Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Madeira – subtropický ráj v Atlantiku
  • Porto Santo – romantický ostrov se zlatě zářící písečnou pláží
  • Lisabon – město bohaté historie i moderní architektury
  • Kombinace přírodních i architektonických skvostů
  • Aktivní pohyb i lenošení na pláži s ubytováním v hotelu ***
  • Madeira získala prestižní ocenění "Nejlepší světová ostrovní destinace" pro rok 2015

Rádi poznáváte krásu přírody, bujné vegetace, ale i historických skvostů minulé doby? Nevadí vám prolenošit den na zlatě se třpytící písečné pláži? Pak se s námi vydejte na tento zájezd, který nabízí ideální kombinaci všeho. Naše cesta nás nejprve zavede na ostrov Madeira, který je nazýván Ostrovem věčného jara nebo Květinovým ostrovem. Proslavil se nejen pestrou přírodou, skvělým vínem a přátelskou atmosférou, ale v poslední době zejména ideálními podmínkami pro pěší turistiku podél zavodňovacích kanálů, tzv. levád. Východiskem našeho pobytu bude Funchal, hlavní město ostrova. Odsud budeme mikrobusem vyrážet na jednodenní výlety, během kterých poznáme opravdu celý ostrov v jeho bohatosti a kráse. Naše další kroky povedou na nedaleký ostrov Porto Santo, jenž má přízvisko koupací. Najdeme zde desetikilometrovou zlatě zářící písečnou pláž, které nikdo neodolá, k lenošení a relaxaci přímo vybízí. V závěru zájezdu zavítáme do hlavního města Portugalska – Lisabonu. Toto nádherné město a jeho okolí nabízí k objevování řadu tajuplných uliček a zákoutí, příjemné kavárničky k posezení a také prohlídku historických pamětihodností z let dávno minulých.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Odpolední odlet z Prahy, večerní přílet do Funchalu.

2. den

Ponta de São Lorenço – výlet na romantické útesy v nejvýchodnějším cípu ostrova; dle počasí koupání na pláži Prainha, nebo návštěva Cannicalu.

3. den

Cesta do vnitrozemí ostrova, na náhorní plošinu Paul da Serra – divukrásnou scenerií podle levád k jezeru Pětadvaceti pramenů. Prohlídka malebného městečka Porto Moniz v severozápadním cípu ostrova, bizarní skaliska v moři, možnost koupání v lávových bazénech, nebo návštěva mořského akvária.

4. den

Funchal – slavný květinový a rybí trh v tržnici Mercado dos Lavradores, ochutnávka madeirského vína, městská botanická zahrada a známý „montský tobogan“ – sjezd strmými ulicemi města na dřevěných saních.

5. den

Pico do Arieiro (1818 m) – výjezd na třetí nejvyšší vrchol ostrova, fantastické výhledy na dramatickou velehorskou krajinu a nejvyšší horu Pico Ruivo; Verada dos Balcões – přesun do Riveiro Frio na pstruží farmu, odtud krátkou levádou vavřínovým lesem na nejkrásnější otevřenou vyhlídku ostrova. Při zpáteční cestě zastávka ve vesnici Santana – skanzen Casas del Colmos, eventuálně návštěva vulkanických jeskyní v São Vicente.

6. – 7. den

Ráno trajektem na Porto Santo – ostrov s desetikilometrovou písečnou pláží, odpočinek, koupání, návštěva muzea Kryštofa Kolumba; druhý den ve večerních hodinách přelet do Lisabonu. 

8. den

Lisabon – návštěva čtvrti Belém: slavná Belémská věž, památník objevitelů a klášter sv. Jeronýma; nejsarší lisabonská čtvrt Alfama s bludištěm točitých uliček, zřícenina románského hradu Sv. Jiří.

9. den

Sintra – bývalé královské letní sídlo, historické stavby, palácové komplexy a rozlehlé parky, návštěva starého královského paláce, přesun na Cabo de Roca – nejzápadnější výběžek Portugalska a kontinentální Evropy, návrat do Lisabonu.

10. den

Letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2505280119. 8. – 28. 8. 2018 (10 dní) 39 800 Kč 38 208 Kč   sleva 1 592 Kč
sleva za včasnost do 19. února 2018
Rezervovat
  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • jednolůžkový pokoj povinný - 4 500 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Funchal / Porto Santo–Lisabon–Praha, 1x trajekt Funchal–Porto Santo, doprava pronajatými mikrobusy na Madeiře a doprava v Lisabonu, transfery na i z letiště, 9x hotel *** se snídaní, informační materiály.

Fakultativní služby:

montský tobogan (cca 15 EUR), tradiční madeirský večer (cca 22 EUR) aj.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů