Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Kompletních 9288 km po nejdelší železniční trati světa
 • Moskevský Kreml a Rudé náměstí
 • Kazaň – perla Tatarstánu se středověkým kremlem
 • Nádherná příroda Bajkalu
 • Přístav Vladivostok a malebné pobřeží Pacifiku

Vyslyšme volání dálek a vydejme se na železniční pouť po nejdelší trati světa napříč Ruskem – zemí, nad kterou slunce nezapadá. Transsibiřská magistrála je fascinující a živoucí tepnou jižní Sibiře, jež by bez ní prakticky nemohla fungovat. Zároveň ale představuje zvláštní „jednorozměrný svět“, který zná jen dvě světové strany – východ a západ – a řídí se celý moskevským časem, ač vlakem protneme postupně osm časových pasem. Nejrychlejší expresní vlaky zvládají celou trasu za šest dní a nocí. My samozřejmě nepojedeme "v jednom tahu", nýbrž si cestu rozložíme na sedm úseků se zastávkami na těch nejzajímavějších místech. Vlaky jsou vždy lůžkové či lehátkové a celkem osm nocí ve vlaku, prostřídaných pěti nocemi v hotelech, nám pomůže zvládnout 9288 km trati v rozumném časovém rozpětí.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Moskva: přílet a prohlídka města – KremlRudé náměstí , chrám Vasila Blaženého, obchodní dům GUM, chrám Krista Spasitele, park Gorkého, pěší zóna starého Arbatu, moderní Nový Arbat, Novoděvičij klášter  s přilehlým hřbitovem; druhý den večer odjezd nočním vlakem po Transsibiřské magistrále.

3. den

Kazaň: prohlídka starobylého centra na řece Volzekazaňský Kreml , ulice Baumana, katedrála Sv. Petra a Pavla, chrám Všech náboženství; večer odjezd nočním vlakem a následující dopoledne přejezd přes Ural do Asie.

4.–5. den

Jekatěrinburg: náměstí Roku 1905, muzeum přírody Uralu, chrám Na krvi, vyhlídková plošina na vrcholu jednoho z moderních mrakodrapů, dům Sevosťjanova, jezero v centru města; výlet k hraničnímu monumentu mezi Evropou a Asií a k pohřebišti carské rodiny Ganina Jama; nocleh v hotelu a druhý den v podvečer odjezd na úsek magistrály, který je z těch našich druhý nejdelší (2 noci a den).

6. den

Přejezd západní Sibiří přes Omsk a Novosibirsk a přes mohutné řeky Irtyš a Ob; nocleh v hotelu.

7. den

Krasnojarsk – město s atraktivní polohou na veletoku Jenisej a v předhůří Východního Sajanu: výlet minibusem do přírodní rezervace Krasnojarské Stolby s unikátními skalními útvary s výhledy na Jenisej (většinu dne relaxace v přírodě a možnost pěší turistiky); večer odjezd vlakem k Bajkalu.

8. den

Irkutsk – tradiční metropole střední Sibiře na řece Angara – nábřeží, pravoslavné chrámy, dřevěné domy děkabristů, Znamenskij monastýr; nocleh v hotelu.

9. den

Přejezd minibusem k nedalekému jezeru Bajkal do letoviska Listvjanka – rybí trh, vyhlídková plavba lodí po jezeře, koupání na oblázkové pláži s výhledem na útesy, možnost vycházek borovými lesy po kopcovitém pobřeží či návštěva něrpinária (něrpa je endemický bajkalský tuleň); nocleh v turbáze.

10. den

Z Listvjanky přeplujeme lodí přes ústí řeky Angary do Port Bajkalu, odkud vyrazíme slavnou krugobajkalkou na vyhlídkovou jízdu s řadou zastávek a možností pěších procházek podél pobřeží Bajkalu; večer dojedeme do Sljuďanky, kde se po prohlídce jediného mramorového nádražína světě ubytujeme v turbáze na pobřeží.

11. den

Dopoledne koupání v Bajkalu, nebo výlet podél pobřeží; odpoledne přejezd vlakem okolo Bajkalu (významná část tohoto úseku vede hornatou krajinou s výhledy na jihovýchodní pobřeží) do Ulan-Ude, centra autonomního buddhistického Burjatska – večer prohlídka příjemného centra s monumentální hlavou Lenina na centrálním náměstí; nocleh v hotelu.

12. den

Výlet minibusem do buddhistického Ivolginského kláštera a do skanzenu sibiřských národů; odpoledne odjezd na náš nejdelší úsek magistrály (2 noci a 2 dny).

13.–14. den

Přejezd hornatou krajinou podél čínských hranic až na Dálný východ do Chabarovsku na soutoku Amuru a Usuri; nocleh v hotelu.

15. den

Chabarovsk: okružní plavba lodí po Amuru, Amurský útes, Spaso-preobraženský chrám, nábřežní promenáda, koupání na písčitých říčních plážích; v podvečer odjezd na závěrečný noční úsek – výjimečně směrem k jihu. 

16. den

Vladivostok: ráno příjezd a prohlídka města  Nikolajevskij sloup (symbolický konec Transsibiřské magistrály); transfer na Ostrov Russkij – koupání na písečné pláži, relaxace a vycházky podél skalnatého pobřeží; fakultativně návštěva pevnosti a dělostřelecké baterie; nocleh v turbáze.

17. den

Vladivostok – město se zajímavou polohou na členitém pobřeží Japonského moře a s velkým přístavem; prohlídka atraktivního centra – muzeum v ponorce, pevnost, mys a maják Tokarevského; výjezd lanovkou na sopku Orlí hnízdo s krásnými výhledy na město a okolní ostrovy; nocleh v hotelu.

18. den

Vladivostok – Praha: ráno transfer na letiště a odlet domů.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
2512370224. 8. – 10. 9. 2017 (18 dní) 62 700 Kč Rezervovat

aktuálně plno

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • ruské vízum - 2 700 Kč
   7x jednolůžkový pokoj v hotelech - nepovinný - 5 900 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Moskva / Vladivostok–Praha (vč. všech poplatků), 7x hotel ***, 3x turistická ubytovna, 10x snídaně, 7x lehátkový vlak (podrobněji viz Ubytování), místní transfery minibusy aj., 2x loď (okružní plavba po Bajkalu a po Amuru), celodenní výlet krugobajkalkou, exkurze do NP Stolby, informační materiály, český průvodce.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vstupné do památek a případná individuální doprava ve městech

Poznámka:

Časový harmonogram může být upraven podle aktuálního jízdního řádu.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Velikost skupiny:

6–15 účastníků

Klima:

Budeme se přesouvat postupně k východu v rozsahu zeměpisné šířky například Polska, až na závěr v Chabarovsku a zejména ve Vladivostoku klesneme jižněji až na úroveň Bulharska, ale u Pacifiku je obvykle chladněji než u Černého moře. Takže počasí lze očekávat celkově obdobné jako u nás.

Ubytování:

Ubytování v hotelech ***, případně v „turbázách“ ve 2/4lůžkových pokojích, jednolůžkový pokoj v hotelech je na vyžádání za příplatek. WC a sprcha s teplou vodou budou většinou na pokoji, ale nelze to vždy zaručit.

Vlaky mají dvě kategorie vagonů. Kupejnyj vagon má uzavřená kupé pro 4 osoby se sklopnými lůžky dole a ve střední poloze, nejvyšší patro je určeno pro zavazadla. Plackartnyj vagon má obdobná lůžka, ale kupé nemají čelní stěnu do uličky a na protilehlé straně uličky jsou ještě 2 lůžka rovnoběžná se směrem jízdy. O každý vagon se pečlivě stará děžurnyj, který vydává čisté povlečení. Kupejnyj vagón nabízí více prostoru a soukromí, plackartnyj zase možnost užít si neformální družnou atmosféru a těsnější kontakt s domácími pasažéry. Na všech nočních úsecích je v ceně kupejnyj vagon, pouze na denním přejezdu okolo Bajkalu je v ceně plackartnyj vagon.

Stravování:

Užijeme si stravování z bohatých místních zdrojů – samozřejmě také masové taštičky pelmeně, palačinky blinčiki, u Bajkalu a u velkých řek ryby, velký výběr z mnoha druhů piva atd. Ve vlacích je restaurační vagon a v každém vagonu kypjatok s vroucí vodou na samoobslužnou přípravu čaje, kávy, instantních polévek apod. Vše za ceny srovnatelné či nižší oproti českým.

Fotogalerie
Zajímavosti

Jako čtení do vlaku vám doporučujeme některou z knížek legionářské literatury, jež vás přenese do doby, kdy magistrálu v celé její délce ovládly na sklonku první světové války i po ní československé legie, odříznuté bolševickou revolucí, které tudy přes Vladivostok mířily k domovu asi nejdelší oklikou, jakou kdy světové dějiny vojenských přesunů zaznamenaly.

 

Katalog 2017/18 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů