Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Nejvyšší hora jihovýchodní Asie – Mt. Kinabalu (4101 m)
 • Orangutani a fotosafari na řece Kinabatangan
 • Skvělé šnorchlování a potápění na ostrově Sipadan
 • Jávské chrámy Borobudur a Prambanan

Malajsijská část ostrova Borneo, zejména její severní část, Sabah, nabízí v oblasti celé JV Asie jedny z nejlepších podmínek pro aktivní pobyt v krásné tropické přírodě. Navíc se zde téměř z moře zvedá monumentální čtyřtisícovka Mt. Kinabalu, která je nejvyšším vrcholem mezi Himálajem a Novou Guineou. Její svahy jsou zarostlé tropickou džunglí a nad prstencem nízkého rododendronového lesa ji korunuje mohutný, ledovci ohlazený žulový masiv, lemovaný skalními věžemi. Nachází se v NP Kinabalu, který je jedním z nejbohatších ekosystémů na světě (od r. 2000 chráněné UNESCO). V horské džungli NP Crocker Range je šance spatřit unikátní parazitickou rostlinu rafflésii s největším květem na světě (až 1 m v průměru), seznámit se s životem a kulturou domorodých obyvatel, potomků legendárních lovců lebek, a užít si tropické přírody. Okolí nížinné řeky Kinabatangan zase oplývá mimořádným bohatstvím fauny stejně jako pralesní rezervace v Sepiloku, kde centrum pro záchranu orangutanů úspěšně navrací zraněné jedince a opuštěná mláďata do volné přírody. A poznáme samozřejmě i zdejší milé a usměvavé obyvatele celé řady národností, jejich vesnice na kůlech nad mořem i pestrobarevná exotická tržiště. Celý program bude doprovázet koupání, šnorchlování či potápění na ostrovech při obou protilehlých pobřežích severního Bornea – zejména ostrov Sipadan je z hlediska bohatosti podmořského života jedinečnou světovou lokalitou. Pokračovat budeme do Indonésie, na Jávu, nejlidnatější ostrov světa. Poblíž aktivní sopky Merapi budeme poznávat javánskou kulturu, navštívíme největší buddhistický chrám světa Borobudur a hinduistický chrámový komplex Prambanan. Základnou nám bude Yogyakarta, kulturně nejpřitažlivější město Jávy.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Kuala Lumpur: přílet a první seznámení s hl. m. Malajsie – majestátní Petronas Towers (nejvyšší "dvojčata" světa, 452 m).

3. den

Kuala Lumpur – Kota Kinabalu: půldenní prohlídka hlavních zajímavostí – rušné etnické čtvrti, Náměstí nezávislosti, moderní Národní mešita; odpolední přelet na ostrov Borneo.

4. den

Kota Kinabalu – NP Crocker Range – NP Kinabalu: celodenní přejezd do NP Kinabalu, cestou zastávka v NP Crocker Range – šance najít kvetoucí rafflésii za pomoci strážců parku..

5.–6. den

NP Kinabalu : 2denní trek (pěší výstup) na nejvyšší horu JV Asie Mt. Kinabalu (4101 m) – první den převýšení 1400 m na horskou chatu, druhý den časně ráno ještě převýšení 800 m – východ slunce na vrcholu a sestup (2200 m).

7. den

Poring Hot Springs: odpočinek v termálních lázních v džungli – vyhlídkové lávky v korunách obřích stromů, motýlí farma, výlet k vodopádu a k netopýří jeskyni.

8. den

Poring – Sandakan: přesun do Sandakanu – dle časových možností krátká zastávka na čajové plantáži Sabah Tee Garden, záchranné centrum orangutanů v Sepiloku.

9.–10. den

Sandakan – Sungai Kinabatangan – o. Mabul: přesun na jih do jednoduchého kempu v džungli; safari v povodí řeky Kinabatangan – pozorování divokých zvířat s domorodými průvodci; pokračování do Semporny se zastávkou ve "vlaštovčích jeskyních" Madai; dojezd lodí na ostrov Mabul.

11.–12. den

Ostrovy Mabul a Sipadan: odpočinek a koupání, průzračné moře s bohatstvím mořského života – fakultativní lodní výlet s exkluzivním šnorchlováním či potápěním podél hrany hlubinného útesu ostrova (tisíce ryb, mořské želvy, přátelští útesoví žraloci).

13. den

Mabul – Tawau – Kuala Lumpur: návrat na pevninu – dle času odletu vycházka v NP Tawau Hills, rozloučení s ostrovem Borneo; letecký přesun do K. Lumpuru.

14. den

K. Lumpur – Yogyakarta: přelet do Indonésie na ostrov Jáva – rušný život na hlavní nákupní třídě Malioboro; večer fakultativně představení stínového divadlawayang kulit.

15. den

Yogyakarta: návštěva fascinujícího chrámového komplexu Borobudur; návštěva továrny na výrobu batiku; večer fakultativně představení Rámajány.

16. den

Yogyakarta: vycházka na úpatí sopky Merapi (2968 m); hinduistický chrám Prambanan – rozsáhlý areál ruin a vykopávek, možnost cyklistického výletu po okolí s návštěvou dalších chrámů.

17.–18. den

Yogyakarta – Praha: prohlídka města – sultánský palác (tzv. Kraton), bývalý vodní palác a zajímavý ptačí trh; odpoledne odlet přes Jakartu nebo K. Lumpur, přílet do ČR 18. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Kota Kinabalu / Yogyakarta–Praha ve výši 30 000 Kč a 2x přelet Tawau–Kuala Lumpur–Yogyakarta
 • linkové autobusy
 • pronajaté minibusy
 • lodě
 • 11x hostel
 • penzion či bungalov
 • 2x horská ubytovna
 • 2x jednoduchý přístřešek s matrací a moskytiérou v povodí řeky Kinabatangan
 • stravování během programů na Mt. Kinabalu
 • na řece Kinabatangan a na ostrově Mabul
 • vstupy do NP
 • safari v povodí řeky Kinabatangan
 • informační materiály
 • průvodce.
Poznámka:

Výlet na Sipadan (šnorchlování – 4800 Kč) je nutno zajistit předem, nelze platit až na místě.

Upozornění:

Upozorňujeme na částečnou fyzickou náročnost zájezdu – 2denní pěší výstup na Mt. Kinabalu, který nemá plnohodnotnou nenáročnou variantu, a na klasifikaci zájezdu "*", která avizuje často opravdu skromné ubytování. Jedná se tedy o cestovatelsky náročnější zájezd. 

Fakultativní služby:

pozorování orangutanů v Sepiloku (asi 15 USD), rafting na řece Padas (asi 80 USD)

Pořadatel:
CK China Tours
Velikost skupiny:

6–18 účastníků

Klima:

teplé tropické, s jednou chladnou nocí nad 3000 m, srážkově proměnlivé

Fotogalerie
Zajímavosti

Batik, batika – tento způsob výroby látek s krásnými vzory je především javánská a malajská záležitost. Na textil je nanášena vrstva vosku, poté se barví a postup je opakován do té doby, než vznikne látka požadovaného vzoru a barev. Dle způsobu výroby rozlišujeme batik levnější, tzv. tištěný, a dražší, psaný či kreslený. Dle barevného vzoru, použitých motivů a způsobu uvázání sarongu z batikované látky lze např. na Jávě odvodit společenské postavení nositele a důležitost události.

 

Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů