Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Nejstarší kubánské město Trinidad  a jeho architektura
 • Koupání a šnorchlování na liduprázdných plážích
 • Kuželovitý kras s mogoty v údolí Viňales 
 • Více času na relaxaci, hudbu, pláže a výborný rum

Zájezd Kuba poklidná je určen těm z vás, kteří touží poznat nezaměnitelnou atmosféru Kuby, zároveň však od dovolené očekávají odpočinek. Kromě poznávacího programu bude více času na koupání na plážích, na poznávání místní kuchyně, hudby a specifického kubánského způsobu života. Ubytování v rodinách nás přiblíží realitě kubánského všedního dne, pochopíme význam kubánského všudypřítomného rčení „Luchar – inventir – resolver“, tedy bojovat (s všudypřítomným nedostatkem zboží) – vynalézat – řešit. Ubytování v hotelech na plážích nám umožní se po poznávacím programu osvěžit ve vlnách Karibiku, nebo Mexického zálivu při prodloužení o poloostrov Yucatán.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – Havana.

2. - 3. den

Havana – bohaté koloniální paláce, pevnosti a chrámy, nejstarší divadlo Nového světa, všudypřítomné pomníky všech kubánských revolucí, Floridita oblíbený bar Ernesta Hemingwaye a kolébka nápoje „daiquiri“; procházka po nábřeží El Malecón; návštěva centra nové Havany La Rampa se známou zmrzlinárnou Copelia.

4. - 5. den

Region Pinar del Río – fotogenický kuželový kras s homolovitými tvary hor (mogoty) v údolí Viňales; ukázka výroby doutníků, návštěva jeskyně Los Portales – velitelského stanoviště Che Guevary; orchideárium v Soroa; ukázka zpracování tabáku a koupání na bílých plážích Mexického zálivu.

6. - 7. den

Cienfuegos – prohlídka neoklasicistního centra města; prohlídka Zátoky Sviní, místem vylodění kontrarevolucionářů v roce 1961; návštěva krokodýlí farmy v Guamá; koupání na poloostrově Peninsula de Zapata na plážích Playa Larga a Punta Perdíz.

8. den

NP Lomas de Banao – výlet pěšky nebo na koních údolím cukrovarů Valle de los Ingenios; návštěva jedinečného koloniálního cukrovaru Manaca Iznaga.

9. - 10. den

Trinidad; prohlídka neobyčejně poutavého koloniálního města s množstvím památek a muzeí; posezení u dobrého rumu při poslechu místní hudby; koupání na krásné pláži Ancón s výhledy na pohoří Escambray; možnost fakultativního výletu lodí na Cayo Blanco.

11. den

Santa Clara – město, kde probíhaly nejintenzivnější boje kubánské revoluce a kde je pohřben argentinský lékař, ikona kubánského národa Ernesto Che Guevara.

12. - 13. den

Letecky zpět do Prahy; případně pokračování na mexický Yucatán.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2576220130. 10. – 11. 11. 2022 (13 dní) 59 800 Kč 57 408 Kč   sleva 2 392 Kč
sleva za včasnost do 30. dubna 2022
Rezervovat

Termín a cena jsou předběžné a budou upraveny podle dostupných letových řádů začátkem roku 2022.

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj povinný - 7 500 Kč
   kubánské vízum - 900 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Havana–Praha ve výši 25 000 Kč
 • pronajaté minibusy
 • 4x hotel *** a 7x ubytování v soukromí u kubánských rodin
 • vstupné do NP Banao
 • informační materiály.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

Vstupné / fakultativní aktivity (1 CUC = 1 EUR): Muzeum rumu v Havaně – cca 7 CUC, projížďka starými "amerikami" v Havaně – cca 45 CUC/auto/45 minut.

Upozornění:

Více informací k náročnosti a ubytování nejdete v záložce "Praktické".

Víza:

19. ledna 2000 přestala platit bezvízová dohoda mezi ČR a Kubou a od tohoto data potřebují čeští turisté k cestě na Kubu víza. Pokud se jedná o turistický pobyt, uděluje kubánský konzulát vízum ve formě turistické karty. Tato karta může být vyřízena v rámci turistického pobytu přes cestovní kancelář Adventura. Turistická karta opravňuje k pobytu na území Kuby po dobu 30 dnů. Turistickou kartu je nutno si obstarat před odletem na Kubu, protože ji nelze získat po příletu na kubánské letiště. Více informací na stránkách MZV.

Pořadatel:
CK Adventura
Velikost skupiny:

8–16 účastníků

Klima:

tropické, vzduch obvykle 25 až 31 °C, bez velkých výkyvů. Jde o termíny v relativně suché sezoně.

Ubytování:

Počítáme především s ubytováním v soukromí v tzv. „casas particulares“ (jsou často interiérově značně originální), které je povoleno v posledních letech jako jedna z mála forem soukromého podnikání. Ale jenom v malokapacitní formě, takže budeme vždy rozptýleni ve více domech po jednom či maximálně dvou pokojích. Pokoje mají standardně k dispozici sprchu a WC, někdy jsou s klimatizací, někdy pouze s ventilátorem. Pokoje jsou vybaveny dvěma postelemi, často se jedná o dvojlůžka, což je v Latinské Americe obecně běžné ubytování (tzv. matrimonial).

Náročnost:

Obecně jde o cestovatelsky náročnější zemi díky subtropickému klimatu a slabší infrastruktuře. Očekávejte delší přejezdy, občas je také třeba připravit se na občasné improvizace při dopravě, ubytování apod. Pro zájemce jsou připraveny pěší výlety do 15 km s mírným převýšením.

Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů