Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Po stopách vietnamské historie i strýčka Ho Či Mina
 • Do hor za etnickými menšinami
 • Největší plovoucí trh v deltě životodárného Mekongu
 • Nejkrásnější vietnamské pláže ostrova Phu Quoc

Pojeďte si nakoupit na skutečnou vietnamskou tržnici – kromě známých i nezvyklých druhů ovoce a zeleniny třeba ptačí hnízda na proslulou polévku. Navštivte zemi, kde moderní a rušná velkoměsta střídají vesničky v nekonečné zeleni rýžových políček. Projdeme se v horách severu, poplujeme lodí v mekongské deltě a všude tam se budeme setkávat s rozmanitou a pestrou přírodou i milými místními obyvateli. O silném kulturním vlivu sousední Číny se přesvědčíme na vlastní oči i chuťové pohárky. Bohaté zážitky z exotické cesty vstřebáme se zájemci o prodloužení na Phu Quocu – ostrově nejlepších vietnamských pláží a výtečné rybí omáčky.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Hanoj: procházka starým městem – jezero Navráceného meče s Želví věží, chrám Ngoc Son s mostem Jitřních paprsků; večer slavné vodní loutkové divadlo.

3. den

Hanoj: prohlídka města – Chrám písemnictví, Pagoda na jediném sloupu (symbol Hanoje), mauzoleum Ho Či Mina, pagoda Založení státu, katedrála Sv. Josefa; noční lehátkový vlak.

4. den

Sapa – horské městečko na úpatí nejvyšší vietnamské hory Fansipan (3143 m): průsmyk Tram Ton, 100 m vysoký Stříbrný vodopád.

5. den

Sapa: nenáročné pěší výlety vesnicemi národnostních menšin – terasovitá rýžová políčka, vodní buvoli a tradiční obydlí.

6. den

Vietnamsko-čínské pohraničí: tradiční víkendový trh; noční lehátkový vlak do Hanoje.

7. den

Halong  – zátoka Zanořujícího se draka: více než dva tisíce vápencových homolí vystupujících z vody – plovoucí vesnice a nezapomenutelný nocleh na lodi.

8. den

Halong – Hanoj: dokončení plavby – návštěva jedné z mnoha krasových jeskyní, možnost koupání v zátoce; návrat do Hanoje a noční lehátkový vlak.

9. den

Dong Hoi – Hue : jeskyně Phong Nha , tunely Vinh Moc – "podzemní vesnice" u demilitarizovaného pásma; Hue – "město harmonie" a sídlo posledních vietnamských císařů, pagoda Thien Mu na břehu Voňavé řeky; nejlepší vietnamská kuchyně.

10. den

Hue: areál císařského paláce, tzv. Zakázaného města, rozsáhlé hrobky císařů dynastie Nguyen.

11. den

Hue – Hoi An : přejezd do Hoi Anu – malebné uličky starobylého přístavu, shromažďovací domy čínských kongregací, japonský krytý most.

12. den

Hoi An – My Son : výlet do starého náboženského centra mocného státu Čampa – pozůstatky hinduistických chrámů ze 4.–13. stol.; noční lehátkový vlak.

13. den

Nha Trang: odpočinek – nejlepší městská pláž ve Vietnamu; fakultativně výlet na ostrov Hon Mieu s akváriem.

14. den

Nha Trang: areál čamských věží Po Nagar z 8.–12. stol., chrám Long Son s 14metrovým Buddhou, novogotická katedrála; noční lehátkový vlak.

15. den

Saigon: příjezd do Ho Či Minova města; celodenní prohlídka – koloniální francouzská architektura (pošta, radnice, katedrála Notre Dame, Prezidentský palác), zajímavá muzea a rušné trhy, hektická atmosféra jižní metropole Vietnamu. 

16. den

Saigon – Can Tho: výlet do delty Mekongu – projížďka lodí po hlavním toku řeky i po bočních ramenech pohlcených tropickou přírodou (cestou malé výrobny produktů z rýže).

17.–18. den

Can Tho – Saigon – Praha: plovoucí trh Cai Rang, největší v deltě Mekongu – stovky plavidel naplněných ovocem, květinami a dalším zbožím; návrat do Saigonu a odlet, přílet domů 18. den.

 

PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ PHU QUOC:

18. den

Saigon – Phu Quoc: přelet na ostrov v Thajském zálivu – odpočinek u moře.

19.–20. den

Phu Quoc: průzračně modrá voda s bohatým podmořským životem a nejkrásnější vietnamské pláže, ale také krajina s původním pralesem – koupání, vycházky, či návštěva továrničky na výrobu rybí omáčky.

21.–22. den

Phu Quoc – Saigon – Praha: letecký návrat domů.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Hanoj / Saigon–Praha (vč. všech poplatků)
 • 2x přelet v prodloužení (Saigon–Phu Quoc a zpět)
 • 5x noční lehátkový vlak
 • 2x celodenní výlet lodí (1x s noclehem)
 • 2x loďka
 • mikrobusy
 • 10x hotel ** se snídaní (+ 3x v prodloužení)
 • 1x kajuta na lodi v zátoce Halong s plnou penzí
 • český odborný průvodce China Tours.
Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie
Zajímavosti

Symbolem Hoi Anu je krytý most postavený japonskými obchodníky na konci 16. století. Vtiskli mu nejen tradiční japonský vzhled, ale mysleli i na nebezpečí zemětřesení – možná i proto se most zachoval dodnes. I když třeba za to mohou jeho strážci – dvojice opic na jedné straně a dva psi na straně druhé.

Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů