu nabízíme možnost turistického prodloužení v okolí Longyearbyenu.

Pouhých pár dní vám stačí na atraktivní výlet do polárních krajů! V ceně je zahrnuta i unikátní plavba expediční lodí až k čelu mohutných ledovců, které se nepravidelně, ale často odlupují a s rachotem řítí do chladných vod Severního ledového oceánu. 

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – Oslo – Špicberky; přílet na Špicberky kolem půlnoci.

2. den

Longyearbyen – prohlídka hornického městečka, působivé muzeum Arktidy, Polární institut, nákup potravin.

3. den

Barentsburg – plavba expediční lodí do ruské hornické osady, asi 5hodinový lodní výlet v rozlehlém Isfjordu (panoramata hor, čelní stěny mohutných ledovců, odlamujících se postupně do oceánu, pozorování tuleňů, při troše štěstí také mrožů a běluh), pivovar Krasnyi Medved, ubytování zde v hotelu.

4. den

Isfjord Radio – výlet na člunu na nejvzdálenější část Isfjordu, k pobřežní rozhlasové a meteorologické stanici na krásném Kapp Linné, prohlídka meteostanice, návštěva staré traperské chaty a výlet k jezeru (dle aktuální situace); zpět do Barentsburgu.

5. den

Výlet na člunu do Nordfjordu k jednomu z aktivních ledovců (dle aktuální situace); přesun zpět do Longyearbyenu.

6. den

Pěší výlet údolím Bjorndalen či fakultativní programy, např. jízda se psím spřežením na kolečkových saních nebo plavba lodí do opuštěné ruské hornické osady Pyramiden.

7. den

Ukončení základního programu a odlet do Prahy.

Účastníci s turistickým prodloužením absolvují výlet na Platåberget (439 m) k satelitní stanici, odkud je nádherný výhled na celé okolí hlavního města (asi 13 km, převýšení 500 m).

8. den

Výstup na horu Nordenskjold (1051 m) s hledáním fosilií (asi 20 km, 1050 m převýšení), prohlídka výzkumné meteorologické stanice.

9. den

Cyklovýlet údolím Adventdalen (asi 40 km) – prohlídka dolů a návštěva nejsevernější radarové stanice světa a chovné stanice tažných psů.

10. den

Letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Longyearbyen–Praha ve výši 12 500 Kč, transfery minibusem, člun na lodní výlet, plavba expediční lodí do Barentsburgu, 6x / 9x ubytování se snídaní, informační materiály.

Poznámka:

Pořadí jednotlivých dnů a program může být upraven podle aktuálních podmínek.

Fakultativní služby:

muzeum Arktidy cca 10 EUR, celodenní lodní výlet do Pyramiden cca 150 EUR, výlet na kolečkových saních se psím spřežením cca 80 EUR/3 hod., zapůjčení kola 10–15 EUR/den.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Klima:
drsné severské, s rychlými změnami počasí, teplota obvykle 5–10 °C po celý den (slunce svítí i v noci, ale často fouká studený vítr).
Ubytování:

Ubytováni budeme 4x / 7x v turistické ubytovně v Longyearbyenu a 2x v hostelu v Barentsburgu vždy ve dvoulůžkových pokojích. Za příplatek je možné objednat jednolůžkový pokoj. K dispozici je kvalitní zázemí se společnými sprchami, společenskou místností, jídelnou a kuchyňkou.

Fotogalerie
Katalog 2017 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů