Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Zářící mrakodrapy a podmořské akvárium v Singapuru
 • Starobylý přístav Melaka i moderní metropole Kuala Lumpur
 • Zeleň čajových plantáží i bohatá fauna a flóra prastaré džungle
 • Smaragdové vody kouzelných Perhentianských ostrovů

Singapur. Malajsie. Také cítíte tu exotiku? Vydejte se s námi k rovníku, na pestrou cestu nabitou zážitky... Navštívíme historické čtvrti "Lvího města" Singapuru krčící se ve stínu mrakodrapů, projdeme se uličkami starobylé přístavní Melaky a se zatajeným dechem budeme vzhlížet k zářícím věžím malajských "dvojčat" v Kuala Lumpuru. Z moderního velkoměsta pak unikneme do prastaré džungle národního parku Taman Negara, kde se projdeme po lávkách zavěšených vysoko v korunách stromů a navštívíme původní obyvatele orang asli. Mezi zářivě zelenými čajovými plantážemi v Cameron Highlands si mimo jiné vychutnáme místní vyhlášený čaj. V Kota Bharu, malajském "městě kultury", uvidíme některá z mnoha tradičních řemesel. Po cestě plné intenzivních vjemů si odpočineme na krásných plážích Perhentianských ostrovů.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Singapur: přílet do „Lvího města“ a první seznámení – supermoderní budovy na březích zátoky Marina.

3. den

Singapur: pestré etnické čtvrti (arabská, indická, čínská či koloniální), symbol města Merlion; zelená oáza uprostřed velkoměsta – botanické zahrady  proslulé svými orchidejemi; výlet na ostrov Sentosa a prohlídka vyhlášeného podmořského akvária.

4. den

Singapur – Melaka : přesun do nejstaršího malajsijského přístavu – procházka starobylými uličkami s koloniální architekturou (směs portugalských, holandských a anglických vlivů); večerní projížďka po řece.

5. den

Melaka Kuala Lumpur: výhled na celé město z pahorku Sv. Pavla se stejnojmenným katolickým kostelem, nejstarší čínský chrám v Malajsii; odpoledne pokračování do K. Lumpuru, cestou nové správní centrum – supermoderní Putrajaya; večer v čínské čtvrti – vůně pouličních jídelniček a nákupy na nočním trhu.

6. den

Kuala Lumpur a okolí: koloniální památky u náměstí Nezávislosti a moderní Národní mešita; návštěva Královské selangorské cínovny a batikové továrny; hinduistický chrám v jeskyních Batu obklopený houfy opic; večer slavná „dvojčata“ Petronas Twin Towers.

7. den

Kuala Lumpur – NP Taman Negara: přesun do nejznámějšího malajsijského národního parku – vůně a zvuky tropické přírody; procházka noční džunglí.

8. den

Taman Negara: pozorování bohatství fauny a flóry jednoho z nejstarších pralesů světa z lávek zavěšených vysoko v korunách stromů; výlet člunem do vesnice původních obyvatel džungle orang asli.

9. den

Taman Negara – Cameron Highlands: přejezd do půvabné horské oblasti se svěží, bohatou přírodou a příjemným klimatem.

10. den

Cameron Highlands: pohled na zářivě zelené čajové plantáže, mechový les na úpatí hory Gunung Brinchang, lesy plné orchidejí a masožravých láčkovek, ovocné a květinové zahrady, návštěva továrny na zpracování čaje, motýlí dům.

11. den

Cameron Highlands – Kota Bharu: přejezd na východní pobřeží Malajsie; barvitý noční trh.

12. den

Kota Bharu Perhentiany: centrum malajské muslimské kultury – bohaté řemeslné a kulturní tradice (konkrétní program dle počasí); přejezd lodí na nádherné ostrovy v Jihočínském moři.

13.–14. den

Perhentianské ostrovy: dvoudenní odpočinek na písčitých plážích – možnost koupání a šnorchlování v průzračných vodách s bohatým mořským životem.

15.–16. den

Perhentiany – Praha: návrat na pevninu, přelet do K. Lumpuru a následný odlet domů, přílet 16. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Singapur / Kuala Lumpur–Praha (vč. všech poplatků)
 • 1x přelet Kota Bharu–Kuala Lumpur
 • pronajaté mikrobusy / čluny / MHD
 • 13x hotel *** se snídaní
 • 1x oběd v NP Taman Negara
 • vstupné do památkových objektů a NP dle programu
 • český odborný průvodce China Tours.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

8–16 účastníků

Fotogalerie
Zajímavosti

Národní park Taman Negara je nejstarším národním parkem v Malajsii a jeho název doslova znamená "národní park". Impozantní není jenom svojí rozlohou (téměř 4500 km čtverečních), ale zejména stářím primárního pralesa – odhaduje se na cca 130 milionů let. Kromě původních obyvatel orang asli je tato oblast domovem pro více než 300 druhů ptáků, desítky druhů hmyzu a ryb i pro savce, jako je slon indický, tygr či levhart. Nalezneme zde přes 10 000 druhů rostlin, na jednom hektaru plochy se vyskytuje kolem stovky druhů stromů.

 

Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů