Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Karibik – koupání a odpočinek
 • Tikal  – největší mayská památka
 • Živý folklór současných indiánů
 • Do země bájných Mayů

Nejkratší program naší mexické stavebnice je určen zejména těm, kteří si již projeli Mexiko dříve a chtějí si poznání regionu rozšířit o jeho rozlohou nevelké jižní sousedy, kde se mayská historie a kultura zcela autenticky promítá do současného života. Při relaxačním úvodu v Mexiku na krásných plážích Karibiku naberme síly na bohatý poznávací program. Ten se může chlubit takovými perlami předkolumbovských památek jako jsou guatemalský Tikal či hondurasský Copán a vrátíme se při něm opět i ke Karibiku, kde si užijeme lodní dopravu po jezerech i moři. Jinak se budeme přesouvat pronajatými minibusy a občas i místní veřejnou dopravou. Na závěr si opět oddechneme u centrálního guatemalského jezera Atitlán s velkolepým panoramatem okolních vulkánů. Cestovatelským stylem zájezdu se o to více dotkneme zdejšího života, indiánského folkloru a tradic, bezkonkurenčně nejživějších v rámci celé Střední Ameriky. Obzvláště tradiční indiánské trhy jsou pastvou pro oči i objektiv fotoaparátu. Neopomineme samozřejmě také průzkum zdejších příjemných restaurací s vyhlášenými místními specialitami.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. - 3. den

Letecky Praha - Cancún; přesun do Tulúmu - volný odpočinkový program na pobřeží Karibiku; koupání, šnorchlování, mayské památky na mořském pobřeží.

4. - 5. den

Belize - přesun do tohoto ministátu, prohlídka hlavního města Belize City; městečko San Ignacio v půvabném tropickém údolí řeky Macal; přesun do Guatemaly, do poklidného městečka Flores ležícího uprostřed jezera Petén Itzá.

6. - 7. den

Tikal - největší mayská památka, město ukryté v deštném pralese; jezero Izabal, koupání v Aguas Calientes - horké sirné prameny, loďkou po tropické řece do Livingstonu (typicky karibské město s odlišným černošským osídlením). Následně přejezd lodí do Puerto Barrios.

8. den

Honduras – ruiny slavného mayského města Copán a dále do Antiguy.

9. den

Jezero Atitlan - projížďka loďkou s působivými panoramatickými výhledy na tři okolní sopky.

10. den

Návštěva indiánských trhů v Chichicastenangu  nebo Solole; podvečerní prohlídka Antiguy.

11. den

Antigua Guatemala  –  volný den v historickém hlavním městě s bohatou koloniální architekturou, fakultativně výlet s výstupem na činný vulkán Pacaya.

12.–13. den

Volno u jezera Atitlan; odpoledne přejezd do Guatemala City, letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce CK
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Cancún / Guatemala City–Praha
 • pronajaté mikrobusy
 • po jezeře Atitlan lodní linka
 • 8x hotel **/*** se snídaní
 • 3x ubytování u Karibiku se snídaní
 • informační materiály.
Poznámka:

U termínů, kde je uvedena registrace ESTA za příplatek, se poletí přes USA. Pro tranzit přes USA je potřeba biometrický pas a registrace ESTA, nebo pas s platným vízem. 

POZOR! Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Upozornění:

Zájezd je v úvodní části programu v Mexiku (1.–2. den) spojen se zájezdem Mexiko – velký poznávací okruh. Počet klientů tak může přesahovat v této části programu maximální hranici 18 osob stanovený pro jeden zájezd.

Pořadatel:
CK Adventura
Velikost skupiny:

min. 8 účastníků

Klima:

Tropické, vzduch obvykle 25–31 °C, bez velkých výkyvů. Jde o optimální termíny v tzv. suché sezoně.

Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů