Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Karibik – koupání a odpočinek
 • Tikal  – největší mayská památka
 • Živý folklór současných indiánů
 • Do země bájných Mayů

Nejkratší program naší mexické stavebnice je určen zejména těm, kteří si již projeli Mexiko dříve a chtějí si poznání regionu rozšířit o jeho rozlohou nevelké jižní sousedy, kde se mayská historie a kultura zcela autenticky promítá do současného života. Při relaxačním úvodu v Mexiku na krásných plážích Karibiku naberme síly na bohatý poznávací program. Ten se může chlubit takovými perlami předkolumbovských památek jako jsou guatemalský Tikal či hondurasský Copán a vrátíme se při něm opět i ke Karibiku, kde si užijeme lodní dopravu po jezerech i moři. Jinak se budeme přesouvat pronajatými minibusy a občas i místní veřejnou dopravou. Na závěr si opět oddechneme u centrálního guatemalského jezera Atitlán s velkolepým panoramatem okolních vulkánů. Cestovatelským stylem zájezdu se o to více dotkneme zdejšího života, indiánského folkloru a tradic, bezkonkurenčně nejživějších v rámci celé Střední Ameriky. Obzvláště tradiční indiánské trhy jsou pastvou pro oči i objektiv fotoaparátu. Neopomineme samozřejmě také průzkum zdejších příjemných restaurací s vyhlášenými místními specialitami.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. - 3. den

Letecky Praha – Cancún; přesun do Tulúmu – volný odpočinkový program na pobřeží Karibiku; koupání, šnorchlování, mayské památky na mořském pobřeží.

4. - 5. den

Belize – přesun do tohoto ministátu, prohlídka hlavního města Belize City; městečko San Ignacio v půvabném tropickém údolí řeky Macal; přesun do Guatemaly, do poklidného městečka Flores ležícího uprostřed jezera Petén Itzá.

6. - 7. den

Tikal  – největší mayská památka, město ukryté v deštném pralese; jezero Izabal, koupání v Aguas Calientes - horké sirné prameny, loďkou po tropické řece do Livingstonu (typicky karibské město s odlišným černošským osídlením). Následně přejezd lodí do Puerto Barrios a poté autobusem do Rio Hondo.

8. den

Honduras – ruiny slavného mayského města Copán  .

9. den

Jezero Atitlan – projížďka loďkou s působivými panoramatickými výhledy na tři okolní sopky.

10. den

Návštěva indiánských trhů v Chichicastenangu  nebo Solole; podvečerní prohlídka Antiguy.

11. den

Antigua Guatemala  – volný den v historickém hlavním městě s bohatou koloniální architekturou, fakultativně výlet s výstupem na činný vulkán Pacaya.

12.–13. den

Letecky z Guatemala City zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce CK a služby místních průvodců
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Cancún / Guatemala City–Praha ve výši 24 000 Kč
 • pronajaté mikrobusy
 • taxi z/na letiště
 • lodní linka po jezeře Atitlan
 • 8x hotel **/*** se snídaní
 • 3x ubytování na pláži u Karibiku se snídaní
 • vstupné na Tikal a do Copánu
 • informační materiály.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

výstupní poplatky: Mexiko – 30 USD, Belize – 40 BZD/20 USD, Guatemala + Honduras – dohromady 5 USD.

Poznámka:

U termínů, kde je uvedena registrace ESTA za příplatek, se poletí přes USA. Pro tranzit přes USA je potřeba biometrický pas a registrace ESTA, nebo pas s platným vízem. 

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Upozornění:

Zájezd je v úvodní části programu v Mexiku (1.–2. den) spojen se zájezdem Mexiko – velký poznávací okruh. Počet klientů tak může přesáhnout v této části programu maximální hranici 18 osob stanovenou pro jeden zájezd.

Fakultativní služby:

zábavní park Xcaret – od cca 90 USD, přírodní rezervace Sian Ka´an – cca 80 USD, šnorchlování v Karibiku – od 50 USD, výstup na sopku Pacaya – cca 20 USD.

Víza:

Občan ČR a držitel platného cestovního pasu či cestovního průkazu, může vstoupit na území Spojených států mexických bez víza a pobývat na něm po dobu nepřesahující 180 dnů ode dne vstupu.

Při vstupu na území Spojených států mexických je nutno předložit cestovní pas ČR, platný nejméně 6 měsíců po datu plánovaného odjezdu z Mexika, a dále vyplněnou hraniční průvodku FMT distribuovanou v letadle nebo poskytnutou přímo na příslušném hraničním přechodu. První díl průvodky zůstává vstupní migrační kontrole, druhý díl průvodky si ponechá cestovatel a odevzdává se při opuštění země, kdy také migrační orgány kontrolují, zda nebyla od data vstupu do data odjezdu překročena doba povoleného pobytu.

Výše zmíněnou hraniční průvodku je možné si vyplnit online, vytisknout a mít ji s sebou. Online vyplnění je možné zde.

Důrazně upozorňujeme, že při vstupu do země je nezbytné získat do cestovního dokladu razítko migračního úřadu. Byly zaznamenány případy, kdy úředník razítko do pasu nedal s poznámkou, že to není nezbytné, nicméně při výjezdu ze země byla požadována úhrada pokuty.
V souladu s mexickými migračními předpisy mají hraniční orgány právo kontrolovat způsob zabezpečení cesty resp. odjezdu ze země. Proto se při cestách do Mexika doporučuje disponovat zpáteční letenkou (klientům je poskytnuta v rámci vypravení a zaslána také mailem zhruba týden před odletem).

Více informací na stránkách MZV.

Pořadatel:
CK Adventura
Velikost skupiny:

8–18 účastníků

Klima:

tropické, vzduch obvykle 25–31 °C, bez velkých výkyvů. Jde o optimální termíny v tzv. suché sezoně.

Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů