Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Pitoreskní Baba Džaj Gurudev a chrám Kršna Balarám 
  • Rádžasthán  živé opevněné paláce a poušť Thár
  • Bombaj  brána do Indie a Sloní ostrov
  • Adžanta a Ellóra – galerie pod širým nebem

Objevte nezaměnitelné kouzlo Indie! Seznámíme vás s nábožensko-filozofickými proudy, které ovlivňují více než tři miliardy lidí po celém světě. Spatříme Dänikenem mystifikovaný nerezavějící sloup, symbol země Tádž Mahal i nejposvátnější místo višnuistů Mathuru. Vydáme se do Rádžputány, dnešního Rádžasthánu, kde žila knížata, jejichž udatné skutky daly vzniknout legendám o nebojácnosti, lásce a oddanosti. Vždyť samotný název oblasti značí Země synů králů. Čekají nás zde živé paláce a mohutné pevnosti rádžů, pouště i tradiční vesnice zajímavých etnik v barevných krojích a turbanech. Na závěr zájezdu navštívíme pulsující moderní Bombaj, poplujeme k Slonímu ostrovu a žasneme v jeskyních Adžanty a Ellóry. A při tom všem si pochutnáme na výborné, krajově odlišné indické kuchyni.

 

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha  Dillí: přílet a prohlídka hl. m.  impozantní muslimský komplex Kutub Mínár se záhadným nerezavějícím sloupem, sikhská gurudvára Bangla Sáhab, baháistický Lotosový chrám, hinduistický Birla Mandir i soudobý památník India Gate.

3. den

Dillí  Ágra: přejezd do Mathury  nejposvátnějšího místa višnuistů, parádní chrám Kršna Balarám i nedaleký luminiskující Džaj Gurudév; dále do Ágry – západ slunce nad pomníkem lásky Tádž Mahalem .

4. den

Ágra  Džajpur: bývalé sídlo mughalských panovníků tzv. Červená pevnost ; přejezd do Fatéhpur Síkrí – nádherně zachovalé "Město vítězství" císaře Akbara s hrobkou světce Čištího, jenž plní přání; dojezd do "růžového města" Džajpuru (staré město je vymalováno narůžovo).

5. den

Džajpur  Ámbér: symbol města Havá Mahal  tzv. "palác větrů", Městský palác  sídlo žijícího mahárádži, středověká astronomická observatoř Džantar Mantar jantarový opevněný palác Ámbér (fakultativně vyjížďka na slonech); noční lehátkový vlak.

6. den

Džajsalmér: dopoledne příjezd do tzv. "zlatého města" (domy jsou ze žlutého pískovce) na okraji pouště – životem pulsující pevnost  jako z pohádek Tisíce a jedné noci patřící mezi nejrozsáhlejší na světě.

7. den

Džajsalmér: návštěva havélí – nádherných kupeckých rodinných sídel – Patvon, Nathal a Salím; odpoledne výlet do Thárské pouště – kmenové vesnice a velbloudi. 

8. den

Džajsalmér  Džódhpur: ráno přejezd vlakem do "modrého města" (obydlí starého města jsou jasně modré) – procházka blankytnými uličkami; Mérhángarh  – sídlo rádžů kmene Ráthór s otisky rukou žen, jež spáchaly sátí.

9. den

Džódhpur: Džasvant Tháda – kenotaf z průsvitného mramoru, vyhlidka na Umaid Bhavan; výlet do vesnice Guda Bišnoi s hliněnými domky.

10. den

Džódhpur  Udajpur: přejezd do Ránakpuru  nejrozsáhlejší komplex džinistických chrámů na území Indie se "sloupořadím" 1444 mramorových pilířů; večer dojezd do Udajpuru.

11. den

Udajpur: tzv. "indické Benátky" nebo i "město jezer" – příjemné zahrady a uličky s galeriemi, Městský pálac s výtečným muzeem na březích jezera Pičóla; večerní taneční představení

12. den

Udajpur  Bombaj: ranní přelet do Bombaje; symbolický vstup do Indie  tzv. "Indická brána", výlet lodí na Elefantu – tzv. "sloní ostrov", promenáda Marine Drive.

13. den

Bombaj  Aurangábád: pitoreskní Crawfordova tržnice, budova Viktoriina nádraží ; odpoledne přejezd vlakem do Aurangábádu – brány k jeskynním komplexům.

14. den

Adžanta: komplex buddhistických skalních chrámů a jeskyň bohatě zdobených malbami – největší dochovaná sbírka buddhistického umění na světě.

15.–16. den

Ellóra– Praha: komplex 34 džinistických, hinduistických a buddhistických staveb, jež byly pět staletí vysekávány do skalní stěny; odpoledne odlet přes Bombaj nebo Dillí do ČR, přílet 16. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Dillí / Bombaj–Praha (vč. všech poplatků), 2x přelet (Udajpur–Bombaj, Aurangábád–Bombaj), 1x noční lehátkový vlak, 2x denní rychlíkový vlak, mikrobusy, případně džípy, 13x hotel *** se snídaní, vstupné do památkových objektů dle programu, český odborný průvodce China Tours.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Fotogalerie
Zajímavosti

Víte, co je Bollywood? Spojení slov Bombaj a Hollywood představuje největší filmový průmysl na světě. Bollywoodské filmy se staly nedílnou součástí moderní indické kultury. Pro chudého diváka jsou snem o kráse, síle, bohatství a přepychu. Pro střední vrstvu báječnou rodinnou podívanou, v níž se mísí romantika a drama, komediální prvky s napětím. To vše je protkané pro nás neuvěřitelně barevnými a výpravnými hudebně-tanečními scénami.

 

Katalog 2017 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů