Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Zakázané město, Dlouhá zeď, Hliněná armáda
  • Vysokohorskou železnicí za velikány Himálaje
  • Největší sedící Buddha na světě a unikátní panda velká
  • Tajemné tibetské kláštery i supermoderní Šanghaj

Nabízíme vám zajímavou kombinaci nejznámějších a nejkrásnějších míst Číny a Tibetu. Nejprve se podrobně seznámíme s čínskou metropolí, která byla pět set let sídlem tří dynastií, jež tu zanechaly nesmazatelné stopy. Před cestou do Tibetu se zastavíme v bývalé metropoli Xi'anu shlédnout unikátní Hliněnou armádu a pak už se vydáme nejvýše položenou železnicí na světě za atmosférou magických lamaistických klášterů, paláců a chrámů, nebo poznat divokou a drsnou krajinu Tibetské náhorní plošiny. Let ze Lhasy přerušíme v Chengdu, abychom se nechali ohromit monumentální sochou Buddhy, zasazenou do šťavnaté subtropické krajiny střední Číny, a potěšili se pohledem na roztomilou pandu velkou. Závěr zájezdu věnujeme supermoderní Šanghaji, výkladní skříni čínského ekonomického zázraku. 

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Peking: přílet odpoledne a ubytování; večer slavná kulinářská specialita – pekingská kachna; procházka starými uličkami a okolo tzv. Předního a Zadního jezera.

3. den

Peking: procházka po náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men) – největším náměstí na světě; prohlídka tzv. Zakázaného města  – nejrozsáhlejšího palácového komplexu na světě; návštěva chrámu Nebes  – místa, kam se chodili čínští císařové modlit za dobrou úrodu.

4. den

Peking: celodenní výlet na Dlouhou zeď , jednu z největších staveb lidstva – procházka po Zdi usnadněná výjezdem lanovkou; zastávka u olympijských sportovišť – Ptačí hnízdo, Vodní kostka; procházka po obchodní třídě Wangfujing (Wang-fu-ťing) a návštěva večerního tržiště s roztodivnými exotickými specialitami.

5. den

Peking: prohlídka rozsáhlého areálu Letního paláce  – letního sídla čínských císařů na břehu jezera Kunming snesčetnými zahradami a pavilony; jedinečný lamaistický chrám Yonghegong (Jung-che-kchung); konfuciánská akademie – centrum staré čínské vzdělanosti; večer odjezd lůžkovým vlakem.

6. den

Xi'an: ráno příjezd; výlet s prohlídkou světoznámé Hliněné armády  – jedinečné archeologické naleziště z konce 3. stol. př. Kr.; monumentální 14 km dlouhé hradbyVelká mešita a večerní procházka muslimskou čtvrtí s možností ochutnávek místních specialit. 

7. den

Xi'an – Xining (Si-ning): ráno přelet do Xiningu a následně odpoledne odjezd lehátkovým vlakem přes Tibetskou náhorní plošinu (nejvyšší bod cesty 5072 m, délka jízdy 24 h). 

8. den

Lhasa: příjezd během odpoledne a ubytování; procházka uličkami starého města a po poutním okruhu Barkhor okolo nejposvátnějšího tibetského chrámu Džokhang.

9. den

Lhasa: palác Potála  – monumentální bývalé sídlo dalajlamů tyčící se 130 m nad městem; klášter Sera nebo Däpung – jeden z největších klášterů tibetské sekty Gelugpa.

10. den

Lhasa: půldenní výlet ke klášteru Gandän, umístěnému v nádherné scenérii přírodního amfiteátru vysoko nad řekou Kjičchu (4300 m n.m.); odpoledne bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka .

11. den

Lhasa – Chengdu (Čcheng-tu): přelet do hl. m. největší čínské provincie Sichuan (S'-čchuan) – chovná stanice unikátní pandy velké ; buddhistický klášterWenshu (Wen-šu) s tradiční čajovnou pod širým nebem; fakulativně představení sichuanské opery. 

12. den

Chengdu: výlet do Leshanu (Le-šan) – prohlídka rozsáhlého areálu Velkého Buddhy  (největší zpodobnění Buddhy na světě – 71 m) a přilehlých svatyní a klášterů; cestou zastávka v 300 let staré malebné vesničce Huanglongxi (Chuang-lung-si).

13. den

Chengdu – Šanghaj: dopoledne přelet do Šanghaje, výkladní skříně čínského ekonomického zázraku – nábřeží Bund (centrum života smetánky 20. a 30. let 20. stol.); večerní pěší zóna Nanking. 

14.–15. den

Šanghaj – Praha: mizející staré čínské město s tradiční zahradou Yuyuan (Jü-jüan); prohlídka supermoderní čtvrti Pudong (Pchu-tung) – vyhlídka ze 492 m vysoké věže SWFC, projížďka nejrychlejším (magnetickým) vlakem na světě (431 km/h); večer odlet, přílet do ČR 15. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
3334283014. 9. – 28. 9. 2018 (15 dní) 82 800 Kč Rezervovat
  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • Jednolůžkový pokoj - 7 960 Kč
      čínské vízum - 2 200 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Peking / Šanghaj–Praha (vč. všech poplatků), 3x přelet Xi'an–Xining, Lhasa–Chengdu–Šanghaj, 1x noční lůžkový vlak I. třídy, 1x lehátkový vlak II. třídy (24 h), mikrobusy, metro, 10x hotel *** se snídaní, 1x večeře (pekingská kachna), vstupy do památkových objektů dle programu, český čínsky hovořící průvodce China Tours, v Tibetu i místní průvodce.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

8–18 účastníků

Náročnost:

Zájezd je náročnější pro nadmořskou výšku, která se pohybuje v Tibetu okolo 4000 m a více. Není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a schopnost aklimatizace.

Fotogalerie
Zajímavosti

Tzv. "modlitební mlýnky" mají nejčastěji podobu malých ručních mlýnků, kterými buddhističtí věřící otáčejí ve směru hodinových ručiček a roztáčejí tak modlitby (mantry), jež jsou uvnitř uloženy, případně napsány přímo na mlýnku. Dotyční věří, že modlitba se tak dostane do světa a bude vyslyšena. Můžete je vidět v klášterech, na poutních okruzích (korách) nebo v průsmycích v podobě velkých pevných mlýnků poháněných vodou či větrem.

 

Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů