Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Tahiti, Bora Bora a další ostrovy
  • Tropické plantáže a černé perly
  • Oahu – Ostrov setkání, Honolulu, Pearl Harbor, severní surfařské pobřeží

Nádherné bílé pláže, průzračná voda, palmy a tropické podnebí, to jsou neodmyslitelné symboly Francouzské Polynésie. V první části našeho zájezdu navštívíme většinu ze Společenských ostrovů, poznáme místní kulturu a dost času nám zůstane i na odpočinek na pláži. V závěru zájezdu přeletíme do Honolulu a jistě uznáte, že Havaj je vskutku úžasné místo! Proslulá oáza klidu, slunce a pohody uprostřed Pacifiku nabízí však mnohem víc než exotické pláže a hotely.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – Tahiti.

2.–3. den

Tahiti – návštěva kulturního muzea Musée de Tahiti et des Iles a posvátného místa Marae Arahurahu; odpočinek na pláži

4.– 6. den

Moorea – návštěva zahrady ráje, kde se nacházejí plantáže ananasu, vanilky, papáji a dalších tropických plodin; fakultativní návštěva místní destilerie; další den výlet na slavnou vyhlídku Belvedere; lehká turistika v okolí; večer fakultativní exkurze do tradiční vesničky Tiki s nejvyhlášenějším představením polynéských tanců a možností ochutnávky zdejších specialit.

7.– 9. den

Raiatea – dopoledne volný program a odpočinek na bílých písčitých plážích ostrova Moorea; odpoledne přelet na ostrov Raiatea; koupání a relaxace; následující den návštěva Taputapuatea, nejposvátnějšího marae (obřadního chrámu) Francouzské Polynésie; odpoledne fakultativní turistika džunglí ke Třem vodopádům (mírně náročné, cca 4 hodiny); poslední den možnost odpočinku na pláži nebo celodenní fakultativní výlet na ostrov Tahaa – ostrov vanilkových plantáží a perlových farem.

10.–11.

Huahine – první den po příletu pěší turistika ke třem marae (cca 3h), další den autem přes Huahine Iti a Huahine Nui, návštěva vesnice Fare, nádherné korálové zahrady a na závěr koupání u jezera Fauna Nui.

12.–14. den

Bora Bora – fakultativní výstup na Mount Otemanu (727 m), nejvyšší horu celého ostrova, odkud bude nádherný výhled; další den celodenní odpočinek, koupání, šnorchlování a slunění na jedné z nejvyhlášenějších pláží Matira Beach; fakultativní možnost potápění s rejnoky nebo krmení žraloků; poslední den fakultativní okružní jízda na kolech kolem celého ostrova (32 km), prohlídka marae a děl, která kdysi sloužila k obraně ostrova.

15.–16. den

Dopoledne volný program; v odpoledních hodinách přelet do Papeete. Druhý den prohlídka vyhlášeného tradičního trhu Marché de Papeete; odpoledne okružní jízda po Tahiti Nui, návštěva botanické zahrady s vodopádem a krásnou jeskyní, černé sopečné pláže, koupání ve slavném surfařském Teahupoo, vodopád Fa´atautia a citrusový háj na severu ostrova v Papenoo.

17. den

Ukončení základního programu na Tahiti a večerní odlet do Evropy (přílet do Prahy 19. den).  

Účastníci s kompletním programem brzký ranní přelet na Havaj, ubytování a následný program.

17.–18. den

Prohlídka "velkoměsta Pacifiku"; Waikiki Beach; Pearl Harbor; vyhlídka na město z Mount Tantalus.

19.–20. den

Korálová zátoka Hanauma; replika japonského kláštera Byodo-In; vyhlídka Nuuanu Pali; North Shore – surfařské severní pobřeží. Fakultativně návštěva Polynéského kulturního centra v Laie.

21.–23. den

Možnost individuální prohlídky Honolulu, koupání, nákupy; letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce CK, letenka vč. všech poplatků Praha-Papeete-Honolulu-Praha, přelety mezi jednotlivými ostrovy, pronajaté minivany, transfery, 19x /15x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím, 19x /15x snídaně, v rámci prodloužení vstup do Pearl Harboru, informační materiály

Poznámka:

Pořadí jednotlivých dnů programu může být upraveno podle aktuálních podmínek.

Je možné, že lety budou s přestupem v Los Angeles a bude zde nutné zařídit si registraci ESTA nebo vízum pro vstup do USA.

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Fakultativní služby:

půldenní turistika ke Třem vodopádům (50 EUR), návštěva tradiční vesničky Tiki (cca 100 EUR), celodenní lodní výlet na ostrov Tahaa s místním průvodcem, půjčení kola na Bora Bora, návštěva Polynéského kulturního centra

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů