Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
  • Nespoutaná divočina NP Denali
  • Glacier Highway lemovaná štíty hor a ledovci
  • Kanadský Vancouver i aljašský Anchorage

Nejlepší dovolená pro milovníky přírody. Tento zájezd nabízí průřez přírodou západní Kanady a Aljašky, od pacifického pobřeží přes národní parky Rocky Mountains až po aljašské hory a mořské fjordy. Drsná severská příroda plná divokých zvířat nikoho nemůže zklamat!

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – Vancouver. Po uvítání na letišti průvodcem transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.

(V některých termínech může být přílet směrován do Seattlu.)

2. den

Vancouver – prohlídka zahrnující největší atrakce města – Gas Town, Canada Place, Stanley Park, Lions Gate a slavný visutý most Lynn Bridge… V podvečer společně navštívíme vyhlídkovou věž, odkud je jedinečný rozhled po celém centru Vancouveru.

3. den

Dopoledne volno v centru města. Fakultativně vám nabízíme nezapomenutelný let hydroplánem nad městem a okolím, a novou atrakci Vancouveru „Fly Over Canada“ – simulovaný let nad krásami Kanady v rozměru, který můžete vnímat všemi smysly. Odpoledne odjezd přes Horseshoe Bay k úchvatným vodopádům Shannon Falls, v podvečer ubytování v podhorském letovisku Squamish.

4. den

Návštěva letoviska Whistler známého jako dějiště zimní olympiády 2010. Pokračovat budeme krásnou horskou přírodou do města Kamloops, ubytování v hotelu v Revelstoke.

5. den

V úvodu dne navštívíme horský NP Mt. Revelstoke známý neskutečně barevnými horskými loukami a krásnými horskými traily. Jeden z těchto výletů absolvujeme společně, a poté se rozjedeme krásnou přírodou Rockies do horského městečka Golden. Podél řeky Columbia dorazíme odpoledne do Radium Hot Springs. Určitě neodmítnete naše pozvání k večernímu posezení v horkých termálních pramenech… Ubytování v podvečer.

6. den

Průjezd NP Kootenay se zastávkami na jedinečných vyhlídkách. Po příjezdu do NP Banff absolvujeme nejprve pěší výlet Johnstonovým kaňonem podél horské bystřiny ke krásným vodopádům, poté se rozjedeme do letoviska Banff. Prohlídka městečka a okolí, pokračování cesty do místa ubytování v horském letovisku Canmore.

7. den

Den naplněný krásou kanadských Rockies. Ráno vám nabídneme dechberoucí fakultativní let helikoptérou nad horským masívem Three Sisters a Spray Valley. Poté vyrazíme k jezerům Moraine Lake a Lake Louise. Dále nás čeká návštěva peřejí Kicking Horse, fascinujících vodopádů Takakkaw a jezera Emerald Lake, odkud si „odskočíme“ do sousedního NP Yoho. Šňůru jezerních perel završíme návštěvou sytě modrozeleného ledovcového jezera Peyto Lake obklopeného sytě zelenými lesy. Nocleh nás čeká v resortu ležícím v údolí mezi dvěma horskými masivy.

8. den

Celodenní průjezd po tzv. Glacier Highway lemované přírodou plnou horských štítů a alpinských ledovců. Návštěva ledovce Columbia, fakultativně možnost túry speciálním busem na ledovec. Po příjezdu do NP Jasper nás čeká pěší výlet Maligne Canyonem kolem divoké říčky, návštěva Pyramid Lake, a závěrem návštěva městečka Jasper. Ubytování ve večerních hodinách.

9. den

Časný odjezd do NP Mt. Robson, kterému vévodí stejnojmenný štít. Vycházka podél Robson River k jezeru Kinney, nocleh v Prince George.

10. den

Časný odjezd přes Fort Fraser a New Hazelton na západ. Celodenní putování kanadskými horami po kdysi zapadlé zlatokopecké cestě, nocleh v osadě Dease Lake. Připravte se na setkání s černými medvědy, jejichž množství je ve zdejší přírodě značné!

11. den

Průjezd liduprázdnými horami podél Dease River na Alaska Highway, pozorování zvěře ve volné přírodě, návštěva Watson Lake a proslaveného „lesa tabulí“ (kdo najde tabuli s logem America Tours, kterou jsme zde umístili před téměř dvaceti lety?). Odpoledne dorazíme po stopách zlaté horečky do slavného městečka Skagway (USA) na břehu hlubokého fjordu. Po ubytování prohlídka historického downtownu Skagway a návštěva výchozího místa trailu k průsmykům Chilcoot a White Pass.

12. den

Dopoledne přejezd do Whitehorse, hlavního města provincie Yukon. Průjezd jedinečnou přírodou s velmi pravděpodobným setkáním s medvědy a dalšími obyvateli zdejší přírody. Navštívíme také nejsevernější poušť světa u městečka Carcross. Příjezd do Whitehorse. Po ubytování prohlídka v okolí – navštívíme Miles Canyon na řece Yukon a seznámíme se se způsobem migrace lososů přes peřeje a umělá vodní díla.

13. den

Ráno odjezd do Dawson City, městečka proslaveného těžbou zlata na soutoku řek Yukon a Klondike, cestou uvidíte obávané peřeje Five Fingers. V odpoledních hodinách po příjezdu do Dawson City následuje ubytování a prohlídka městečka. Doporučujeme vám večerní návštěvu kabaretu a kasina Diamond Tooth Gerties – nejdéle nonstop funkčního kasina a kabaretu v Severní Americe, a nezapomeňte ochutnat dawsonskou specialitu – sourtoe cocktail!

14. den

Dawson City – tento den strávíte ve slavném a památném městě a jeho okolí! Navštívíte místo, kde objev zlata spustil zlatou horečku na Klondiku, uvidíte slavné zábory na zlatonosných potocích Bonanza a Eldorado, kde si můžete zapůjčit rýžovací pánev a zkusit štěstí, budete svědky současné těžby zlata v údolích Hunker a Quartz Creek... a na závěr navštívíte hrob českého cestovatele, polárníka a spisovatele Jana Welzla.

15. den

Volné dopoledne v Dawsonu. Po překročení Yukonu trajektem vás dnes čeká krásná cesta – Top of the World Highway, po hřbetech vysokých hor s fantastickými výhledy stovek mil daleko na území USA s průjezdem přes nejsevernější hraniční přechod do USA – Poker Creek. Územím zlatokopů přes osadu Chicken do městečka Tok ležícího na Alaska Highway, ubytování.

16. den

Odjezd do nejsevernějšího bodu naší cesty – města Fairbanks se zastávkami v osadách Delta Junction a North Pole (domov Santa Clause, kterého navštívíme!). Prohlídka centra města, ubytování.

17. den

Odjezd do NP Denali – 8hodinový výlet busem správy národního parku. Pozorování divoké zvěře v neporušené přírodě a vycházky horskou přírodou do večerních hodin. Ubytování.

18. den

Přejezd do Anchorage s návštěvou Talkeetnu, výchozího místa horolezeckých výprav k masivu Denali – nejvyšší hory Severní Ameriky. Možnost jedinečného fakultativního letu nad masivem Denali. Příjezd do Anchorage – prohlídka města, návštěva největšího přístavu hydroplánů na světě na Lake Hood. Po ubytování indiv. volno.

19. den

Celodenní výlet do přístavního a rybářského městečka Seward, výchozího místa k návštěvě NP Kenai Fjords. Po prohlídce městečka fakultativně možnost plavby lodí do NP Kenai Fjords – domova nepřeberného množství mořských savců a ptáků, známého též krásnými ledovci v hlubokých fjordech (cca 6 h plavby). Návrat do Anchorage v pozdních hodinách.

20.–21. den

Dle cestovního plánu transfer na letiště a letecky zpět do Prahy (obvyklý je odlet ve velmi časných hodinách), přílet do Prahy 21. den v odpoledních hodinách.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
  • průvodce
  • letenka vč. všech poplatků Praha–Vancouver / Anchorage–Praha
  • doprava klimatizovaným vanem nebo SUV
  • 18x hotely a motely turistické kategorie
  • plavba po zálivu Vancouver
  • plavba na raftu po řece Athabasca
  • cestovní pojištění CK America Tours.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vstupní formality cílové země a tranzitních zemí, další stravování, spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu; vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu, event. palivové příplatky k fakultativním akcím, poplatky za odbavení zavazadel (cca 3000 Kč dle termínu a letu).

Poznámka:

Sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 6700 Kč.

Celkem ujedeme asi 6640 km. Zájezd může být uskutečněn v opačném směru.

Jednolůžkový pokoj (nepovinný) u zájezdu:
Příplatek za jednolůžkový pokoj vám nebude účtován v případě, že se hlásíte dostatečně brzy před odjezdem zájezdu a nevadí vám doplnění. I přesto se může stát, že vám budeme muset z důvodu velké naplněnosti jednolůžkový pokoj účtovat, a to i třeba půl roku před odjezdem (rozhodující je vždy informace od pořadatele při rezervaci zájezdu). Pokud máte zájem o doplnění, uveďte to již při rezervaci zájezdu.

Víza:

Ke vstupu do Kanady je nutný platný pas a registrace eTA (v případě příletu do Kanady), o kterou si požádejte zde: https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/visit-canada/eta.html, nebo platný pas s vízem.

Ke vstupu do USA je nutný biometrický pas a registrace ESTA, o kterou si požádejte výhradně přes stránky Ministerstva vnitřní bezpečnosti USA: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/, nebo platný pas s vízem USA.

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Pořadatel:
America Tours, v. o. s.
Velikost skupiny:

6–8 účastníků

Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů