Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Živé chrámy, samurajské hrady, tradiční zenové zahrady
 • Císařské Kjóto a kouzelná historická místa v Himedži, Nikkó a Naře
 • Moderní tokijská a ósacká architektura a superrychlé šinkanseny
 • Suši, tempura, vyhlášené hovězí wagjú i slavné rýžové sake

Zveme vás do oblasti tradiční japonské kultury, ale také ráje milovníků japonského jídla. Poznáme největší aglomeraci světa Kantó s jejím srdcem Tokiem, tajemné Nikkó, oblast Kansai s okouzlujícím historickým a kulturním centrem Kjótem a energickým městem jídla a zábavy Ósakou, která okouzlí každého cestovatele a uspokojí i toho nejnáročnějšího gurmána. Každý den naší cesty bude plný dojmů, barev a vůní, každý krok poodhalí o něco víc z krásy této fascinující země, ale i z jeho chutí. Ochutnávat Japonsko budeme už od snídaně i během dne a každý večer přijde hlavní, pokaždé zcela jiný, skvělý a nevšední kulinářský zážitek. Ukážeme vám, že japonské jídlo není jen suši a tempura (které ale samozřejmě také ochutnáme). Zapomeňte na zbytečně předražené restaurace pro turisty, zkušený průvodce vás vezme tam, kde jedí místní a kde se vaří skutečná japonská kuchyně. Jakitori, rafute, takojaki – to jsou slova, která vám zatím možná mnoho neříkají, ale která se na konci zájezdu změní v chutnou vzpomínku a možná i inspiraci pro vaši vlastní kuchyni. Vrcholem kulinářského programu bude ochutnávka slavného a exkluzivního wagjú – prý nejlepšího a nejdražšího hovězího masa na světě ze speciálního japonského skotu.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Tokio: přílet večer; k večeři tradiční a oblíbené japonské „jídlo na cesty“bentó v pohodlném expresu z letiště; ubytování.

3. den

Tokio: čtvrť Asakusa – nejstarší chrám Sensódži a brána Kaminarimon; výlet lodí po řece Sumida, císařská zahrada Hamarikjú; procházka slavnou čtvrtí obchodů a bank Ginza s divadlem Kabukiza a elegantní supermoderní čtvrtí Šiodome; ochutnávka slavného japonského rýžového vínasakevečeře ve znamení kuchyně tropického souostroví Okinawa s oblíbenými specialitami, jako je rafute, gója čampurú či sukugarasu, na trávení si můžete dát sklenku nejsilnější japonské pálenky awamori.

4. den

Tokio – Nikkó : výlet expresem do jednoho z nejkrásnějších míst v Japonsku – hrobky největších šógunů Tokugawav prastarých cedrových lesích, chrám Rinnódži, svatyně Tóšógú, Taijúin a další památky; po návratu při dobrém počasí pohled na Tokio z nejvyšší TV věže na světě (634 m) – Sky Tree; k večeři ochutnáme křupavou tempuru – nejčerstvější ryby, krevety, místní houby a zeleninu smažené do zlatova v těstíčku, to vše podávané se speciální omáčkou a polévkou miso.

5. den

Tokio – Himedži   Ósaka: přejezd šinkansenem do Himedži – návštěva největšího a nejkrásnějšího původně dochovaného japonského hradu; podvečerní Ósaka – div moderní architektury Umeda Sky Building se střešní vyhlídkovou terasou pod otevřeným nebem; povečeříme nejslavnější japonské jídlo suši v rušné lidové restauraci– tuňák, který se rozplyne na jazyku, losos, sladké krevety, sněhový krab a neskutečný výběr neznámých a exotických ryb; pro zájemce noční Ósaka – procházka retročtvrtí Šinsekai, kde můžeme ochutnat vyhlášenou ósackou specialitu takojaki (těstové kuličky plněné chobotnicí), čtvrť jídla a zábavy Namba s arkádami Dótombori a mostem Ebisubaši.

6. den

Kjóto : prohlídka císařského města s nejkrásnějšími památkami, kulturními perlami Japonska – slavný chrám Kijomizudera vysoko nad městem, chrámový komplex Zenrindži, jedna z nejfotografovanějších památek v Japonsku – Zlatý pavilon v chrámu Kinkakudži; procházka uličkami starého Kjóta; k večeři si dopřejeme vrcholný kulinářský zážitek – slavné japonské hovězíwagjú v jedné z nejlepších teppanjaki restaurací.

7.–8. den

Kjóto – Nara  – Ósaka – Praha: výlet vlakem do tradičního centra japonského buddhismu – velký Buddhav největší dřevěné stavbě na světě v chrámu Tódaidži; procházka v atmosférické svatyni Fušimi Inari, světoznámé díky filmu Gejša; večeře v typické místní hospodě izakaja s obrovským výběrem nejoblíbenějších japonských jídel, jako je grilované maso na špejli jakitori, skvělá smažená rybahokke, sašimi a mnohé další; večer odlet z ósackého letiště Kansai, přílet do ČR 8. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
3336120214. 5. – 21. 5. 2022 (8 dní) 68 800 Kč 66 048 Kč   sleva 2 752 Kč
sleva za včasnost do 14. listopadu 2021
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 6 980 Kč
3336120324. 9. – 1. 10. 2022 (8 dní) 68 800 Kč 66 048 Kč   sleva 2 752 Kč
sleva za včasnost do 24. března 2022
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 6 980 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Tokio / Ósaka–Praha (vč. všech poplatků)
 • příměstské vlaky a šinkanseny
 • metro a taxi ve městech
 • 5x hotel *** se snídaní
 • 5x speciální tematická večeře a 1x balíček na cestu
 • vstupy do památek a přírodních lokalit
 • český japonsky hovořící průvodce China Tours.
Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie
Zajímavosti

Nenechte si ujít vrcholný kulinářský zážitek – slavné hovězí wagjú. Říká se, že býci jsou krmení pivem a přísně tajnými speciálními krmivy, pravidelně masírováni a pečlivě opatrováni. 

Něco navíc

Víte, že japonská kuchyně byla v prosinci 2013 jako jedna z pouhých tří světových kuchyní zapsána na seznam nehmotného kulturního Světového dědictví UNESCO? Více o japonské kuchyni najdete v našem speciálním podrobném článku.

Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů