Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Horská vádí a písečné duny
 • Pevnost z nepálených cihel Bahla a pahorek s pevností Qal'at al-Bahrain
 • Tradiční zavlažovací systém afládž chráněný UNESCO
 • Indický oceán a pozorování mořských želv při kladení vajec

Zamilujte si nevtíravou pestrost zemí Perského zálivu! Každý kout této části světa má svou specifickou kulturu, architekturu i přírodní zajímavosti. Mohlo by se vám zdát, že když už jste poznali Dubaj, viděli jste vše. Pravdou je však pravý opak – viděli jste jen něco málo z moderní architektury, ale nepoznali jste místní unikátní kulturu, tradiční architekturu, přírodu a přátelské obyvatele tohoto regionu. Nejlépe to vše můžete poznat právě v pestrém a přátelském Ománu. Je to moderní země, která i díky moudrosti současného vladaře, sultána Kábúse, dokázala najít soulad mezi tradicemi a modernitou 21. století. Výhodou zůstává i místní náboženství – Ománci jsou většinově vyznavači tzv. ibadíjovského islámu. Ten je na jednu stranu velmi konzervativní v nárocích na jeho vyznavače – snaží se z lidí dostat v dobrém slova smyslu „to nejlepší“, ale zároveň si zachovává otevřenost vůči jiným kulturám a náboženstvím. Proto v Ománu najdete i kostely, hinduistické svatyně a další svatostánky. Často se s vámi lidé na ulici dají do řeči, budou se zajímat o vaši zemi, rodinu, budou se vás ptát, jak se vám u nich líbí, a důvodem této konverzace nebude jen snaha vám něco prodat. Co se týká bezpečnosti je Omán „Švýcarskem“ Perského zálivu. Tedy neváhejte a vydejte se s námi do Ománu poznat malebnou tradiční i moderní architekturu, zdejší kulturu, přírodní krásy a hlavně milé lidi! A abyste v plné šíři poznali pestrost Perského zálivu, můžete si zájezd prodloužit o poznání moderního Kataru a historicky neobyčejně zajímavého Bahrajnu.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Maskat: prohlídka hl. m. – rybí trh, sultánův palác Al Alam, vyhlídka na portugalské pevnosti Merani a JalaliVelká mešita sultána Kábúse (včetně interiérů); oceňovaný Royal Opera House postavený ve stylu moderní ománské architektury, muzeum Bait Al Baranda; procházka po promenádě „Corniche" až na nejstarší arabský trh tzv. súk Muttrah ve stejnojmenné čtvrti, jež vyniká původní architekturou včetně zachovalého a dosud obývaného šíitského okrsku Soor al Lawatia s odlišnou architekturou.

3. den

Přejezd podél pobřeží do Súru  město námořníka Sindibáda, chráněný přístav plný tradičních plachetnic „dhau“: cestou zajímavý Bimmah sinkhole (sifon) s možností koupání, vyhlídka na pozůstatky hrobky Bibi Maryam; dojezd na výběžek Ras Al Hadd – kladiště mořských želv; večer možnost koupání v moři a fakultativně noční pozorování želv při kladení vajec.

4. den

Vádí Bani Khalid – malebné horské údolí v pohoří Al Hadžar s průzračnými, sladkovodními bazénky: možnost koupání; fakultativně možnost výstupu k podzemní řece, jež odvádí vodu z vyvěrajícího pramene; poušť Wahiba sands s vysokými písečnými dunami saharského typu – výlet terénními auty 4x4 vstříc západu slunce na dunách; večeře a noc v luxusním pouštním kempu.

5. den

Vesnice Birkat al Mawz – ruiny starobylé vesnice; Nizwa (bývalé hl. m. obklopené palmérií, od pobřeží chráněné mohutným pohořím Al Hajar) – interiéry pevnosti ze 17. stol.mešitasúk (trh) proslavený tradičními dýkami chandžár; Misfat Al Abriyeen – bezesporu nejkrásnější horská vesnice postavená z nepálené hlíny, kde domy jakoby vystupují ze skal (domy tzv. „jemenského typu“); vyhlídka při západu slunce na hliněnou vesnici Al Hamra; na všech zmiňovaných místech uvidíte zavlažovací systémy, tzv. afládže, jichž je v Ománu více než 3000 stále funkčních.

6. den

Afláž Daris – největší zavodňovací systém v Ománu; prohlídka malebného paláce Jabrin ze 17. stol., bývalého centra vzdělanosti; návštěva monumentální pevnosti Bahla, jejíž původ sahá až do 5. stol. př.Kr. a její současná podoba pochází ze 13.–14. stol.

7. den

Návrat na pobřeží – cestou pevnost Rustaq ze 13. stol. včetně interiérů a exteriéry pevnosti Nakhal; malebná horská vesnice Al Awabi proslulá výrobou medu; koupání v moři, odpočinek, relaxace.

8.–9. den

Indický oceán – koupání, odpočinek, relaxace, fakultativně možnost z několika alternativ šnorchlování a potápění – např. ostrov Dimaniyat, jedno z nejlepších míst (více než 100 druhů tvrdých i měkkých korálů, různobarevné korálové rybky, rejnoci, hladkouni leopardí, murény, delfíni, mořské želvy apod.); noční transfer na letiště, odlet domů (přílet do Prahy 9. den).

 

PRODLOUŽENÍ DO KATARU:

9.–10. den

Přelet do Kataru (emirát ležící na poloostrově vybíhajícím do Perského zálivu); hl. m. Dauhá – panorama s mrakodrapy ve West Bay, rezidenční čtvrť Perla Kataru; návštěva muzea islámského umění v architektonicky velmi ceněné budově od I. M. Peiého („moderní pouštní pevnost“ s nejrozsáhlejší veřejně přístupnou sbírku islámských uměleckých předmětů v celém regionu); přístavní promenáda Corniche, Fanar Tower; snad nejkrásnější tradiční trh v Perském zálivu súk Waqif – perlu tohoto trhu představuje část se sokoly a jinými dravci, které sem chodívají Katarci kupovat svým vnukům; 10. den odlet a návrat do Prahy.

 

PRODLOUŽENÍ DO BAHRAJNU:

10.–12. den

Přelet do Bahrajnu (nejmenší ostrovní stát v jižní části Perského zálivu): „Pearl Trail“ve čtvrti Muharraq – krásně renovované „staré město“ (včetně interiérů některých budov), kde v minulosti žili lovci perel a obchodníci; mešita Al Fateh  jedna z největších mešit na světě; fakultativně exteriéry historické mešity Al Khamis; A‘Ali pohřební mohyly – tak trochu záhada místní historie, pahorek Qal'at al-Bahrain se stejnojmennou pevností z 16. stol. a zajímavým muzeem (již ve 3. tisíciletí př.Kr. zde stálo město, centrum dilmunské kultury); bahrajnské národní muzeum; fotozastávka u Bahrajnského kulturního centra s větrnými turbínami a originální okolní moderní architekturou; most krále Fahda skládající se z několika mostů a viaduktů, jež spojují Saúdskou Arábii a ostrovní Bahrain – výhled na Saudskou Arábii; návštěva velbloudí farmy; fakultativní večerní návštěva trhu v Manámě; noční odlet do Prahy, přílet 12. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
252608034. 11. – 12. 11. 2018 (9 dní) 49 800 Kč Rezervovat

Omán

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj povinný (Omán) - 9 500 Kč
252608044. 11. – 13. 11. 2018 (10 dní) 59 800 Kč Rezervovat

Omán + Katar

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj povinný (Omán + Katar) - 10 800 Kč
252608054. 11. – 15. 11. 2018 (12 dní) 85 800 Kč Rezervovat

Omán + Katar + Bahrajn

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj povinný (Omán + Katar + Bahrajn) - 15 500 Kč
   bahrajnské vízum - 2 600 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Maskat (/Dauhá, resp. Bahrajn)–Praha (vč. všech poplatků), v prodlouženích navíc 1–2x přelet Maskat–Dauhá(– Bahrajn), minibus, 4x hotel ***, 1x hotel **, 1x pouštní kemp ****, 1x tradiční bungalov *** (+ 1x hotel *** v prodloužení o Katar, + 2x hotel **** v prodloužení i o Bahrajn) – vždy se snídaní, 2x večeře v Ománu, vstupné dle programu, informační materiály, průvodce CK a místní průvodci dle potřeby.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

ománské vízum – asi 14 USD (platí se při vstupu)

Katarské vízum bylo aktuálně zrušeno, ale katarské imigrační úřady požadují při vstupu dodatečné finanční záruky i přesto, že cestujete organizovaně (viz Upozornění).

Upozornění:

Upozorňujeme, že je třeba mít pas, který neobsahuje izraelské vstupní či výstupní razítko. I přes předem uhrazené ubytování, dopravu a další služby, vyžadují Katarci při vstupu do země minimální hotovost 1500 USD / os. či kreditní kartu s obdobnou částkou na vašem bankovním účtu.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie

Promítání

Mozaika států Perského zálivu

Kdy?
1. října 2018
Kde?
Hradec Králové: Adalbertinum – Studio A
Přednášející:
Sheila Singhová
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů