Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Silvestrovské a novoroční oslavy v Las Vegas
  • Velkoměsta Los Angeles a San Francisco
  • Po slavné Route 66
  • NP Yosemite - perla mezi parky jihozápadu USA

Klasický okruh po největších lákadlech jihozápadu USA okořeněný oslavami konce roku v záři neonů a bujarého veselí v ulicích Las Vegas. Uvítejte nový rok opravdu netradičně – uprostřed nevadské pouště navštívíme nejnižší a nejteplejší místo západní polokoule. Během zájezdu poznáme nejen atraktivní národní parky a přírodní zajimavosti, ale také známé americké metropole zahalené do svátečního kabátu. Celý zážitek je možné umocnit čtyřdenním individuálním prodloužením na Havajských ostrovech.

Zájezd den po dni
1. den

Letecky Prahy - Los Angeles, setkání na letišti s průvodcem a transfer do hotelu.

2. den

Los Angeles - celodenní prohlídka - Hollywood, Beverly Hills, Griffith Observatory, Rodeo Drive, Santa Monica Beach; návštěva Kalifornského věděckého centra, kde si prohlédneme raketoplán Endeavour a zhlédneme expozici věnovanou dobývání kosmu. Den zakončíme návštěvou slavné Santa Monica Beach.

3. den

Palm Springs, Lake Havasu - ranní odjezd do letoviska boháčů, aristokratů a umělců Palm Springs ležícího v hornaté Mojavské poušti, prohlídka centra. Poté pokračování k řece Colorado a přehradnímu jezeru Lake Havasu. Návštěva kontroverzní atrakce „London Bridge“ v Lake Havasu City. V podvečer příjezd úchvatnou hornatou pouští do Laughlinu - města na břehu Colorada, večer možnost návštěvy kasin a heren.

4. den

Route 66, Oatman, Hoover Dam, Las Vegas - odjezd do Arizony, návštěva „město duchů“ Oatman ležící přímo na slavné silnici Route 66. Pokračování cesty k nejvyšší přehradní hrázi v USA – Hoover Dam. Zde navštívíme návštěvní centrum s muzeem, projdeme se po přehradní hrázi a vychutnáme si hloubku pod sebou. Po zastávce s vyhlídkou na jezero Lake Mead se vydáme do Las Vegas (2 noci), orientační okružní prohlídka a volno k návštěvě kasin a atrakcí města. Fakultativně Vám nabídneme jednu z nejlepších show světa – Le Réve v amfiteátru hotelu Wynn.

5. den

Las Vegas - celodenní volno, relaxace u hotelového bazénu nebo individuální poznávání města. Přes den možnost fakultativního leteckého výletu do národního parku Grand Canyon s místním průvodcem v Angličtině. Večer Vám nabídneme fakultativní let helikoptérou nad rozzářeným nočním Las Vegas – jedinečný zážitek!

6. den

Death Valley - ranní odjezd do parku, nejnižšího a nejteplejšího bodu západní hemisféry; prohlídka a pokračování cesty podhůřím Sierry Nevady do kalifornského Bakersfieldu.

7. den

NP Sequoia a Kings Canyon - celodenní návštěva, domov obřích sekvojí a největšího skalního monolitu Ameriky Morro Rock - možnost výstupu na vrchol. S trochou štěstí potkáte i černého medvěda baribala, zdejšího „domorodce“. V podvečer ubytování ve Fresnu.

8. den

NP Yosemite - perla mezi národními parky Kalifornie, celodenní prohlídka Yosemitského údolí, výlety k ohromujícím vodopádům.

9. den

Sacramento, San Francisco - odjezd do Sacramenta a prohlídka historického i moderního centra města; návštěva Capitolu státu California, sídla senátu a guvernéra; odpolední přejezd do San Francisca; prohlídka největších zajímavostí města - downtown, Bay Bridge, Lombard Street, Fishermans Wharf, China Town...

10. den

San Francisco - vyhlídky Twin Peaks, Coit Tower a slavný Golden Gate Bridge; plavba po zálivu pod Golden Gate a kolem ostrova Alcatraz; odpoledne individuální volno k samostatné prohlídce centra města.

(V případě odletu zpět z Los Angeles kolem 16.00 odjezd ze San Francisca, večer ubytování v hotelu na cestě do Los Angeles.)

11. - 12. den

Dle Vašeho cestovního plánu poslední shopping, transfer na letiště a letecky zpět do Prahy (nebo na fakultativní prodloužení o Havajské ostrovy).

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha – Los Angeles / San Francisco – Praha, doprava klimatizovaný autokar či minibus, 10x hotely *** a motely se snídaní, plavba po zálivu pod Golden Gate, vstup do studií Warner Brothers v Hollywoodu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků CK America Tours.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu; event. palivové příplatky k fakultativním akcím.

Poznámka:

PROGRAM ZÁJEZDU BUDE FINÁLNĚ UPRAVEN TAK, ABYSTE SILVESTR SLAVILI V LAS VEGAS.

Celkem ujedeme asi 3 300 km. Zájezd může být směřován v opačném směru.

Sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě 2lůžka) - 2300 Kč, sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě 2lůžka) - 1700 Kč, sleva pro dítě do 12 (pokoj sdílí s rodiči) - 9600 Kč.

Jednolůžkový pokoj (nepovinný) u zájezdu:
Příplatek za jednolůžkový pokoj vám nebude účtován v případě, že se hlásíte dostatečně brzy před odjezdem zájezdu a nevadí vám doplnění. I přesto se může stát, že vám budeme muset z důvodu velké naplněnosti jednolůžkový pokoj účtovat a to i třeba půl roku před odjezdem (rozhodující je vždy informace od pořadatele při rezervaci zájezdu). Pokud máte zájem o doplnění uveďte to již při rezervaci zájezdu.

Možnost prodloužení o čtyřdenní pobyt na Havajských ostrovech od 28 900 Kč.

Víza:

Ke vstupu do USA je nutný biometrický pas a registrace ESTA nebo platný pas s vízem USA.

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum.  Více na stránkách MZV.

Pořadatel:
America Tours, v. o. s.
Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů