Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Subtropický ráj v Atlantiku
  • Vulkány a smaragdová jezera
  • Poznávací program s nenáročnými pěšími výlety
  • Aktivní pobyt s ubytováním v hotelu ***

Azory jsou malebné sopečné souostroví ležící na půli cesty mezi Evropou a Amerikou, uprostřed Atlantiku. Jejich klima je silně ovlivněno Golfským proudem. Spolu s dalšími ostrovy jsou součástí tzv. Atlantického hřbetu a fakticky jde o vrcholky sopek vyčnívajících z oceánu. Tato výspa Evropy dlouhá léta sloužila jako poslední zastávka na transatlantických letech.

S námi navštívíte dva nejpřitažlivější ostrovy, které nám umožní poznat nejen zdejší nedotčenou přírodu (sopečné krátery a jezera, horké gejzíry, tajemné jeskyně, čisté pláže), ale i malebná městečka, jejich přátelské obyvatele a místní kulturu. Využijeme zdejší ideální podmínky pro turistiku, jež nebude nijak exponovaná, půjde o příjemné pěší výlety.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Ve večerních hodinách odlet z Prahy do Lisabonu, nocleh; ranní přelet na ostrov Sao Miguel do Ponta Delgady, ubytování; odpoledne prohlídka historického centra. 

3. den

Ostrov Sao Miguel – výlet kolem jezera Furnas (cca 9 km; 3 hod) s podívanou na stále unikající fumaroly; pozdní oběd: místní kulinářská specialita kozído, jež je zde připravována zcela jedinečným způsobem – v dírách v zemi je jídlo v hrncích vařeno sopečnými parami; koupání v přírodním termálním jezeru v botanické zahradě Terra Nostra; prohlídka jediné čajové plantáže a továrny na zpracování čaje v Evropě.

4. den

Túra na západním konci ostrova v oblasti kráteru sopky Sete Cidades, v jejíž kaldeře leží Modré a Zelené jezero (cca 11 km; 3,5 hod), cesta chráněnou krajinnou oblastí s monumentálními výhledy; odpoledne zastávka na Ponta de Ferrario (koupání v moři v termálních pramenech).

5. den

Túra k Ohnivému jezeru – Lagoa do Fogo, vzniklého sopečnou erupcí v roce 1563, cestou úžasné přírodní útvary, výhledy, část cesty podél levády (cca 13 km; 4,5 hod); vyhlídka na jezero Fogo z Pico da Barrosa, návštěva biosférické rezervace Caldeira Velha s možností koupání v termálních pramenech.

6. den

Kolem poledne přelet na ostrov Terceira – ostrov kráterů a jezírek; odpoledne návštěva hlavního města ostrova Angra do Heroísmo  (historické centrum města, pevnost São João Baptista, přístav, kostel Alto da Memoria).

7. den

Ostrov Terceira – Serra do Cume, panoramatický výhled na východní pobřeží i vnitrozemí ostrova; Caldeira de Gulherme Moniz – největší kráter souostroví; Furnas do Enxofre – vývěry sopečných plynů ze země; přesun do přírodní rezervace Biscoito da Ferraria, pěší výlet na hranu kráteru Pico Alto (9km; 3 h); silnicí Doza Ribeiras (cedrové lesy a všudypřítomné hortenzie) na nejvyšší vrchol ostrova Santa Barbara; večerní návštěva rybářské vesničky Sao Mateus

8. den

Přesun na západ ostrova do vesničky Serreta; okružní pěší výlet přírodní rezervací Serreta (cca 7 km; 2,5 h, krajinou nádherných zelených lesů, endemické druhy rostlin); malebná vesnička Biscoitos – vinice, muzeum vína, možnost koupání v lávových jezírcích; prohlídka městečko Praia da Vitória (jedna z prvních osad na ostrově); Algar do Carvão – vulkanická jeskyně s podzemním jezerem.

9.–10. den

Dopoledne přesun na letiště Lajes, přelet do Lisabonu, ubytování; večerní prohlídka Lisabonu  – prohlídka Castelo de São Jorge a křivolaké uličky maurské čtvrti Alfama; dopoledne na Praça do Comérciovýtahem Santa Justa na vyhlídku a ruiny karmelitánského kláštěra Convento do Carmo; před polednem přesun na letiště, odpoledním spojem do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2219080118. 5. – 27. 5. 2018 (10 dní) 43 600 Kč 42 292 Kč   sleva 1 308 Kč
sleva za včasnost do 18. prosince 2017
Rezervovat
  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • jednolůžkový pokoj povinný - 7 800 Kč
2219080321. 9. – 30. 9. 2018 (10 dní) 43 600 Kč 41 856 Kč   sleva 1 744 Kč
sleva za včasnost do 21. března 2018
Rezervovat
  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • jednolůžkový pokoj povinný - 7 800 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Lisabon–Sao Miguel–Terceira–Praha, doprava pronajatými mikrobusy na Azorech, 8x hotel *** se snídaní na Azorech, 1x hotel ** se snídaní v Lisabonu, transfery hotel/letiště v Lisabonu, informační materiály.

Fakultativní služby:

potápění a pozorování delfínů (65 EUR)

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Klima:

Na Azorských ostrovech panuje stálé mírné klima – během celého roku nepřicházejí výraznější výkyvy počasí. V období května a září, na okrajích letní sezony, během níž nejsou ostrovy přeplněny turisty, zde pro pěší turistiku panují nejlepší podmínky. V této době se teploty pohybují v průměru mezi 18–22 °C, je tu možnost krátkých dešťových přeháněk.

Fotogalerie
Katalog 2017 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů