Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Nový vylepšený program + snídaně v ceně
 • Po stopách aztécké a mayské civilizace
 • Písečné pláže Pacifiku, Mexického zálivu a Karibiku
 • Kaktusová pole v horách státu Oaxaca
 • 10 památek UNESCO

Málokterá země v člověku vzbudí tolik asociací jako právě Mexiko. Romantik si představí vyprahlé pláně se štíhlými sloupy kaktusů, nad nimiž se tyčí zasněžené vrcholky sopek, či snad tajemné zvuky z hloubi yucatánského pralesa. Milovník historie touží zalistovat kronikou dávných indiánských kultur, dotknout se aztéckých pyramid a pochopit mayský kalendář. Cestovatel si navíc přeje to vše spojit s vábivou pestrostí současného latinskoamerického života. Dovolte nám, abychom vám byli průvodci vším, co tato krásná a sympatická země nabízí.

V rámci naší kombinace programů do Mexika a sousedních států si můžete vybrat tři varianty zájezdů. Klasický program Mexiko – velká poznávací cesta je možné si prodloužit o návštěvu jižních sousedních států, které jsou s Mexikem úzce propojeny společnou mayskou historií a kulturou. Tuto komplexní trasu nabízíme pod názvem Mexiko, Guatemala, Belize a Honduras. Pokud nemáte čas absolvovat dlouhou trasu v rámci jedné dovolené, můžete prodloužení na jihu absolvovat samostatně jako zájezd Karibik, Guatemala, Belize a Honduras.  

Program mexické části zájezdu si užijeme v poklidném tempu, přesouvat se budeme pronajatým autobusem s místním řidičem. Seznámíme se s památkami čtyř nejvýznamnějších indiánských kultur – Aztéků, Mayů, Olméků a Zapotéků, nezůstaneme nic dlužni přírodním krásám země a na závěr si odpočineme na písečných plážích, s koupáním a šnorchlováním v Karibském moři.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. - 2. den

Letecky Praha - Mexico City : prohlídka historické části města, návštěva pyramidy Slunce a Měsíce v Teotihuacánu .

3. den

Pyramida v Cholule (historicky největší na světě); malebné město Puebla - prohlídka historického centra, ochutnávka místní speciality, vaječného koňaku, a pokochání krásnou keramikou; odpoledne přejezd do městečka Ciudad Serdán v podhůří nejvyšší hory Mexika - sopky Pico de Orizaba (5747 m).

4. den

Pico de Orizaba - fakultativní výlet autem po svazích Pico de Orizaba - jedinečné piniové lesy, tradiční vesnice; možnost pěší turistiky do výšky cca 4700 m.

5. den

Oaxaca - přejezd krajinou obřích kaktusů do indiánského státu Oaxaca,  návštěva zapotécké pyramidy na Monte Albán; procházka koloniálním městem Oaxaca, ochutnávka specialit - pražené kobylky na trhu, mezcal aj.

6. den

Mixtécká kultura v Mitle ; návštěva palírny mezcalu, zkamenělé vodopády Hierve el Agua, koupání v přírodních jezírcích uprostřed hor.

7. den

Puerto Arista – přejezd na pobřeží Tichého oceánu, odpočinek u Pacifiku.

8. den

San Cristóbal de las Casas - přesun do státu Chiapas - život současných Mayů; návštěva vesnic s živým indiánským folklorem; fakultativně výlet na lodičce kaňonem Sumidero.

9. den

Misol-ha - koupání pod vodopádem a mezi jedinečnými travertinovými kaskádami Agua Azúl.

10. den

Palenque - návštěva mayského města a archeologického naleziště Palenque uprostřed džungle; olmécké hlavy v parku La Venta .

11. den

Poloostrov Yucatán - koupání a odpočinek na písečných plážích Mexického zálivu; večerní pirátské město Campeche .

12. - 13. den

Uxmal  - kouzelníkova pyramida, nejvýznamější památka na historické trase Ruta Puuc, večerní Mérida; druhý den maysko-toltécká kultura v Chichén Itzá a cenoty - pověstné mayské studně.

14. den

Karibské pobřeží; mayský maják v Tulúmu - odpočinek, koupání, šnorchlování na korálových útesech; ubytování v hotelu nedaleko pláže.

15. - 16. den

Přesun do Cancúnu a letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu

Podmínky

Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
257108031. 11. – 16. 11. 2018 (16 dní) 64 700 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • registrace ESTA - 500 Kč
   jednolůžkový pokoj povinný - 6 500 Kč
2571080415. 11. – 30. 11. 2018 (16 dní) 64 700 Kč Rezervovat

Tento termín bude spuštěn až po naplnění termínu předchozího (803).

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • registrace ESTA - 500 Kč
   jednolůžkový pokoj povinný - 6 500 Kč
2571090114. 2. – 1. 3. 2019 (16 dní) 64 700 Kč 63 406 Kč   sleva 1 294 Kč
sleva za včasnost do 14. října 2018
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • registrace ESTA - 500 Kč
   jednolůžkový pokoj povinný - 6 500 Kč
2571090228. 2. – 15. 3. 2019 (16 dní) 64 700 Kč 62 759 Kč   sleva 1 941 Kč
sleva za včasnost do 28. září 2018
Rezervovat

Tento termín bude spuštěn až po naplnění termínu předchozího (901).

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • registrace ESTA - 500 Kč
   jednolůžkový pokoj povinný - 6 500 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce CK, letenka vč. všech poplatků Praha–Mexico City / Cancún–Praha ve výši 22 000 Kč, klimatizovaný autobus s místním řidičem po celé trase, 12x hotel *** se snídaní; 2x ubytování v Karibiku se snídaní, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

odletová taxa – asi 20 USD (platí se při odletu).

Poznámka:

U termínů, kde je uvedena registrace ESTA za příplatek, se poletí přes USA – pro tranzit přes USA je potřeba registrace ESTA a biometrický pas a nebo pas s platným vízem.

POZOR! Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více zde.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Velikost skupiny:

Zájezd je spojen se zájezdem Mexiko, Guatemala, Belize a Honduras. Počet klientů tak může přesahovat maximální hranici 18 osob stanovený pro jeden zájezd.

Klima:
Tropické, vzduch obvykle 25–31°C, bez velkých výkyvů. Jde o optimální termíny v tzv. suché sezóně.
Ubytování:

Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Průvodce:
Iveta Bořánková, Táňa Murcová – specialistky na Latinskou Ameriku.
Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů