Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Nesutaná divočina NP Denali
  • Glacier Highway lemovaná štíty hor a ledovci
  • Kanadský Vancouver i aljašský Anchorage

Bestseller pro milovníky přírody. Tento zájezd nabízí průřez přírodou západní Kanady a Aljašky, od pacifického pobřeží přes národní parky Rocky Mountains až po aljašské hory a mořské fjordy. Drsná severská příroda plná divokých zvířat nikoho nemůže zklamat!

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Let z Prahy do Vancouveru, transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem.

(V některých termínech může být přílet směrován do Seattlu.)

2. den

Vancouver - prohlídka zahrnující největší atrakce města – Gas Town, Canada Place, Stanley Park, Lions Gate a slavný visutý most Lynn Bridge… Fakultativně let hydroplánem nad městem a okolím a plavbu lodí po zálivu.

3. - 4. den

NP Banff - časně odjezd na východ do Rocky Mountains, zastávka v Kamloops, ubytování v hotelu v Revelstoke a další den průjezd krásnou přírodou národních parků Glacier, Yoho a Banff. Návštěva peřejí Kicking Horse a vodopádů Takakkaw, jezer Lake Louise a Moraine Lake, nocleh ve známém letovisku Banff.

5. den

NP Jasper - celodenní průjezd po tzv. Glacier Highway lemované přírodou plnou horských štítů a ledovců. Návštěva jezera Peyto známého neskutečně sytě zelenou vodou, ledovce Athabasca, fakultativně možnost túry speciálním busem na ledovec. Závěrem návštěva městečka Jasper a ubytování.

6. den

NP Mt. Robson - odjezd do tohoto parku, kterému vévodí stejnojmenný štít. Vycházka podél Robson Riverjezeru Kinney, nocleh v Prince George.

7. den

Dease Lake - časně ráno přes Fort Fraser a New Hazelton na západ. Celodenní putování kanadskými horami po zapadlé zlatokopecké cestě, nocleh v osadě Dease Lake. Připravte se na setkání s černými medvědy, jejichž množství je ve zdejší přírodě značné.

8. den

Alaska Highway - průjezd liduprázdnými horami podél Dease River na Alaska Highway, pozorování zvěře ve volné přírodě, návštěva Watson Lake a proslaveného „lesa tabulí“. V podvečer příjezd do slavného městečka Skagway (USA).

9. den

Skagway - po stopách zlaté horečky, prohlídka historického downtownu Skagway, návštěva výchozího místa trailu na Chilcoot Pass a White Pass. Odpoledne odjezd lodním trajektem do městečka Haines, po krátké prohlídce pokračování cesty krásnou hornatou krajinou do Haines Junction (opět Kanada), ubytování.

(Ubytování a program dnů 9 a 10 mohou být modifikovány v závislosti na času odjezdu trajektu.)

10. den

Kluane Range - přejezd přes území Kanady do USA, s jedinečnými scenériemi rozkvetlé přírody a zasněžených hor v pozadí – tentokráte národního parku Kluane. Ubytování v osadě Tok ve večerních hodinách.

11. den

Fairbanks - se zastávkami v osadách Delta Junction a North Pole do nejsevernějšího bodu naší cesty – města Fairbanks. Prohlídka centra města, poté odjezd do oblasti NP Denali, nocleh v motelu v Healy.

12. den

NP Denali - celodenní túra busem správy národního parku, pozorování divoké zvěře v neporušené přírodě a vycházky horskou přírodou, nocleh na stejném místě.

13. den

Anchorage - přejezd a prohlídka tohoto největšího a nejdůležitějšího města Aljašky, návštěva největšího přístavu hydroplánů na světě. Po ubytování v odpoledních hodinách individuální volno.

14. den

NP Kenai Fjords - odjezd do Sewardu na poloostrov Kenai; fakultativní možnost jedinečné plavby lodí do NP Kenai Fjords, domova nepřeberného množství mořských savců a ptáků, známého též krásnými ledovci v hlubokých fjordech. Na zpáteční cestě krátká zastávka u jezera Portage se stejnojmenným ledovcem. Návrat do hotelu v pozdních večerních hodinách.

15. den

NP Wrangell - St. Elias Range - odjezd do Glennallenu cestou lemovanou jedinečnými výhledy na horské masívy, zasněžené štíty a ledovce pásma Matanuska Range a později NP Wrangell – St. Elias. Ubytování ve večerních hodinách ve známé osadě Tok.

16. - 17. den

Dawson City - celodenní putování krajem zlatokopů po cestě vedoucí divokou přírodou po vrcholech hor do světoznámého městečka zlatokopů Dawson City (Kanada). Po příjezdu ubytování a volno k prohlídce centra města. Doporučujeme návštěvu saloonu Diamond Tooth Gertie´s se stylovou zábavou – bar, kasino, kankánové tanečnice... Pozdě večer výjezd na horu The Dome, na jejímž vrcholu v létě celou noc nezapadá slunce. Další den odpočinkový den, návštěva slavných záborů na potocích Bonanza a Eldorado, kde si můžete zapůjčit rýžovací pánev a zkusit štěstí, a návštěva hrobu českého cestovatele a polárníka Jana Welzla.

18. den

Whitehorse - přejezd a po ubytování následuje prohlídka hlavního města provincie Yukon.

19. - 20. den

Volné dopoledne, dle cestovního plánu transfer na letiště a letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků do cílové destinace a zpět, doprava klimatizovaným vanem nebo SUV, 18x hotely a motely turistické kategorie, plavba po zálivu Vancouver, plavba na raftu po řece Athabasca, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků CK America Tours.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vstupní formality cílové země a tranzitních zemí, stravování, spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu; vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu, event. palivové příplatky k fakultativním akcím, odbavení zavazadla pro místní přelet (cca 25 USD).

Poznámka:

Sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě 2lůžka) - 6700 Kč.

Celkem ujedeme asi 7500 km. Zájezd může být uskutečněn v opačném směru.

Jednolůžkový pokoj (nepovinný) u zájezdu:
Příplatek za jednolůžkový pokoj vám nebude účtován v případě, že se hlásíte dostatečně brzy před odjezdem zájezdu a nevadí vám doplnění. I přesto se může stát, že vám budeme muset z důvodu velké naplněnosti jednolůžkový pokoj účtovat a to i třeba půl roku před odjezdem (rozhodující je vždy informace od pořadatele při rezervaci zájezdu). Pokud máte zájem o doplnění uveďte to již při rezervaci zájezdu.

Víza:

Ke vstupu do Kanady je nutný platný pas a registrace eTA nebo platný pas s vízem.

Ke vstupu do USA je nutný biometrický pas a registrace ESTA nebo platný pas s vízem USA.

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Pořadatel:
America Tours, v. o. s.
Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů