Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Štědrý večer na východě ostrova – v Baracoa
 • Silvestrovský přípitek s „Cuba libre“ v Trinidadu
 • Relax na karibských plážích
 • Hory, tropická příroda i koloniální architektura

Prožijte Vánoce a konec roku netradičně. V zemi plné hudby a tance, v zemi podmanivé salsy, v zemi s nádhernou koloniální architekturou a pestrou přírodou. Na Kubě. Štědrý večer strávíme v krásném městečku Baracoa, Nový rok oslavíme se sklenkou vyhlášeného rumu či některým s kubánských koktejlů. Odpočineme si, vykoupeme se na písečných plážích Karibského moře, navštívíme nejpřitažlivější místa této země. Ubytování v soukromí nám umožní blíže poznat skutečný život přátelských a pohostinných Kubánců, poznamenaný léty izolace a autoritářského socialismu. Vřele doporučujeme polopenzi u hostitelských rodin, výběr jídla je vždy pestrý a bohatý. Prožijte Vánoce a konec roku s nezapomenutelnými zážitky.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha - Havana.

2. den

Prohlídka Havany: hlavní město Karibiku nabité jedinečnou elektrizující atmosférou, Capitolio, Muzeum rumu, všudypřítomné pomníky kubánských revolucí, pevnost El MorroFloridita – oblíbený bar Ernesta Hemingwaye a kolébka nápoje "daiquirí". Noční přejezd Havana - Santiago de Cuba.

3. - 4. den

Santiago de Cuba, prohlídka města - nejstarší dům na Kubě z roku 1522, pevnost San Pedro de la Roca , kasárna Moncada, hřbitov Santa Ifigenia; následující den přejezd do Baracoa.

5. - 6. den

Baracoa – nejstarší koloniální přímořské městečko z r. 1512 s bohatým kulturním životem a mimořádně malebným okolím. Výlet k vodopádům na řece Duaba, koupání v průzračných tůních, pláž Maguana; výstup na stolovou horu El Yunque. Večer seznámení s tradiční kubánskou hudbou a míchanými nápoji mojito či cuba libre. Štědrovečerní večeře v malebném městečku.

7. den

Playita – místo vylodění José Martího s možností koupání na oblázkové pláži; přejezd do poklidného města Bayamo, kolébky bojů za nezávislost Kuby.

8. den

Přejezd do centrální části ostrova, do městečka Banao. Cestou si prohlédneme koloniální město Camagüey  a Sancti Spiritus.

9. den

NP Lomas de Banao; výlet pěšky nebo na mulách na sedlo La Sabina; osvěžující koupání v horské říčce; přejezd do Trinidadu.

10. - 12. den

Proslulé koloniální město Trinidad  s množstvím památek, muzeí a jedinečnou atmosférou. Návštěva koloniálního cukrovaru Manaca Iznaga (cca 30 km); centrum starého Trinidadu. Silvestrovský večer s kubánskou hudbou a novoročním přípitkem se sklenkou "Cuba libre". Koupání v průzračném Karibiku.

13. den

Cienfuegos – prohlídka neoklasicistního centra města; přejezd do západní části ostrova spojený s průjezdem pobřeží Zátoky Sviní, místem vylodění kontrarevolucionářů v roce 1961; návštěva krokodýlí farmy v Guamá.

14. den

Havana  – bohaté koloniální paláce, pevnosti a chrámy, nejstarší divadlo Nového světa, všudypřítomné pomníky všech kubánských revolucí, návštěva centra nové Havany La Rampa se známou zmrzlinárnou Copelia; procházka po nábřeží El Malecón.

15. den

Letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce CK
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Havana–Praha
 • doprava pronajatým minibusem
 • 4x hotel *** a 8x ubytování v soukromí se sprchou a WC (2lůžkové pokoje)
 • štědrovečerní večeře v kubánském stylu
 • informační materiály.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

Vstupné (1 CUC = 1 EUR):

 • Muzeum rumu v Havaně – cca 7 CUC
 • Hradby El Morro v Santiago de Cuba – cca 5 CUC
 • Výlet k vodopádům na řece Duaba – cca 9 CUC + doprava (cena se rozpočítá dle zájemců)
 • Výstup na El Yunque – cca 13 CUC + doprava (cena se rozpočítá dle zájemců)
 • Playa Blanca, jeskyně, vyhlídka neboli mirador, jeskyně cueva de agua – 10 CUC + loďička přes řeku 1 CUC
 • Krokodýlí farma v Guama – 5 CUC
 • Projížďka starými "amerikami" v Havaně – cca 45 CUC/30 minut
Pořadatel:
CK Adventura
Velikost skupiny:

min. 8 účastníků

Klima:

Tropické, vzduch obvykle 25–31 °C, bez velkých výkyvů.

Náročnost:

Obecně jde o cestovatelsky trochu náročnější zemi vlivem tropického klimatu a slabší infrastruktury. Pro zájemce jsou připraveny pěší výlety do 15 km s mírným převýšením. Je také třeba se připravit na občasné improvizace při dopravě, ubytování apod.

Zároveň upozorňujeme, že vzhledem k špatnému stavu kubánských silnic a k velikosti Kuby je nutné počítat s časově náročnějšími přejezdy.

Průvodce:

Martin Kleinwächter

Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů