Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
  • Nesutaná divočina NP Denali
  • Glacier Highway lemovaná štíty hor a ledovci
  • Kanadský Vancouver i aljašský Anchorage

Nejlepší dovolená pro milovníky přírody. Tento zájezd nabízí průřez přírodou západní Kanady a Aljašky, od pacifického pobřeží přes národní parky Rocky Mountains až po aljašské hory a mořské fjordy. Drsná severská příroda plná divokých zvířat nikoho nemůže zklamat!

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – Vancouver, transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem.

(V některých termínech může být přílet směrován do Seattlu.)

2. den

Vancouver – prohlídka zahrnující největší atrakce města – Gas Town, Canada Place, Stanley Park, Lions Gate a slavný visutý most Lynn Bridge… Fakultativně let hydroplánem nad městem a okolím a plavba lodí po zálivu.

3. - 4. den

NP Banff – časně odjezd na východ do Rocky Mountains, zastávka v Kamloops, ubytování v hotelu v Revelstoke a další den průjezd krásnou přírodou národních parků Glacier, Yoho a Banff. Návštěva peřejí Kicking Horse a vodopádů Takakkaw, jezer Lake Louise a Moraine Lake, nocleh ve známém letovisku Banff.

5. den

NP Jasper – ráno Vám nabídneme dechberoucí fakultativní let helikoptérou nad horským masivem Three Sisters a Spray Valley. Následuje celodenní průjezd po tzv. Glacier Highway lemované přírodou plnou horských štítů a ledovců. Návštěva jezera Peyto známého neskutečně sytě zelenou vodou a ledovce Columbia, fakultativně možnost túry speciálním busem na ledovec. Závěrem návštěva městečka Jasper a ubytování.

6. den

NP Mt. Robson – odjezd do parku, kterému vévodí stejnojmenný štít. Vycházka podél Robson Riverjezeru Kinney, nocleh v Prince George.

7. den

Dease Lake – časně ráno přes Fort Fraser a New Hazelton na západ. Celodenní putování kanadskými horami po zapadlé zlatokopecké cestě, nocleh v osadě Dease Lake. Připravte se na setkání s černými medvědy, jejichž množství je ve zdejší přírodě značné.

8. den

Alaska Highway – průjezd liduprázdnými horami podél Dease River na Alaska Highway, pozorování zvěře ve volné přírodě, návštěva Watson Lake a proslaveného „lesa tabulí“. V podvečer příjezd do slavného městečka Skagway (USA).

9. den

Skagway – po stopách zlaté horečky, prohlídka historického downtownu Skagway, návštěva výchozího místa trailu na Chilcoot Pass a White Pass. Odpoledne odjezd lodním trajektem do městečka Haines, po krátké prohlídce pokračování cesty krásnou hornatou krajinou do Haines Junction (opět Kanada).

(Ubytování a program dnů 9 a 10 mohou být modifikovány v závislosti na času odjezdu trajektu.)

10. den

Kluane Range – přejezd přes území Kanady do USA, s jedinečnými scenériemi rozkvetlé přírody a zasněžených hor v pozadí – tentokráte národního parku Kluane. Ubytování v osadě Tok ve večerních hodinách.

11. den

Fairbanks – se zastávkami v osadách Delta Junction a North Pole do nejsevernějšího bodu naší cesty – města Fairbanks. Prohlídka centra města. Později odpoledne Vám nabídneme fakultativní výlet do horkých pramenů Chena Hot Springs, odkud se navrátíte pozdě večer.

12. den

NP Denali – celodenní túra busem správy národního parku, pozorování divoké zvěře v neporušené přírodě a vycházky horskou přírodou do večerních hodin.

13. den

Anchorage – přejezd a prohlídka tohoto největšího a nejdůležitějšího města Aljašky, návštěva největšího přístavu hydroplánů na světě. Po ubytování v odpoledních hodinách individuální volno.

14. den

NP Kenai Fjords – odjezd do přístavního a rybářského mětečka Seward na poloostrov Kenai; fakultativní možnost jedinečné plavby lodí do NP Kenai Fjords, domova nepřeberného množství mořských savců a ptáků, známého též krásnými ledovci v hlubokých fjordech (asi 6 hodin plavby). Na zpáteční cestě krátká zastávka u jezera Portage se stejnojmenným ledovcem. Návrat do hotelu v pozdních večerních hodinách.

15. den

NP Wrangell – St. Elias Range – odjezd přes Anchorage a Palmer do Glennallenu cestou lemovanou jedinečnými výhledy na horské masivy, zasněžené štíty a ledovce pásma Matanuska Range a později NP Wrangell – St. Elias. Ubytování ve večerních hodinách ve známé osadě Tok.

16. den

Dawson City – celodenní putování krajem zlatokopů po cestě vedoucí divokou přírodou po vrcholech hor do světoznámého městečka zlatokopů Dawson City (Kanada). Po příjezdu ubytování a volno k prohlídce centra města – doporučujeme návštěvu saloonu Diamond Tooth Gertie´s se stylovou zábavou – bar, kasino, kankánové tanečnice... Pozdě večer výjezd na horu The Dome, na jejímž vrcholu v létě celou noc nezapadá slunce.

17. den

Dawson City – tento den strávíte ve slavném a památném městě a jeho okolí! Navštívíte místo, kde objev zlata spustil zlatou horečku na Klondiku, uvidíte slavné zábory na zlatonosných potocích Bonanza a Eldorado, kde si můžete zapůjčit rýžovací pánev a zkusit štěstí, budete svědky současné těžby zlata v údolích Hunker a Quartz Creek... a na závěr navštívíte hrob českého cestovatele, polárníka a spisovatele Jana Welzla.

18. den

Whitehorse – přejezd a po ubytování následuje prohlídka hlavního města provincie Yukon. Večer Vás na závěr zájezdu pozveme k návštěvě termálních pramenů Takhini Hot Springs, kde příjemně zrelaxujete po dlouhé cestě a před odletem domů… Návrat do hotelu v pozdních hodinách.

19. - 20. den

Volné dopoledne, dle cestovního plánu transfer na letiště a letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
  • průvodce
  • letenka vč. všech poplatků do cílové destinace a zpět
  • doprava klimatizovaným vanem nebo SUV
  • 18x hotely a motely turistické kategorie
  • plavba po zálivu Vancouver
  • plavba na raftu po řece Athabasca
  • cestovní pojištění CK America Tours.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vstupní formality cílové země a tranzitních zemí, stravování, spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu; vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu, event. palivové příplatky k fakultativním akcím, poplatky za odbavení zavazadel (letecká doprava).

Poznámka:

Sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 6700 Kč.

Celkem ujedeme asi 7500 km. Zájezd může být uskutečněn v opačném směru.

Jednolůžkový pokoj (nepovinný) u zájezdu:
Příplatek za jednolůžkový pokoj vám nebude účtován v případě, že se hlásíte dostatečně brzy před odjezdem zájezdu a nevadí vám doplnění. I přesto se může stát, že vám budeme muset z důvodu velké naplněnosti jednolůžkový pokoj účtovat, a to i třeba půl roku před odjezdem (rozhodující je vždy informace od pořadatele při rezervaci zájezdu). Pokud máte zájem o doplnění, uveďte to již při rezervaci zájezdu.

Víza:

Ke vstupu do Kanady je nutný platný pas a registrace eTA (v případě příletu do Kanady) o kterou si požádejte zde: https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/visit-canada/eta.html nebo platný pas s vízem.

Ke vstupu do USA je nutný biometrický pas a registrace ESTA o kterou si požádejte výhradně přes stránky Ministerstva vnitřní bezpečnosti USA: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ nebo platný pas s vízem USA.

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Pořadatel:
America Tours, v. o. s.
Velikost skupiny:

min. 6 účastníků

Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů