Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Zářící mrakodrapy a podmořské akvárium v Singapuru
  • Starobylý přístav Melaka i moderní metropole Kuala Lumpur
  • Zeleň čajových plantáží i prastaré džungle
  • Smaragdové vody kouzelných Perhentianských ostrovů

Singapur. Malajsie. Také cítíte tu exotiku? Vydejte se s námi k rovníku, na pestrou cestu nabitou zážitky... Navštívíme historické čtvrti "lvího města" Singapuru krčící se ve stínu mrakodrapů, projdeme se uličkami starobylé přístavní Melaky a se zatajeným dechem budeme vzhlížet k zářícím věžím malajských "dvojčat" v Kuala Lumpuru. Z moderního velkoměsta pak unikneme do prastaré džungle národního parku Taman Negara, kde se projdeme po lávkách zavěšených vysoko v korunách stromů a navštívíme původní obyvatele orang asli. Mezi zářivě zelenými čajovými plantážemi v Cameron Highlands si mimo jiné vychutnáme místní vyhlášený čaj. V Kota Bharu, malajském "městě kultury", uvidíme některá z mnoha tradičních řemesel. Po cestě plné intenzivních vjemů si odpočineme na krásných plážích Perhentianských ostrovů.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Singapur: přílet do „Lvího města“ a první seznámení – supermoderní budovy na březích zátoky Marina.

3. den

Singapur: pestré etnické čtvrti (arabská, indická, čínská či koloniální), symbol města Merlion; zelená oáza uprostřed velkoměsta – botanické zahrady  proslulé svými orchidejemi; výlet na ostrov Sentosa a prohlídka vyhlášeného podmořského akvária.

4. den

Singapur – Melaka : přesun do nejstaršího malajsijského přístavu – procházka starobylými uličkami s koloniální architekturou (směs portugalských, holandských a anglických vlivů); večerní projížďka po řece.

5. den

Melaka Kuala Lumpur: výhled na celé město z pahorku Sv. Pavla se stejnojmenným katolickým kostelem, nejstarší čínský chrám v Malajsii; odpoledne pokračování do K. Lumpuru, cestou nové správní centrum – supermoderní Putrajaya; večer v čínské čtvrti – vůně pouličních jídelniček a nákupy na nočním trhu.

6. den

Kuala Lumpur: koloniální památky u Náměstí nezávislosti a moderní Národní mešita; návštěva Královské selangkorské cínovny a batikové továrny; hinduistický chrám v jeskyních Batu obklopený houfy opic; večer slavná „dvojčata“ Petronas Twin Towers.

7. den

Kuala Lumpur – NP Taman Negara: přesun do nejznámějšího malajsijského národního parku – vůně a zvuky tropické přírody; procházka noční džunglí.

8. den

Taman Negara: pozorování bohatství fauny a flóry jednoho z nejstarších pralesů světa z lávek zavěšených vysoko v korunách stromů; výlet člunem do vesnice původních obyvatel džungle orang asli.

9. den

Taman Negara – Cameron Highlands: přejezd do půvabné horské oblasti se svěží, bohatou přírodou a příjemným klimatem.

10. den

Cameron Highlands: pohled na zářivě zelené čajové plantáže z vrcholku Gunung Brinchang, lesy plné orchidejí a masožravých láčkovek, ovocné a květinové zahrady, návštěva továrny na zpracování čaje, motýlí dům.

11. den

Cameron Highlands – Kota Bharu: přejezd na východní pobřeží Malajsie; barvitý noční trh.

12. den

Kota Bharu Perhentiany: centrum malajské muslimské kultury – bohaté řemeslné a kulturní tradice (konkrétní program dle počasí); přejezd lodí na nádherné ostrovy v Jihočínském moři.

13.–14. den

Perhentianské ostrovy: dvoudenní odpočinek na písčitých plážích – možnost koupání a šnorchlování v průzračných vodách s bohatým mořským životem.

15.–16. den

Perhentiany – Praha: návrat na pevninu, přelet do K. Lumpuru a následný odlet domů, přílet 16. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
333838106. 4. – 21. 4. 2018 (16 dní) 82 800 Kč 79 488 Kč   sleva 3 312 Kč
sleva za včasnost do 6. října 2017
Rezervovat
  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • jednolůžkový pokoj - 13 800 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Singapur / Kuala Lumpur–Praha (vč. všech poplatků), 1x přelet Kota Bharu–Kuala Lumpur, pronajaté mikrobusy, čluny, MHD, 13x hotel *** se snídaní, 1x oběd v NP Taman Negara, vstupné do památkových objektů a NP dle programu, český odborný průvodce China Tours.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

8–16 účastníků

Fotogalerie
Zajímavosti

Národní park Taman Negara je nejstarším národním parkem v Malajsii a jeho název doslova znamená "národní park". Impozantní není jenom svojí rozlohou (téměř 4500 km čtverečních), ale zejména stářím primárního pralesa – odhaduje se na cca 130 milionů let. Kromě původních obyvatel orang asli je tato oblast domovem pro více než 300 druhů ptáků, desítky druhů hmyzu a ryb i pro savce, jako je slon indický, tygr či levhart. Nalezneme zde přes 10 000 druhů rostlin, na jednom hektaru plochy se vyskytuje kolem stovky druhů stromů.

 

Katalog 2017/18 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů