Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Nejznámější čínské čaje a čajová keramika
  • Čajové plantáže, továrny a tržiště
  • Unikátní kruhové stavby tulou a obranné věže diaolou
  • Pohádková krajina NP Wuyi a moderní velkoměsta

Cílem tohoto unikátního zájezdu je představit čínskou čajovou kulturu a místa s ní spjatá. Po krátkém čajovém školení v Hangzhou, v areálu největšího čínského muzea čaje, se vydáme po jeho stopách poetickou krajinou jižní Číny. Ochutnáme nejznámější zelené čaje, wolongy i skalní čaje hor Wuyi. Navštívíme také největší trh s yixingskou (i-singskou) čajovou keramikou a zastavíme se na šálek čaje uprostřed "bambusového moře". Zajímavým zpestřením zájezdu budou jistě unikátní kruhová sídliště tulou národnostní menšiny Hakka a obranné mnohapatrové věže diaolou.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Šanghaj: přílet a prohlídka „města 3. tisíciletí“ – nejmodernější čtvrti, vyhlídka ze 492 m vysoké věže SWFC; projížďka nejrychlejším (magnetickým) vlakem na světě (431 km/h); procházka po večerní obchodní třídě Nanking.

3. den

Šanghaj – Hangzhou (Chang-čou): zanikající staré čínské město s chrámem Boha města; nábřeží Bund  centrum života smetánky 20. a 30. let 20. stol.; odpoledne přejezd vlakem do Hangzhou – večerní procházka u pohádkového Západního jezera s typickou čínskou scenérií mostků a altánků.

4. den

Hangzhou: buddhistický klášter Lingyin  (Ling-jin)  jeden z největších chrámových komplexů v Číně; odpoledne čajové školení v areálu největšího čínského muzea čaje uprostřed čajových plantáží – deset nejznámějších čajů Číny, degustace a způsoby přípravy.

5. den

Hangzhou: legendární Tygří pramen; vesnice Dračí studna a čajové plantáže na Lvím vršku – rodné místo světoznámého zeleného čaje Longjing (Lung-ťing); osmiboká pagoda Šesti harmonií.

6. den

Hangzhou – Suzhou (Su-zhou): přejezd do města Changxing (Čchung-sing) s muzeem čajového světce Lu Yu (Lu-jü) – monumentální replika čajové továrny z 8. stol. uprostřed bambusových lesů, ochutnávka vzácného čaje Purpurové bambusové výhonky; „hlavní město čajových konviček“ Yixing (I-sing) – místní tržiště a několik set let stará dračí pec; večer příjezd do Suzhou.

7. den

Suzhou – Šanghaj: prohlídka města, kdysi nazývaného „Benátky Východu“ – světoznámé zahrady čínských úředníků, možnost návštěvy dílny na výrobu hedvábí; návrat do Šanghaje a noční přejezd lehátkovým vlakem.

8. den

Wuyishan (Wu-i-šan): plavba na bambusových raftech pohádkovou krajinou hor Wuyi – místo původu jednoho z nejdražších čínských čajů Šarlatové roucho (Dahongpao, Ta-chung-pchao); degustace nejznámějších „skalních“ čajů – např. Vodní víla (Shuixian, Šuej-sien) či Skořicovník čínský (Rougui, Žou-kuej).

9. den

Wuyishan: čajové plantáže v horách – nejstarší čajové keře Šarlatového roucha; starobylá vesnička Xiamei (Sia-mej) se zachovalou architekturou dynastií Ming a Qing (Čching); noční přejezd lehátkovým vlakem.

10. den

Anxi (An-si) – oblast tulou (tchu-lou): oblast jednoho z nejznámějších čajů typu wulong (wu-lung) Železné bohyně milosrdenství (Tieguanyin, Tchie-kuan-jin) – návštěva rozsáhlého čajového tržiště; půldenní přejezd do oblasti "tulou" půvabnou krajinou provincie Fujian (Fu-ťien).

11. den

Oblast "tulou": celodenní návštěva vesnic v oblasti – unikátní kruhová sídliště národnostní menšiny Hakka (okolo 3000 v celé oblasti); noční přejezd lehátkovým vlakem.

12. den

Kanton (Guangzhou, Kuang-čou): klášter Šesti banyánů s 57 m vysokou Květinovou pagodou, síň předků rodu Chen (Čchen) v typickém jihočínském stylu; trh Qingping (Čching-pching) s produkty čínské medicíny – jedno z největších čajových tržišť v Číně.

13. den

Kanton: celodenní výlet do oblasti Kaiping  (Kchaj-pching) za diaolou (tiao-lou) – opevněné mnohapatrové věže proti banditům (asi 1800 v celé oblasti), návštěva nejzajímavějších vesniček; večer procházka po pěší zóně Shangxiajiu (Šang-sia-ťiou) a možnost večeře ve stylu "dim-sum".

14.–15. den

Kanton – Hongkong – Praha: dopoledne přejezd vlakem do Hongkongu – historickou lanovkou na Victoria Peak s vyhlídkou na město, pohled na večerní osvětlené panorama z městské části Kowloon; pozdě večer odlet do ČR, přílet domů 15. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Šanghaj / Hongkong–Praha (vč. všech poplatků), 3x noční lehátkový vlak II. třídy, mikrobusy, MHD, metro, 9x hotel **, půldenní čajové školení, český čínsky hovořící průvodce China Tours.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Stravování:

U tohoto zájezdu není žádné stravování zahrnuto v ceně – hlavním důvodem je, že tento zájezd je koncipován v úrovni **, což odpovídá i úrovni ubytování a hotely kategorie ** nemají většinou restaurace, nelze tam tedy zajistit ani snídaně. Určitě se ale nemusíte bát, že byste hladověli…
Snídaně: V hotelech bývá varná konvice (nebo na chodbě termosky s horkou vodou) i sáčky s čajem, jen pokud máte rádi kávu, je třeba si ji vzít z domova, a k tomu si během předchozího dne můžete něco zakoupit v obchodech. Někde je možné snídani zajistit přímo v hotelu, nebo se dá zajít do blízké restaurace (stánku na ulici) na rychlou „čínskou“ snídani (knedlíčky/placky). V každém případě vždy průvodce předem informuje, která varianta bude u daného ubytování možná.
Obědy: Většinou se z časových důvodů speciálně neřeší – na památkách/výletních místech bývají různé stánky s občerstvením (placky, nudle, knedlíčky, grilované špejle). V každém případě doporučujeme mít po celý den u sebe dostatek balené vody apod.
Večeře: Je hlavním jídlem dne a průvodci ji pro zájemce organizují – vždy nabídnou, kdo má zájem jít na společnou večeři, zavedou vás do některé vytipované restaurace či jídelny a pomohou s výběrem.
Výše veškeré útraty za jídlo a nápoje je tedy na zájezdu zcela v rukou klientů – dle volby úrovně stravování je třeba počítat s 10–15 USD/den.

Fotogalerie
Zajímavosti

Nejstarší nálezy jídelních hůlek pocházejí zhruba z 12. století př.n.l. V té době se však pravděpodobně používaly jen v kuchyni při vaření a na míchání ohně. Jíst se s nimi běžně začalo až zhruba na přelomu tisíciletí. Na jejich výrobu se používá dřevo, kov nebo i plast. Mohou být také z nefritu, kostí nebo dokonce slonoviny. Nejčastěji se dělají z bambusu, který roste velmi rychle. Jedná se totiž většinou o hůlky jednorázové, jejichž spotřeba se v Číně odhaduje na několik desítek miliard ročně.

 

Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů