Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Skvosty koloniální architektury – Havana a Trinidad
  • Koupání a šnorchlování na liduprázdných plážích
  • Údolí Viňales a jeho typické homole
  • Večery s kubánskou hudbou při sklence Cuba libre

Zveme vás na ostrov, který je právem nazýván perlou Karibiku. Navštívíme většinu z pozoruhodných míst, která Kuba nabízí. Seznámíme se s nádhernou koloniální architekturou i pestrou přírodou. Zároveň si i odpočineme, vykoupeme se na písečných plážích Karibského moře a se sklenkou vyhlášeného kubánského koktejlu prožijeme nezapomenutelné večery v rytmu podmanivé salsy. Ubytování v soukromí nám umožní blíže poznat skutečný život přátelských a pohostinných Kubánců, poznamenaný léty izolace a autoritářského socialismu. Vřele doporučujeme polopenzi u hostitelských rodin, výběr jídla je vždy pestrý a bohatý. Jarní termín si můžete také prodloužit o odpočinkový program na mexickém poloostrově Yucatán – viz zájezd Kuba a poloostrov Yucatán.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Dopolední odlet z Prahy do Havany.

2. - 3. den

Havana – bohaté koloniální paláce, pevnosti a chrámy, nejstarší divadlo Nového světa, všudypřítomné pomníky všech kubánských revolucí, Floridita oblíbený bar Ernesta Hemingwaye a kolébka nápoje „daiquiri“; procházka po nábřeží El Malecón; návštěva centra nové Havany La Rampa se známou zmrzlinárnou Copelia; letecky do východní části ostrova.

4. den

Santiago de Cuba, prohlídka města – nejstarší dům na Kubě z roku 1519, pevnost San Pedro de la Roca , kasárna Moncada – dějiště prvního revolučního pokusu Fidela Castra; přejezd na východní cíp ostrova.

5. - 6. den

Baracoa – místo, kde v roce 1492 přistál Kryštof Kolumbus: nejstarší koloniální přímořské městečko z roku 1512 s bohatým kulturním životem a mimořádně malebným okolím (pláže, večery plné kubánské hudby); možnost fakultativních výletů, do džungle v povodí řeky Duaba, koupání v průzračných tůních, výstupu na stolovou horu El Yunque nebo výletu ke kaňonu v ústí řeky Yumurí.

7. den

La Farola – průjezd legendární horskou silnicí; místo vylodění José Martího – Playita s možností koupání na oblázkové pláži; přejezd do poklidného města Bayamo, kolébky bojů za nezávislost Kuby.

8. den

Přejezd do centrální části ostrova. Cestou si prohlédneme koloniální města Camagüey a Sancti Spiritus.

9. - 10. den

NP Lomas de Banao; pohoří Escambray; výlet pěšky nebo na mulách na sedlo La Sabina; osvěžující koupání v horské říčce.

11. - 12. den

Trinidad ; prohlídka neobyčejně poutavého koloniálního města s množstvím památek a muzeí; koupání na pláži Ancón s výhledy na pohoří Escambray; možnost fakultativních výletů do horského střediska Topes de Collantes nebo parním vláčkem do Valle de los Ingenios .

13. den

Cienfuegos – prohlídka neoklasicistního centra města; přejezd do západní části ostrova spojený s průjezdem pobřeží Zátoky Sviní, místem vylodění kontrarevolucionářů v roce 1961; návštěva krokodýlí farmy v Guamá.

14. - 15. den

Region Pinar del Río – fotogenický kuželový kras s homolovitými tvary hor (mogoty) v údolí Viňales; ukázka výroby doutníků, ruiny Hacienda Cortina a návštěva jeskyně Los Portales – velitelského stanoviště Che Guevary; orchideárium v Soroa.

16. - 17. den

Letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
2576080115. 3. – 31. 3. 2018 (17 dní) 64 400 Kč Rezervovat
  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • jednolůžkový pokoj nepovinný - 7 500 Kč
      kubánské vízum - 850 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Havana–Praha ve výši 22 000 Kč (v ceně letenky je zahrnuta i odletová taxa ve výši cca 22 EUR), doprava pronajatým minibusem, vnitrostátní přelet (případně přejezd), 1x hotel ***, 13x ubytování v soukromí u kubánských rodin, informační materiály.

Poznámka:

V případě problémů s vnitrostátním přeletem na Kubě si CK si vyhrazuje právo zaměnit přelet za pozemní transfer.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Klima:

Subtropické, vzduch obvykle 25–31 °C, bez velkých výkyvů.

Náročnost:

Obecně jde o cestovatelsky náročnější zemi díky subtropickému klimatu a slabší infrastruktuře. Pro zájemce jsou připraveny pěší výlety do 15 km s mírným převýšením. Je také třeba připravit se na občasné improvizace při dopravě, ubytování apod.

Průvodce:

Martin Kleinwächter – podzimní termín; Iveta Bořánková.

Fotogalerie
Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů