Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Pohádková krajina homolovitých vápencových kopečků
 • Pozoruhodné obranné věže, červené pískovcové skály, rýžové terasy
 • "Britský" Hongkong a "francouzská" Hanoj
 • Zátoka Halong, starobylý Hoi An a přímořský Danang

Čína není jen Dlouhá zeď, Hliněná armáda a Peking či Šanghaj... Objevte kouzlo Hongkongu, poznejte nejkrásnější místa jižní Číny. V okolí Kantonu – města veletrhů – uvidíme pozoruhodné mnohapatrové věže budované na obranu před bandity. Projdeme se mezi unikátními červenými pískovcovými útvary a ve světoznámé oblasti homolovitých kopečků se svezeme lodí mezi vápencovými mogoty. Uvidíme také, jak vysoko se šplhají terasy rýžových polí v oblasti zvané Dračí hřbet. Ve Vietnamu zamíříme do zátoky Zanořujícího se draka, přezdívané "Guilin na vodě", kde strávíme romantický nocleh na lodi. Rušný městský provoz a vietnamská historie nás bude provázet v Hanoji, krásnou klidnou atmosféru si vychutnáme v uličkách starobylého Hoi Anu. A na závěr si v Danangu krátce odpočineme na plážích Jihočínského moře. Okuste s námi zajímavé spojení krás jižní Číny a severního Vietnamu!

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Hongkong: přílet odpoledne či večer, transfer do hotelu; pohled na večerní rozzářený ostrov Hongkong.

3. den

Hongkong  Kanton (Guangzhou, Kuang-čou): výjezd na Victoria Peak s výhledem na celé město, procházka rušnými ulicemi moderního velkoměsta; odpoledne přejezd vlakem do Kantonu – procházka po večerní obchodní třídě.

4. den

Kanton – Kaiping (Kchaj-pching): celodenní výlet do oblasti diaolou (tiao-lou) – opevněné mnohapatrové věže (asi 1800 v celé oblasti) budované proti banditům, návštěva nejzajímavějších vesniček.

5. den

Kanton  Danxia (Tan-sia): 57 m vysoká Hua Ta (Chua-tcha) – Květinová pagoda, buddhistický klášter Hualin (Chua-lin), 600 m vysoká TV věž  2. nejvyšší na světě uprostřed moderní zástavby, výstavní rezidence klanu Chen (Čchen); odpoledne přejezd mikrobusem do pohoří Danxia.

6. den

Danxiashan : celodenní prohlídka přírodního geoparku – procházka mezi různě vymodelovanými skalními útvary z červeného pískovce (380 útvarů s výškou až 409 m); noční přejezd lůžkovým vlakem.

7. den

Guilin (Kuej-lin) – Longji (Lung-ťi): ráno příjezd do Guilinu a výlet na rýžové terasy Longji v oblasti zvané Dračí hřbet, obývané několika nár. menšinami – procházka po terasách s výstupem na vyhlídku; nocleh na ztichlých terasách po odjezdu většiny turistů.

8. den

Longji – Yangshuo (Jang-šuo): sjezd dolů a přejezd do centra oblasti homolovitých kopečků – výstup na vyhlídkuna do nekonečna se táhnoucí homole a plavba na "vorech" po řece Li mezi homolemi.

9. den

Yangshuo – Nanning (Nan-ning) – Hanoj: projížďka po okolních vesničkách a mezi rýžovišti; přesun na nádraží v Guilinu – přejezd rychlovlakem do Nanningu a následně přelet do hl. m. Vietnamu.

10. den

Hanoj: celodenní prohlídka – rušné tržnice a živé uličky centra, Chrám literatury, mauzoleum Ho Či Mina, jezero Navráceného meče s chrámem Ngoc Son a dřevěným mostem Jitřních paprsků; večer představení věhlasného vodního loutkového divadla.

11. den

Hanoj – Halong : přesun do zátoky Zanořujícího se draka s více než dvěma tisíci vápencových homolí tyčících se z vod Tonkinského zálivu – plavba zátokou a nezapomenutelný nocleh na lodi.

12. den

Halong – Hanoj: pokračování v plavbě zátokou – návštěva Jeskyně zázraků; návrat do Hanoje a noční lehátkový vlak.

13. den

Hue : příjezd do sídla posledních vietnamských císařů nazývaného "městem harmonie" – prohlídka areálu někdejšího císařského paláce, výlet lodí k pagodě Thien Mu na břehu Voňavé řeky.

14. den

Hue Danang: rozsáhlé hrobky císařů dynastie Nguyen; přejezd do Danangu, ubytování u pláže a odpočinek – možnost koupání, vynikající místní kuchyně bohatá na mořské plody.

15. den

Danang – Hoi An : celodenní výlet do Hoi Anu se zastávkou v zajímavých Mramorových horách; procházka starobylým městem – japonský krytý most z 16. stol., úžasná atmosféra kupeckých uliček, ukázkové shromažďovací domy čínských kongregací.

16. den

Danang: odpočinek na písečných plážích Jihočínského moře či možnost individuálního poznávání města.

17.–18. den

Danang – Praha: odlet přes některé další asijské letiště (dle letového řádu) domů, přílet do ČR 18. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
333379124. 4. – 21. 4. 2019 (18 dní) 76 800 Kč 73 728 Kč   sleva 3 072 Kč
sleva za včasnost do 4. října 2018
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 8 980 Kč
   čínské vízum - 2 200 Kč
   vietnamské vízum - 1 000 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Hongkong / Danang–Praha (vč. všech poplatků), 1x přelet Nanning–Hanoj, 2x noční lůžkový/lehátkový vlak, 2x krátký denní (rychlo-)vlak, mikrobusy, HK – metro a rychlodráha, 12x hotel *** se snídaní, 1x výlet lodí s noclehem a plnou penzí v zátoce Halong, vstupné do památkových objektů a přírodních lokalit dle programu, český čínsky hovořící průvodce China Tours.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Fotogalerie
Zajímavosti

Úzké vietnamské domy neboli „raketové“, případně „trubkové“ domy, jsou specialitou především v severním a středním Vietnamu. Představují kreativní řešení místního obyvatelstva na problém zdanění a zákazu stavět vysoké domy – povolena jsou max. 2 podlaží a nikdy nesmí dům převýšit královský palác. Za dynastie Le se vláda snažila získat maximum daní a danila budovy dle šíře fasády (předpokládalo se, že více obchodů víc vydělá). Vietnamci ale vyřešili problém po svém. Výsledkem jsou (původně) velmi úzké, ale dlouhé domy s třeba jen 2 m širokou fasádou a táhnoucí se třeba i desítky metrů od vlastní ulice. 

Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů