Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Monumentální chrámy Borobudur a Prambanan
 • Úchvatný východ slunce nad kráterem Bromo
 • Exotické tance Bali a tradiční loutkové divadlo
 • Relax na písčitých plážích ostrova Lombok

Jáva, Sulawesi, Bali a Lombok. Přijměte pozvání do Indonésie – největšího souostroví světa – a seznamte se s kulturní a náboženskou různorodostí jeho ostrovů. Poznejte monumentální chrámy Borobudur a Prambanan, animistickou kulturu Toradžů i nesčetné exotické taneční a divadelní formy. Okouzlí vás také nádherná, nesmírně pestrá a rozmanitá indonéská příroda. Zažijete východ slunce nad vulkánem Bromo, projdete se mezi rýžovými políčky. Poznáte unikátní tradiční kultury a ochutnáte místní skvělou kuchyni. Zájemci si mohou cestu prodloužit a odpočinout si na písčitých plážích ostrova Lombok.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Yogyakarta: přílet do hl. m. bývalého jávského království, proslaveného výrobou batik.

3. den

Yogyakarta: návštěva sultánského paláce, prohlídka „vodního paláce“ Taman Sari; výlet do hinduistického chrámu Prambanan z 9. stol.; večer představení Rámájany.

4. den

Yogyakarta: východ slunce na buddhistickém chrámu Borobudur z přelomu 8. a 9. stol., menší chrámy Mendut a Pawon; procházka po obchodní třídě Malioboro; večer fakultativně tradiční javánské loutkové divadlo.

5. den

Yogyakarta – jezero Sarangan: přejezd zajímavou krajinou centrální Jávy – cestou návštěva sultánského města Surakarta (Solo), scénický vodopád u Tawang Mangu.

6. den

Sarangan – Bromo: pokračování přejezdu do horské vulkanické oblasti NP Bromo.

7. den

NP Bromo – Bondowoso: úchvatná scenérie východu slunce nad vulkánem Bromo a činnou sopkou Gunung Semeru (3676 m) v pozadí – procházka po okraji vulkánu; přesun na dosah náhorní planiny Ijen.

8. den

Planina Ijen: výlet s výstupem k sirnému jezeru na hranu kráteru Kawah Ijen s úchvatnou scenérií – nosiči s koši a vozíky naplněnými sírou absolvují namáhavý výstup ze dna kráteru.

9. den

Bondowoso – Makassar: přejezd do města Surabaja a přelet na ostrov Sulawesi.

10. den

Makassar – Rantepao: celodenní přejezd krásnou tropickou krajinou do centra unikátní kulturní oblasti Tana Toraja.

11. den

Rantepao: návštěva místního typického tržiště; možnost zúčastnit se tradiční pohřební slavnosti, při níž se obětují až desítky buvolů (nemusí se vždy konat).

12. den

Rantepao: pěší výlety po okolí – terasovitá rýžová políčka, pasoucí se vodní buvoli, tradiční stavení s typickými střechami.

13. den

Rantepao: výlet po vesničkách v okolí – Kete Kesu s tradičními domy ve tvaru buvolích rohů, Lemo s figurkami tau tau, Londa s tzv. zavěšenými hroby; noční autobus.

14. den

Makassar – Ubud: ranní příjezd, přelet do Denpasaru a přejezd do kulturního centra ostrova Bali – odpočinek s možností tradičních balijských masáží; fakultativně návštěva Opičího lesa.

15. den

Bali: celodenní okruh po ostrově – chrám posvátného pramene Pura Tirta Empul, největší balijský chrám Besakih rozkládající se na úpatí vulkánu Gunung Agung (3142 m), jezero Danau Batur; večer fakultativně představení tradičního balijského tance.

16. den

Bali: výlet do oblasti centrálních hor – jezerní chrám Danu Bratan zasvěcený Dewi Danu, bohyni vody, botanická zahrada, zastávka u rýžových políček (dle konkrétní sezóny); odpoledne prohlídka chrámu Taman Ayun – jeden z nejkrásnějších na Bali; scénický západ slunce nad „chrámem na moři“ Tanah Lot.

17.–18. den

Ubud – Praha: přesun do Denpasaru a odlet domů, přílet 18. den.

 

PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ LOMBOK:

17. den

Ubud – Lombok: přesun na ostrov s majestátním vrcholem sopky Gunung Rinjani (3726 m) – přejezd do hotelu u pláže a ubytování.

18.–19. den

Lombok: dva dny na písečných plážích – odpočinek s možností šnorchlování, koupání či individuálního poznávání ostrova.

20.–21. den

Lombok – Praha: přesun na letiště (Denpasar/Mataram) a odlet do ČR, přílet domů 21. den.

Termíny zájezdu

Podmínky

Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
333997201. 10. – 18. 10. 2017 (18 dní) 69 800 Kč Rezervovat

základní varianta

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Jednolůžkový pokoj - 6 400 Kč
333997211. 10. – 21. 10. 2017 (21 dní) 74 800 Kč Rezervovat

+ prodloužení na o. Lombok

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Jednolůžkový pokoj - 8 600 Kč
3339981021. 4. – 8. 5. 2018 (18 dní) 68 800 Kč 66 048 Kč   sleva 2 752 Kč
sleva za včasnost do 21. října 2017
Rezervovat

základní varianta

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 6 400 Kč
3339981121. 4. – 11. 5. 2018 (21 dní) 72 800 Kč 69 888 Kč   sleva 2 912 Kč
sleva za včasnost do 21. října 2017
Rezervovat

+ prodloužení na o. Lombok

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 8 800 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Yogyakarta / Denpasar nebo Mataram–Praha (vč. všech poplatků), 2x přelet (Surabaya–Makassar–Denpasar), 1x noční linkový autobus na sezení, mikrobusy, 1x loď nebo trajekt v prodloužení, 14x hotel ** se snídaní (+ 3x v prodloužení), český odborný průvodce China Tours.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Fotogalerie
Zajímavosti

Košíčky canang sari jsou zdobné košíčky z palmových listů, naplněné květinami, rýží a vonnými tyčinkami, se kterými se setkáváme po celém Bali. Jedná se o drobné obětiny místním duchům a bůžkům – konkrétně projevy přízně nejvyššímu bohu balijského hinduistického pantheonu, bohu jménem Sang Hyang Widhi Wasa.

 

Něco navíc

Stínové divadlo je velmi populární v celé JV Asii, v Indonésii a zejména na Jávě a Bali obzvlášť. Mnohahodinová představení vysílá dokonce i televize a Javánci dokáží strávit jejich sledováním celou noc. Stínové loutky se vyrábějí z buvolí kůže a jsou barevně vymalovány, což samo o sobě naznačuje, že diváci je sledují především ze strany, odkud vrhají stín, nikoli naopak, jak by se mohlo zdát podle názvu "stínové divadlo" logické.

Katalog 2017/18 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů