Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Skvosty koloniální architektury – Havana  a Trinidad 
 • Koupání a šnorchlování na liduprázdných plážích
 • Údolí Viňales a jeho typické homole 
 • Více času na relaxaci, hudbu, pláže a Cuba libre

Nabízíme vám kombinaci poznávací dovolené na Kubě s příjemným pokračováním na mexickém poloostrově Yucatán. Během týdenního prodloužení poznáme ty nejzajímavější indiánské i koloniální památky, pestrou přírodu či místní pestrou kuchyni. Vychutnáme si i zasloužený odpočinek na krásných plážích Karibského moře i Mexického zálivu. Zajímavé bude jistě také srovnání dvou rozdílných kultur a režimů.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. - 11. den

Viz zájezd "Kuba poklidná".

12. den

Poloostrov Yucatán – přelet do Cancúnu a přesun do mayského města Tulúm, ubytování v klidném hotelu na pláži; koupání na krásné karibské pláži, šnorchlování či odpočinek pod palmou.

13. den

Tulúm – návštěva proslulé mayské archeologické lokality; volné odpoledne koupání, šnorchlování, odpočinek.

14. den

Coba – návštěva archeologického komplexu s nejvyšší pyramidou na Yucatánu; nocleh v indiánském městě Valladolid.

15. den

Chitzen Itzá  – unikátní maysko-toltécká kulura, pověstná mayská studna Cenota smrti; podvečerní odjezd lodí na poloostrov Holbox.

16. den

Chiquilla - zapomenuté městečko; poloostrov Holbox s úžasně bílými plážemi, kde se hamaky líně pohupují ve větru pod palmami; odpočinek a koupání v Mexickém zálivu; podvečerní návrat na Yucatán a plavba za plameňáky v Río Lagartos.

17. - 18. den

Přejezd do Cancúnu přes vesničku Solpherino s tisíciletými stromy, letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2576321130. 10. – 16. 11. 2022 (18 dní) 81 800 Kč 78 528 Kč   sleva 3 272 Kč
sleva za včasnost do 30. dubna 2022
Rezervovat

Termín a cena jsou předběžné a budou upraveny podle dostupných letových řádů začátkem roku 2022.

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj povinný - 12 000 Kč
   kubánské vízum - 900 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Havana / Cancún–Praha ve výši 28 000 Kč
 • pronajaté minibusy
 • 1x plavba lodí za plameňáky v Río Lagartos
 • 10x hotel *** a 6x ubytování v soukromí u kubánských rodin
 • informační materiály.
Poznámka:

U termínů, kde je uvedena registrace ESTA za příplatek, se poletí přes USA. Pro tranzit přes USA je potřeba biometrický pas a registrace ESTA, nebo pas s platným vízem.

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Víza:

KUBA:

Turistická víza: 19. ledna 2000 přestala platit bezvízová dohoda mezi ČR a Kubou a od tohoto data potřebují čeští turisté k cestě na Kubu víza. Pokud se jedná o turistický pobyt, uděluje kubánský konzulát vízum ve formě turistické karty. Tato karta může být vyřízena v rámci turistického pobytu přes cestovní kancelář Adventura. Turistická karta opravňuje k pobytu na území Kuby po dobu 30 dnů. Turistickou kartu je nutno si obstarat před odletem na Kubu, protože ji nelze získat po příletu na kubánské letiště. Více informací na stránkách MZV

MEXIKO:

Občan ČR a držitel platného cestovního pasu či cestovního průkazu, může vstoupit na území Spojených států mexických bez víza a pobývat na něm po dobu nepřesahující 180 dnů ode dne vstupu.

Při vstupu na území Spojených států mexických je nutno předložit cestovní pas ČR, platný nejméně 6 měsíců po datu plánovaného odjezdu z Mexika, a dále vyplněnou hraniční průvodku FMT distribuovanou v letadle nebo poskytnutou přímo na příslušném hraničním přechodu. První díl průvodky zůstává vstupní migrační kontrole, druhý díl průvodky si ponechá cestovatel a odevzdává se při opuštění země, kdy také migrační orgány kontrolují, zda nebyla od data vstupu do data odjezdu překročena doba povoleného pobytu.

Výše zmíněnou hraniční průvodku je možné si vyplnit online, vytisknout a mít ji s sebou. Online vyplnění je možné zde.

Důrazně upozorňujeme, že při vstupu do země je nezbytné získat do cestovního dokladu razítko migračního úřadu. Byly zaznamenány případy, kdy úředník razítko do pasu nedal s poznámkou, že to není nezbytné, nicméně při výjezdu ze země byla požadována úhrada pokuty.
V souladu s mexickými migračními předpisy mají hraniční orgány právo kontrolovat způsob zabezpečení cesty, resp. odjezdu ze země. Proto se při cestách do Mexika doporučuje disponovat zpáteční letenkou (klientům je poskytnuta v rámci vypravení a zaslána také mailem zhruba týden před odletem). Více informací na stránkách MZV.

Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů