Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Silvestrovské a novoroční oslavy v Las Vegas
 • Velkoměsta Los Angeles, Sacramento a San Francisco
 • Slavná Route 66
 • NP Yosemite, Death Valley a Kings Canyon

Klasický okruh po největších lákadlech jihozápadu USA okořeněný oslavami konce roku v záři neonů a za bujarého veselí v ulicích Las Vegas. Uvítejte nový rok opravdu netradičně – uprostřed Nevadské pouště navštívíme nejnižší a nejteplejší místo západní polokoule. Během zájezdu poznáme nejen atraktivní národní parky a přírodní zajimavosti, ale také známé americké metropole zahalené do svátečního kabátu. Celý zážitek je možné umocnit čtyřdenním individuálním prodloužením na Havajských ostrovech.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Prahy – Los Angeles, setkání na letišti s průvodcem a transfer do hotelu, orientační meeting.

2. den

Los Angeles – celodenní prohlídka: zahájíme ji návštěvou vyhlídky OUE Sky Space v centru, odkud je ze 70. patra skvělý výhled na celou metropolitní oblast. Následuje návštěva California Science Center, kde si z bezprostřední blízkosti prohlédneme raketoplán Endeavour a zhlédneme expozici věnovanou dobývání kosmu. Prohlídka poté pokračuje přes Hollywood, Beverly Hills, Griffith Observatory, Rodeo Drive… Den zakončíme návštěvou mola v Santa Monica Beach, známého ze seriálu Pobřežní hlídka.

3. den

Palm Springs, Lake Havasu – ranní odjezd do letoviska boháčů, aristokratů a umělců Palm Springs ležícího v hornaté Mojavské poušti, prohlídka centra. Poté pokračování k řece Colorado a přehradnímu jezeru Lake Havasu. Návštěva kontroverzní atrakce „London Bridge“ v Lake Havasu City. Dle počasí a nálady možnost vykoupání v pouštním jezeru. V podvečer příjezd úchvatnou hornatou pouští do Laughlinu – města na břehu Colorada, večer možnost návštěvy kasin a heren.

4. den

Route 66, Oatman, Hoover Dam, Las Vegas – odjezd do Arizony, návštěva „město duchů“ Oatman ležící přímo na slavné silnici Route 66. Pokračování cesty k nejvyšší přehradní hrázi v USA – Hoover Dam. Zde navštívíme návštěvní centrum s muzeem, projdeme se po přehradní hrázi a vychutnáme si hloubku pod sebou. Po zastávce s vyhlídkou na jezero Lake Mead se vydáme do Las Vegas (2 noci) – orientační okružní prohlídka a volno k návštěvě kasin a atrakcí města. Fakultativně Vám nabídneme jednu z nejlepších vodních show světa – Le Réve v amfiteátru hotelu Wynn.

5. den

Las Vegas – celodenní volno, relaxace u hotelového bazénu nebo individuální poznávání města. Přes den možnost fakultativního leteckého výletu do národního parku Grand Canyon s místním průvodcem v angličtině.Večer vám nabídneme fakultativní let helikoptérou nad rozzářeným nočním Las Vegas – jedinečný zážitek!

6. den

Death Valley – ranní odjezd do parku, nejnižšího a nejteplejšího bodu západní zemské hemisféry; prohlídka a pokračování cesty podhůřím Sierry Nevady do kalifornského Bakersfieldu.

7. den

NP Sequoia a Kings Canyon – celodenní návštěva, domov obřích sekvojí a největšího skalního monolitu Ameriky Morro Rock – možnost výstupu na vrchol. S trochou štěstí potkáte i černého medvěda baribala, zdejšího „domorodce“. V podvečer ubytování ve Fresnu.

8. den

NP Yosemite – perla mezi národními parky Kalifornie, celodenní prohlídka Yosemitského údolí, výlety k ohromujícím vodopádům.

9. den

Sacramento, San Francisco – odjezd do Sacramenta a prohlídka historického i moderního centra města; návštěva Capitolu státu California, sídla senátu a guvernéra; odpolední přejezd do San Francisca; prohlídka největších zajímavostí města – downtown, Bay Bridge, Lombard Street, Fishermans Wharf, China Town...

10. den

San Francisco – vyhlídky Twin Peaks, Coit Tower a slavný Golden Gate Bridge; plavba po zálivu pod Golden Gate a kolem ostrova Alcatraz a společně absolvujete nejnovější atrakci "The Flyer" – simulovaný let po městě ve 4D provedení, který budete vnímat všemi smysly; odpoledne individuální volno k samostatné prohlídce centra města. (V případě odletu zpět z Los Angeles kolem 16. h odjezd ze San Francisca, večer ubytování v hotelu na cestě do Los Angeles.)

11.–12. den

Dle vašeho cestovního plánu poslední shopping, transfer na letiště a letecky zpět do Prahy (nebo na fakultativní prodloužení na Havajských ostrovech).

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Los Angeles / San Francisco–Praha
 • doprava klimatizovaným busem či vanem
 • 10x hotely *** a motely
 • min. 7x snídaně
 • plavba po zálivu pod Golden Gate Bridge
 • představení IMAX "The Flyer"
 • cestovní pojištění CK America Tours.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vstupní formality cílové země a tranzitních zemí, další stravování, spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu, vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu, event. palivové příplatky k fakultativním akcím, poplatky za odbavení zavazadel (cca 3000 Kč dle termínu a letu).

Poznámka:

PROGRAM ZÁJEZDU BUDE FINÁLNĚ UPRAVEN TAK, ABYSTE SILVESTR SLAVILI V LAS VEGAS.

Celkem ujedeme asi 2800 km. Zájezd může být směřován opačně.

Možnost prodloužení o čtyřdenní pobyt na Havajských ostrovech – cena na vyžádání.

Sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 2300 Kč, sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 1700 Kč, sleva pro dítě do 12 let (pokoj sdílí s rodiči) – 9600 Kč.

Jednolůžkový pokoj (nepovinný) u zájezdu:
Příplatek za jednolůžkový pokoj vám nebude účtován v případě, že se hlásíte dostatečně brzy před odjezdem zájezdu a nevadí vám doplnění. I přesto se může stát, že vám budeme muset z důvodu velké naplněnosti jednolůžkový pokoj účtovat, a to i třeba půl roku před odjezdem (rozhodující je vždy informace od pořadatele při rezervaci zájezdu). Pokud máte zájem o doplnění, uveďte to již při rezervaci zájezdu.

Víza:

Ke vstupu do USA je nutný biometrický pas a registrace ESTA, o kterou si požádejte výhradně přes stránky Ministerstva vnitřní bezpečnosti USA: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/, nebo platný pas s vízem USA.

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum.  Více na stránkách MZV.

Pořadatel:
America Tours, v. o. s.
Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů