Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Nejstarší kubánské město Trinidad  a jeho architektura
  • Koupání a šnorchlování na liduprázdných plážích
  • Kuželovitý kras s mogoty v údolí Viňales 
  • Více času na relaxaci, hudbu, pláže a výborný rum

Zájezd Kuba poklidná je určen těm z vás, kteří touží poznat nezaměnitelnou atmosféru Kuby, zároveň však od dovolené očekávají odpočinek. Kromě poznávacího programu bude více času na koupání na plážích, na poznávání místní kuchyně, hudby a specifického kubánského způsobu života. Ubytování v rodinách nás přiblíží realitě kubánského všedního dne, pochopíme význam kubánského všudypřítomného rčení „Luchar – inventir – resolver“, tedy bojovat (s všudypřítomným nedostatkem zboží) – vynalézat – řešit. Ubytování v hotelech na plážích nám umožní se po poznávacím programu osvěžit ve vlnách Karibiku nebo Mexického zálivu při prodloužení o poloostrov Yucatán.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – Havana.

2. - 3. den

Havana – bohaté koloniální paláce, pevnosti a chrámy, nejstarší divadlo Nového světa, všudypřítomné pomníky všech kubánských revolucí, Floridita oblíbený bar Ernesta Hemingwaye a kolébka nápoje „daiquiri“; procházka po nábřeží El Malecón; návštěva centra nové Havany La Rampa se známou zmrzlinárnou Copelia.

4. - 5. den

Region Pinar del Río – fotogenický kuželový kras s homolovitými tvary hor (mogoty) v údolí Viňales; ukázka výroby doutníků, návštěva jeskyně Los Portales – velitelského stanoviště Che Guevary; orchideárium v Soroa; ukázka zpracování tabáku a koupání na bílých plážích Mexického zálivu.

6. - 7. den

Cienfuegos – prohlídka neoklasicistního centra města; prohlídka Zátoky Sviní, místem vylodění kontrarevolucionářů v roce 1961; návštěva krokodýlí farmy v Guamá; koupání na poloostrově Peninsula de Zapata na plážích Playa Larga a Punta Perdíz.

8. den

NP Lomas de Banao – výlet pěšky nebo na koních údolím cukrovarů Valle de los Ingenios; návštěva jedinečného koloniálního cukrovaru Manaca Iznaga.

9. - 10. den

Trinidad; prohlídka neobyčejně poutavého koloniálního města s množstvím památek a muzeí; koupání na pláži Ancón s výhledy na pohoří Escambray; možnost fakultativního výletu lodí na Cayo Blanco.

11. den

Santa Clara – město, kde probíhaly nejintenzivnější boje kubánské revoluce a kde je pohřben argentinský lékař, ikona kubánského národa Ernesto Che Guevara.

12. - 13. den

Letecky zpět do Prahy; případně pokračování na mexický Yucatán.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
2576280230. 10. – 11. 11. 2018 (13 dní) 59 800 Kč Rezervovat
  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • kubánské vízum - 900 Kč
      jednolůžkový pokoj povinný - 10 000 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Havana–Praha ve výši 22 000 Kč (v ceně letenky je zahrnuta i odletová taxa ve výši cca 22 EUR), pronajaté minibusy, ubytování 7x v soukromí u kubánských rodin, 4x hotel ***, informační materiály.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů