Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Štědrý večer na východě ostrova – v Baracoa
  • Silvestrovský přípitek s „Cuba libre“ v Trinidadu
  • Relax na karibských plážích
  • Hory, tropická příroda i koloniální architektura

Prožijte Vánoce a konec roku netradičně. V zemi plné hudby a tance, v zemi podmanivé salsy, v zemi s nádhernou koloniální architekturou a pestrou přírodou. Na Kubě. Štědrý večer strávíme v krásném městečku Baracoa, Nový rok oslavíme se sklenkou vyhlášeného rumu či některým s kubánských koktejlů. Odpočineme si, vykoupeme se na písečných plážích Karibského moře, navštívíme nejpřitažlivější místa této země. Ubytování v soukromí nám umožní blíže poznat skutečný život přátelských a pohostinných Kubánců, poznamenaný léty izolace a autoritářského socialismu. Vřele doporučujeme polopenzi u hostitelských rodin, výběr jídla je vždy pestrý a bohatý. Prožijte Vánoce a konec roku s nezapomenutelnými zážitky.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha - Havana.

2. den

Prohlídka Havany: hlavní město Karibiku nabité jedinečnou elektrizující atmosférou, Capitolio, Muzeum rumu, všudypřítomné pomníky kubánských revolucí, pevnost El MorroFloridita – oblíbený bar Ernesta Hemingwaye a kolébka nápoje "daiquirí". Noční přejezd Havana - Santiago de Cuba.

3. - 4. den

Santiago de Cuba, prohlídka města - nejstarší dům na Kubě z roku 1522, pevnost San Pedro de la Roca , kasárna Moncada, hřbitov Santa Ifigenia; následující den přejezd do Baracoa. Štědrovečerní večeře v malebném městečku.

5. - 6. den

Baracoa – nejstarší koloniální přímořské městečko z r. 1512 s bohatým kulturním životem a mimořádně malebným okolím. Výlet k vodopádům na řece Duaba, koupání v průzračných tůních, pláž Maguana; výstup na stolovou horu El Yunque. Večer seznámení s tradiční kubánskou hudbou a míchanými nápoji mojito či cuba libre.

7. den

Playita – místo vylodění José Martího s možností koupání na oblázkové pláži; přejezd do poklidného města Bayamo, kolébky bojů za nezávislost Kuby.

8. den

Přejezd do centrální části ostrova, do městečka Banao. Cestou si prohlédneme koloniální město Camagüey .

9. den

NP Lomas de Banao; výlet pěšky nebo na mulách na sedlo La Sabina; osvěžující koupání v horské říčce.

10. - 12. den

Proslulé koloniální město Trinidad  s množstvím památek, muzeí a jedinečnou atmosférou. Návštěva koloniálního cukrovaru Manaca Iznaga (cca 30 km). Silvestrovský večer s kubánskou hudbou a novoročním přípitkem se sklenkou "Cuba libre" v centru starého Trinidadu doslova pod širým nebem. Koupání v průzračném Karibiku.

13. den

Cienfuegos – prohlídka neoklasicistního centra města; přejezd do západní části ostrova spojený s průjezdem pobřeží Zátoky Sviní, místem vylodění kontrarevolucionářů v roce 1961; návštěva krokodýlí farmy v Guamá.

14. den

Havana  – bohaté koloniální paláce, pevnosti a chrámy, nejstarší divadlo Nového světa, všudypřítomné pomníky všech kubánských revolucí, návštěva centra nové Havany La Rampa se známou zmrzlinárnou Copelia; procházka po nábřeží El Malecón.

15. den

Přílet na letiště Václava Havla do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2576190121. 12. 2018 – 4. 1. 2019 (15 dní) 62 900 Kč 62 271 Kč   sleva 629 Kč
sleva za včasnost do 21. září 2018
Rezervovat
  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • kubánské vízum - 900 Kč
      jednolůžkový pokoj povinný - 7 500 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce CK, letenka vč. všech poplatků, doprava pronajatým minibusem, 3x hotel ***, 10x ubytování v soukromí se sprchou a WC (2lůžkové pokoje), informační materiály, štědrovečerní večeře, silvestrovský přípitek.

Víza:

Kubánské vízum za příplatek 900 Kč.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Klima:

Tropické, vzduch obvykle 25–31 °C, bez velkých výkyvů.

Náročnost:

Obecně jde o cestovatelsky trochu náročnější zemi vlivem tropického klimatu a slabší infrastruktury. Pro zájemce jsou připraveny pěší výlety do 15 km s mírným převýšením. Je také třeba se připravit na občasné improvizace při dopravě, ubytování apod.

Zároveň upozorňujeme, že vzhledem k špatnému stavu kubánských silnic a vzhledem k velikosti Kuby je nutné počítat s časově náročnějšími přejezdy.

Průvodce:

Martin Kleinwächter

Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů