Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu

PŘIPRAVUJEME PRO VÁS TERMÍNY NA JARO 2019

  • 15denní plavba na luxusní lodi z Hongkongu do Šanghaje a 4denní poznávací program s českým odborným průvodcem
  • Šanghaj – velkoměsto západního střihu
  • Zhouzhuang – staré "vodní městečko"
  • Suzhou – město vyhlášených čínských zahrad a hedvábí

Vydejte se s námi na cestu luxusní lodí po třech největších civilizacích východní Asie. Vyplujeme z Hongkongu a postupně navštívíme tak trochu „jinou Čínu“ Taiwan, poté Japonsko a Filipíny, až dorazíme zpět do Číny, konkrétně do Šanghaje. Zde následuje rozšiřující poznávací pobyt s naším odborným českým průvodcem v největší a nejlidnatější metropoli Číny a výkladní skříni čínského ekonomického zázraku. V kosmopolitním velkoměstě, které snese srovnání s těmi největšími městy evropskými či americkými, si prohlédneme nejen moderní architekturu, ale nasajeme i atmosféru dob císařských a koloniálních. Necháme se též okouzlit starými zahradami nedalekého Suzhou a křivolakými uličkami „vodního“ městečka Zhouzhuang. A zkrátka nezůstanou určitě ani naše chuťové pohárky, které šanghajská kuchyně dokáže bohatě uspokojit svými typickými jídly založenými na sladkovodních či mořských produktech.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Hongkong: přílet, ubytování a případné základní seznámení s městem (dle času příletu).

3.–17. den

Nalodění a 15denní prémiová plavba na lodi Volendam po trase Hongkong – Filipíny (Manila) – Taiwan (Kaohsiung a Taipei) – Japonsko (Okinawa, Fukuoka a Nagasaki) – Šanghaj.

 

ROZŠIŘUJÍCÍ POZNÁVACÍ PROGRAM:

17. den

Šanghaj: v ranních hodinách vylodění, transfer z přístavu do města a ubytování v hotelu; procházka po nábřeží Bund u řeky Huangpu (Chuang-pchu) – centrum života smetánky 20. a 30. let 20. stol.; mizející stará čínská čtvrť okolo tradiční zahrady Yuyuan (Jü-jüan), chrám Městského boha – strážce města; šanghajský „Václavák“ – večerní obchodní třída Nanking s neony a obchody předních světových a čínských značek, končící obrovskýmLidovým náměstím

18. den

Celodenní výlet do Zhouzhuangu (Čou-čuang): ráno přejezd mikrobusem do malebného „vodního městečka“ protkaného nesčetnými kanály – architektura dynastií Qing (Čching) a Ming, procházka uličkami s návštěvou některého z domů bohatých obchodníků, krátká projížďka na loďce po kanálech, buddhistický klášter Úplného štěstí rozkládající se na vodě

19. den

Celodenní prohlídka Šanghaje: projížďka nejrychlejším (magnetickým – fungujícím na principu magnetické levitace) vlakem na světě Maglev (431 km/h), supermoderní čtvrť Pudong (Pchu-tchung) – vyhlídka ze 492 m vysoké budovy SWFC (přezdívané „Otvírák“) či nově dostavěné 632 m ­vysoké Shanghai Tower; klášter Jadeitového Buddhy; volno na nákupy a individuální procházky. 

20.–21. den

Celodenní výlet do Suzhou (Su-čou): ráno přejezd rychlovlakem do města kdysi nazývaného „Benátky Východu“ se světoznámými zahradami čínských úředníků  – nejrozsáhlejší zahrada Zhuozhengyuan (Čuo-čeng-jüan) neboli zahrada Pokorného služebníka, nejpodivuhodnější kamenná Lví zahrada a nejmenší a nejmalebnější zahrada Wangshiyuan (Wang-š'-jüan) neboli zahrada Mistra sítí; návštěva dílny na výrobu hedvábí a návrat vlakem zpět do Šanghaje; ve večerních hodinách transfer na letiště a odlet, přílet do ČR 21. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
  • POZNÁVACÍ ČÁST (služby před naloděním a po vylodění):

letenka Praha–Hongkong / Šanghaj–Praha (ekonomická třída, vč. všech poplatků), mikrobusy či autobusy, 4x hotel **** se snídaní, 4x oběd/večeře (dle konkrétního programu), vstupy do památkových objektů dle programu, český odborný průvodce China Tours (bude k dispozici i na lodi po dobu plavby);

  • PLAVBA NA LODI:

14x ubytování ve 2lůžkové vnější kajutě s oknem (kat. CA – v lázeňské zóně), 14x plná penze, mnohé další služby na lodích obvyklé (občerstvení během dne, kulturní a sportovní akce, relaxační a sportovní zařízení aj.), český odborný průvodce China Tours.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

povinný denní servisní poplatek vybíraný na lodi (asi 13 USD/os./den), fakultativní výlety nabízené lodní společností v místě zastávek během plavby a další volitelné služby.

Poznámka:

Pokud máte zájem o jiný (vyšší) typ kajuty, než je rezervovaná 2lůžková vnější s oknem (kategorie CA – v lázeňské zóně), případně o letenku ve vyšší třídě, než je standardní ekonomická, kontaktujte prosím co nejdříve naši kancelář (na plavby@chinatours.cz). Rádi Vám zpracujeme individuální řešení na míru – konečná cena závisí na ceníku a podmínkách lodní (resp. letecké) společnosti v době poptávky.

Upozornění:

Tento zájezd je vyjmut ze slevového systému CK China Tours.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Velikost skupiny:

10–18 účastníků

V ceně nezahrnuto – upřesnění:

Pokud máte zájem o jiný (vyšší) typ kajuty, než je rezervovaná 2lůžková vnější s oknem (kategorie CA – v lázeňské zóně), případně o letenku ve vyšší třídě, než je standardní ekonomická, kontaktujte prosím co nejdříve naši kancelář (na plavby@chinatours.cz). Rádi Vám zpracujeme individuální řešení na míru – konečná cena závisí na ceníku a podmínkách lodní (resp. letecké) společnosti v době poptávky.

Fotogalerie
Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů