Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Ohromná skalní Nebeská brána a nádherné Duhové hory
  • Buddhistické jeskyně Mogao a Longmen
  • Nejzápadnější konec Dlouhé zdi a čínské "Monument Valley"
  • Magický Shaolin – kolébka wushu  

Vydejme se po "hedvábné cestě", která spojovala v raném středověku všechny velké civilizace euroasijského kontinentu. Putujme po ní jako starověcí kupci, vzdělanci, umělci, náboženští myslitelé, šiřitelé učení Buddhova, Mohamedova a Kristova. Jednotlivé úseky hedvábné cesty byly důležitými obchodními tepnami, ale i výjimečným faktorem světového dění kulturního a duchovního. Zveme vás na putování po severní větvi východní části suchozemské cesty – z kyrgyzského Biškeku do čínského Luoyangu, přes ťan-šanské průsmyky a kolem nádherných jezer Issyk-kul a Karakul, po okraji pouští Gobi a Taklamakan a podél západní části Dlouhé zdi.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Biškek – Naryn: brzy ráno přílet do hl. m. Kyrgyzstánu s kulisami éry SSSR a 4800 m vysokým pohořím Ťan-šan v pozadí; krátká prohlídka města – památník Lenina či národního hrdiny Manase; 25 m vysoká věž Burana z 9. stol.; přejezd okolo jezera Issyk-kul (největší jezero v zemi) do města Naryn.

3. den

Kyrgyzstán  Kašgar: celodenní přejezd z Kyrgyzstánu přes možná zasněžený ťan-šanský průsmyk Torugart (3752 m) do čínského Kašgaru – pouštní město, kdysi jedno z nejdůležitějších obchodních center a důležitá křižovatka na hedvábné cestě.

4. den

Kašgar: výlet k unikátnímu skalnímu útvaru Shipton´s Arch neboli Nebeská brána – až 365 m vysoké (pouze z pohledu od Z) a 55 m široké skalní okno; návštěva mešity Id Kah z 15. stol. (jedna z největších v Číně), procházka uličkami starého města.

5. den

Kašgar  j. Karakul: neopakovatelný nedělní trh v Kašgaru – až 50 000 obchodníků s koňmi, ovcemi, zeleninou, koberci, čepicemi a jiným zbožím; odpoledne přejezd k jezeru Karakul, ležícímu přes 3000 m vysoko mezi dvěma sedmitisicovými velikány Mustag Ata a Kongur – nocleh v jurtě nebo jednoduchém hotelu.

6. den

Karakul – Kašgar: východ slunce nad jezerem – pasoucí se velbloudi, jaci a ovce; návrat do Kašgaru – cestou prohlídka hrobky islámského světce Abakha Hoji ze 17. stol.; poslední procházka starým městem a poslední ochutnávky místních specialit; noční lehátkový vlak.

7. den

Turfan: odpoledne příjezd do důležité křižovatky hedvábné cesty a tranzitní stanice různých kultur; výlet do okolí – ruiny unikátního pouštního města Jiaohe (Ťiao-che) na soutoku dvou řek; muzeum podzemních zavlažovacích kanálů, tzv. karez. 

8. den

Turfan: oblast vyhlášená pěstováním vinné révy – skvělé místní hrozinky; buddhistické jeskyně Bezeklyk, zajímavý přírodní úkaz Plamenné hory, hliněná tradiční ujgurská vesnice Tujuk, Eminův minaret; noční lehátkový vlak.

9. den

Dunhuang (Tun-chuang) – vstupní brána do říše Středu v době dynastie Han (Chan): příjezd vlakem a výlet k malebnému jezírku Měsíčního srpečku ukrytému mezi písečnými dunami (nejvyšší 1750 m n.m.) – možnost projížďky na velbloudu nebo "sáňkování" na dunách.

10. den

Dunhuang – Jiayuguan (Ťia-jü-guan): vyhlášené jeskyně Mogao (Mo-kao) – vrchol buddhistického umění (unikátní nástěnné malby a sochy ze 4. až 11. stol.); odpoledne přejezd linkovým autobusem do Jiayuguanu.

11. den

Jiayuguan – Zhangye (Čang-jie): návštěva nejzápadnější části Dlouhé zdi z dob dynastie Ming – zastavení u poslední hlásky; prohlídka rozsáhlé pevnosti ze 14. stol.; odpoledne přejezd vlakem do Zhangye. 

12. den

Zhangye: výlet do jedinečných tzv. Duhových hor – pohoří vymodelované zrůznobarevných vrstev rudého pískovce, výstup na některé z vyhlídek; procházka dalším nádherným přírodním úkazem – tzv. Ledovým údolím Binggou (Ping-kou) připomínajícím trochu Munument Valley v USA. 

13. den

Zhangye – Lanzhou (Lan-čou): prohlídka kláštera Velkého Buddhy (největší krytá socha ležícího Buddhy v Číně – 34,5 m); výlet do pohoří Mati (Ma-tchi) – pohoří Koňské podkovy s vysoko do skály vytesanými buddhistickými jeskyněmi; odpoledne přejezd vlakem do Lanzhou.

14. den

Lanzhou: celodenní výlet do jeskynních buddhistických chrámů Binglingsi (Ping-ling-s'), přináležejících k jeskyním Desetitisíců Buddhů a nacházejících se na březích Žluté řeky; přejezd lodí přes Ž. řeku, návrat do Lanzhou a noční lehátkový vlak.

15. den

Luoyang (Luo-jang): po poledni příjezd do rozsáhlého buddhistického kláštera Bílého koně z 1. stol. n.l. (nejstarší v celé Číně).

16. den

Luoyang – Shaolin (Šao-lin): celodenní výlet doslavné kolébky wushu (wu-šu) – čínských bojových umění; prohlídka klášterního areálu na úpatí posvátné horySongshan (Sung-šan) – např. Les pagod s 248 cihlovými pagodkami nebo síň Arhatů; představení bojových umění; večer návrat do Luoyangu.

17.–18. den

Luoyang – Peking – Praha: dopoledne návštěva výstavních skalních buddhistických jeskyní Dračí brána – Longmen (Lung-men); odpoledne přelet do Pekingu a dále do ČR, přílet domů 18. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
3333181030. 5. – 16. 6. 2018 (18 dní) 69 800 Kč 67 706 Kč   sleva 2 094 Kč
sleva za včasnost do 30. prosince 2017
Rezervovat
  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • jednolůžkový pokoj (jen v hotelech) - 4 860 Kč
      čínské vízum - 2 200 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Biškek / Peking–Praha (vč. všech poplatků), 1x přelet Luoyang–Peking, 3x noční lehátkový vlak II. třídy, mikrobusy, linkové autobusy a denní vlaky, MHD, 11x hotel **, 1x vícelůžková jurta nebo jednoduchý hotel, český čínsky hovořící průvodce China Tours.

Poznámka:

Možnost individuálního prodloužení v Pekingu – žádejte v prodejní kanceláři.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Stravování:

U tohoto zájezdu není žádné stravování zahrnuto v ceně – hlavním důvodem je, že tento zájezd je koncipován v úrovni **, což odpovídá i úrovni ubytování a hotely kategorie ** nemají většinou restaurace, nelze tam tedy zajistit ani snídaně. Určitě se ale nemusíte bát, že byste hladověli…
Snídaně: V hotelech bývá varná konvice (nebo na chodbě termosky s horkou vodou) i sáčky s čajem, jen pokud máte rádi kávu, je třeba si ji vzít z domova, a k tomu si během předchozího dne můžete něco zakoupit v obchodech. Někde je možné snídani zajistit přímo v hotelu, nebo se dá zajít do blízké restaurace (stánku na ulici) na rychlou „čínskou“ snídani (knedlíčky/placky). V každém případě vždy průvodce předem informuje, která varianta bude u daného ubytování možná.
Obědy: Většinou se z časových důvodů speciálně neřeší – na památkách/výletních místech bývají různé stánky s občerstvením (placky, nudle, knedlíčky, grilované špejle). V každém případě doporučujeme mít po celý den u sebe dostatek balené vody apod.
Večeře: Je hlavním jídlem dne a průvodci ji pro zájemce organizují – vždy nabídnou, kdo má zájem jít na společnou večeři, zavedou vás do některé vytipované restaurace či jídelny a pomohou s výběrem.
Výše veškeré útraty za jídlo a nápoje je tedy na zájezdu zcela v rukou klientů – dle volby úrovně stravování je třeba počítat s 10–15 USD/den.

Fotogalerie
Zajímavosti

Číňané Zeď nazývají Wanli Chang cheng (Wan-li čchang-čcheng), což znamená doslova „zeď dlouhá deset tisíc li“. Jelikož výraz „deset tisíc“ je pro ně tradičně synonymem nezměrného množství, nabízí se výstižnější překlad „nekonečně dlouhá zeď“, zkráceně Dlouhá zeď. V angličtině se však ujalo označení „Great Wall of China“, jehož překladem vznikl nepřesný, avšak nejrozšířenější název „Velká čínská zeď“.

Promítání

Čína – skvosty říše Středu

Kdy?
2. ledna 2018
Kde?
Říčany: Centrum Na Fialce
Přednášející:
Klára Štiplová
Katalog 2017 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů