Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Písečné hrady a hliněné město Bam v poušti
 • Mašhad – nejposvátnější ší’itské město a starý Jazd chráněný UNESCO
 • Za tradicemi a kulturou kočovníků, do pouštních vesnic i opuštěných karavanserají
 • Ostrov Qešm – zapomenutý ráj v Perském zálivu

Chcete v Íránu poznat místa možná méně známá, nikoli však méně krásná či méně zajímavá, než jsou ta obvykle navštěvovaná? Vydejte se s námi za krásami perských pouští, po stopách dávných karavan putujících po hedvábné cestě... Navštívíme opuštěné karavanseráje – mlčenlivé svědky slávy středověké Persie, svezeme se na velbloudu a nahlédneme do hliněných vesnic, kde jako by se zastavil čas a kde přetrvává tradiční způsob života, kde pověstná perská zdvořilost a pohostinnost jsou dodnes samozřejmostí. Okouzlí nás krása perských pouští i svěží barva jarních zelených údolí. Všude tady budeme mít možnost setkávat se s nesmírně přátelskými lidmi, kteří tento exotický kout světa obývají po staletí a tisíciletí. Cesta nás dovede až do Perského zálivu na ostrov Qešm – zapomenutý ráj Íránu. Na závěr vykonáme pouť do Mašhadu a před jméno si budeme moci připsat titul "maští" – tedy "ten, kdo navštívil Mašhad", nejposvátnější místo ší’itů v Íránu.

Zájezd se koná 1x za 2 roky – příští plánovaný termín je na jaře 2021.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Teherán: přílet a pokračování přes nejortodoxnější město Íránu Qom – působivá hrobka Fáteme (sestry emáma Rezá) do Kášánu.

3. den

Núšábád – podzemní město z dob vpádu Mongolů, 400 let starý karavanseraj Marandžáb z doby šáha Abbáse v poušti, solné jezero.

4. den

Náín – starobylé město s jednou z nejstarších íránských mešit, krásně dochovaný karavanseraj Anarak.

5. den

Malebná pouštní vesnice Mesr – velbloudi a výlet do pouště mezi písečné duny, oáza Garme uprostřed největší íránské pouště Kavír, 1500 let stará hliněná vesnice.

6. den

Přejezd pouští do Jazdu (zápis UNESCO z r. 2017) – "města větrných věží", místa s více než 5000 let dlouhou historií, centra zoroastrismu v Íránu; večerní procházka osvětlenými uličkami tohoto pouštního města.

7. den

Hliněná pevnost Mejbodu – obrovská hliněná středověká lednice (jachčál), středověká pošta.

8. den

Majestátní strážní pevnost Sare Jazd; Mejmand – až 10 000 let staré skalní příbytky.

9. den

Kermán – spletité bludiště bazarů, muzeum v lázních Hamám-e Vaqíl; Máhán – mauzoleum šáha Nematolláha Valího, překrásné Princovy zahrady Bág-e Šáhzáde.

10. den

Poušť Kaluts – součást jedné ze dvou největších íránských pouští, solné pouště Lút (její část byla v r. 2016 zařazena na seznam UNESCO): výlet do pouště – desítky kilometrů "písečních hradů", kanát (ve Střední Asii karez, v Ománu faladž aj.) – podzemní přívod vody (několik perských kanátů bylo také v r. 2016 zařazeno na seznam UNESCO); nocleh v pouštní vesnici.

11. den

Pouštní hrad Rajen s 3 km dlouhými hradbami; Bam – pozůstatky pevnosti a města zničených zemětřesením v r. 2003; noční přejezd k Perskému zálivu do města Bandar-e Abbás.

12.–13. den

Přejezd lodí na ostrov Qešm – zapomenutý ráj Íránu: portugalská pevnost, jeskyně Charbas; nenáročná procházka působivými scenériemi přírodních písečných útvarů v Údolí hvězd.

14. den

Qešm – Mašhad: přejezd zpět do Bandar-e Abbás, letecky přes Teherán do Mašhadu.

15. den

Mašhad někdejší důležité místo hedvábné stezky, nejposvátnější město ší’itů a cíl každoročních poutí: hrobka emáma Rezá a dobyvatele Nádiršáha.

16. den

Karavanseraj Rubát Šaraf – jeden z nejkrásnějších perských karavanserajů na hedvábné stezce; Tús – hrobka básníka Ferdousího.

17.–18. den

Mašhad – Praha: výlet do do půvabné horské vesničky Kang; odlet v nočních hodinách, přílet do ČR 18. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Teherán / Mašhad–Praha (vč. všech poplatků)
 • 1x přelet Bandar-e Abbás–Teherán–Mašhad
 • 1x noční linkový autobus na sezení
 • minibusy / taxíky / metro
 • 10x hotel ** se snídaní
 • 2x tradiční perské ubytování
 • 3x speciální ubytování ve vesnici
 • český persky hovořící průvodce China Tours.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

íránské vízum – 50 EUR (platí se v ČR při osobním podání žádosti na ambasádě)

Poznámka:

Pro cesty do Íránu nedoporučujeme mít v pase izraelské razítko.

Upozornění:

Nutná osobní návštěva ambasády každým účastníkem při podání žádosti o vízum.

Od 21. 1. 2016 platí, pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Íránu, nemůže k cestě do USA využít Visa Waiver Program (ESTA), ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum. Více informací na www.mzv.cz//severni_amerika/usa/cestovani/visa.html a na www.usembassy.cz.

Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů