Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Čajové plantáže a horská džungle v Cameron Highlands
 • Mimořádně zachovalý tropický prales v NP Taman Negara
 • Multikulturní velkoměsta Kuala Lumpur a Singapur
 • Odpočinek na ostrovech v Jihočínském moři

Malajsie je jednou z nejzajímavějších a nejpříjemnějších zemí jihovýchodní Asie. Zdaleka ještě nebyla turisty objevena tak jako sousední Thajsko, díky čemuž jsou místní obyvatelé vůči turistům nesmírně vstřícní a přátelští. Ačkoli tu převládá islám, panuje zde velká náboženská i etnická tolerance. Velký okruh po Malajském poloostrově nabízí pestrý a vyvážený program – kombinuje návštěvu exotických měst, pěší výlety v nedotčené tropické džungli i koupání a relaxaci na ostrovech v Jihočínském moři. Navštívíme kosmopolitní velkoměsta Kuala Lumpur a Singapur s neuvěřitelnou směsicí kultur i náboženství, kde se téměř na jedné ulici mísí mrakodrapy s chrámy všech světových náboženství, jejichž exotika i poklid interiérů mimořádně kontrastují s okolním ruchem. Taman Negara, jeden z nejzachovalejších národních parků jihovýchodní Asie, a pohoří Cameron Highlands nám nabídnou příležitost k pěším výletům ve fascinujícím světě rovníkového deštného pralesa.

Naše putování přerušíme odpočinkem v tropickém ráji pacifických ostrovů, kde díky křišťálově čisté vodě můžeme při šnorchlování obdivovat pestrost života na korálových útesech, pozorovat velké želvy a z ruky krmit hejna barevných ryb. Díky pestrému programu s "koupacími" dny a prázdninovému termínu lze zájezd doporučit i jako exotickou rodinnou dovolenou s dětmi přibližně od 10 let.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Kuala Lumpur: přílet a první seznámení s hl. m. Malajsie – majestátní Petronas Towers (nejvyšší "dvojčata" světa, 452 m).

3. den

Kuala Lumpur: celodenní prohlídka hlavních zajímavostí – rušné etnické čtvrti, Náměstí nezávislosti, moderní Národní mešita.

4.–5. den

Kuala Lumpur – Cameron Highlands: přesun do kopců Cameronské vysočiny – pěší túry či kratší výlety v horách, procházka čajovými plantážemi, vyhlídkový vrchol Gunung Brinchang (2032 m) s tzv. mlžným pralesem; návštěva čajové továrny, motýlí a orchidejová farma.

6.–7. den

Kuala Lumpur – NP Taman Negara : přesun do nejstaršího národního parku v Malajsii – lodní výlety a pěší túry pralesem, procházky po visutých lávkách vysoko v korunách stromů; pěší výlet noční džunglí.

8. den

Cameron Highlands – Kota Bharu: přejezd na východ k pobřeží Jihočínského moře; město Kota Bharu – tradiční centrum malajské muslimské kultury.

9.–11. den

Kota Bharu Perhentianské ostrovy: návštěva rušných tržnic a poznávání malajské kultury; poté přejezd lodí na Perhentiany – na ostrovech volitelný program a odpočinek (pěší či lodní výlety, koupání, šnorchlování, potápění).

12. den

Perhentiany – Cherating: návrat lodí zpět na pevninu a přejezd do Cheratingu – návštěva rybářské vesnice, večerní výlet po řece za světluškami.

13. den

Cherating – Melaka : přesun do nejstaršího malajsijského přístavu – procházka starobylými uličkami s koloniální architekturou (směs portugalských, holandských a anglických vlivů); večerní projížďka po řece.

14. den

Melaka – Singapur: pokračování do Singapuru – jedno z nejmodernějších a nejčistších měst světa; večer v Marina Bay – úchvatné panorama zářících mrakodrapů, ruch velkoměsta.

15.–16. den

Singapur – Praha: poznávání zajímavostí Singapuru – pestré etnické čtvrtihypermoderní skleníky Gardens by the Bay, symbol města Merlion ad.; večer přesun na letiště a odlet, přílet do ČR 16. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Kuala Lumpur / Singapur–Praha (vč. všech poplatků) ve výši 25 000 Kč
 • doprava linkovými autobusy a pronajatými minibusy
 • lodní přeprava na ostrovy
 • 13x hotel *** nebo jednodušší bungalovy na ostrovech a v NP se snídaní
 • vstupné do NP a památkových objektů dle programu
 • informační materiály
 • odborný průvodce China Tours.
Pořadatel:
CK China Tours
Velikost skupiny:

6–18 účastníků

Klima:

tropické, vzduch obvykle 25–31 °C, voda 27 °C, bez velkých výkyvů. Jde o optimální termín v relativně suché sezoně.

 

Fotogalerie
Zajímavosti

Národní park Taman Negara je nejstarším národním parkem v Malajsii a jeho název doslova znamená "národní park". Impozantní není jenom svojí rozlohou (téměř 4500 km čtverečních), ale zejména stářím primárního pralesa – odhaduje se na cca 130 milionů let. Kromě původních obyvatel orang asli je tato oblast domovem pro více než 300 druhů ptáků, desítky druhů hmyzu a ryb i pro savce, jako je slon indický, tygr či levhart. Nalezneme zde přes 10 000 druhů rostlin, na jednom hektaru plochy se vyskytuje kolem stovky druhů stromů.

 

Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů